Stijnen bijzonder zwaar bestraft: zes (!) matchen schorsing

493 stemmen
Stijnen bijzonder zwaar bestraft: zes (!) matchen schorsing

Het eerste ticket voor de Jupiler Pro League is inmiddels uitgedeeld, maar er mogen nog twee ploegen uit de Challenger Pro League hopen op promotie. Patro Eisden is alvast één van de kandidaten. Maar de Limburgers zullen het in hun laatste duel(s) allicht zonder hun trainer moeten doen.

Beerschot VA kroonde zich afgelopen weekend tot de eerste promovendus. De Antwerpenaren wonnen immers op het veld van KV Oostende en kunnen mathematisch gezien niet meer uit de top 2 vallen. De ploeg van coach Dirk Kuyt wil zich nu ook verzekeren van de titel. Ondertussen wordt echter ook volop gestreden voor de overige promotieplekjes.

De top twee uit de CPL is immers sowieso verzekerd van een ticket voor de Jupiler Pro League. De nummers drie tot en met zes werken dan weer een mini-toernooi af. De winnaar daarvan strijdt in een rechtstreeks duel tegen de nummer twee uit de Relegation Play-Offs voor het laatste plekje in de JPL.

LEES OOK: Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Hoop voor Patro

Door de beperkte verschillen in het klassement, mogen verschillende ploegen nog hopen op (rechtstreekse) promotie. Daarbij dus ook Patro Eisden. De Limburgers staan momenteel knap vierde en tellen slechts drie punten minder dan nummer twee FCV Dender.

Komend weekend kruist Patro op eigen veld de degens met KV Oostende, op de slotspeeldag wacht een bezoek aan Beerschot. Maar die cruciale duels zullen wellicht afgewerkt moeten worden zonder coach Stijnen. De ex-Rode Duivel kreeg immers een zware schorsing opgelegd.

Stijnen op strafbank

Stijnen had tijdens de derby tegen Jong Genk een rode kaart gekregen wegens 'ongepast gedrag' aan de zijlijn. Zo zou hij zijn broer, één van zijn assistenten bij Patro, een slag hebben verkocht omdat die op een slecht moment een bal op het veld gooide. Het Disciplinair Comité gaf hem daarvoor een schorsing van twee speeldagen.

De oud-doelman had echter ook al een voorwaardelijke schorsing van vier speeldagen openstaan voor eerdere en vergelijkbare feiten. Die sanctie wordt nu ook effectief gemaakt. In totaal zou Stijnen dus zes (!) wedstrijden aan de kant staat. Inmiddels raakte bekend dat Patro beroep aantekent tegen deze strafmaat.

Trainers worden te streng bestraft in ons land ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

1
1
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

13
13
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

21
21
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

41
41
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

35
35
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

160
160
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

203
203
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

293
293
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

301
301
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

314
314
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

139
139
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

166
166
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

73
73
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

366
366
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

425
425
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

93
93
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

205
205
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

80
80
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

99
99
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

632
632
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

298
298
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

411
411
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

229
229

Meer sportnieuws