Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

door
Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

Standard kent een rotseizoen. Carl Hoefkens werd ontslagen, maar opvolger Ivan Leko doet het zelfs minder goed. De Kroaat moet als coach ook méér tonen in de Vurige Stede.

LEES OOK: Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

Leko moet beter presteren

Carl Hoefkens werd ontslagen met een gemiddelde van 1,15 punten per wedstrijd in de Jupiler Pro League. Een schamele 23 op 60 was het gevolg. Bij een topclub is een ontslag dan logisch, maar Standard is enkel omwille van de schare fans nog een topclub. Het speelt al vele jaren een bijrol in het Belgische voetbal.

Leko kwam naar Luik en meteen zijn er dan ‘goede geluiden’. Zoals dat altijd is bij een nieuwe coach. Nieuwe bezems vegen altijd schoon, maar Leko bakt er ook niets van. Hij blijft tot op heden achter met een 12 op 36. Hij pakt gemiddeld 1 punt per wedstrijd. Het is dus simpelweg nog erger geworden bij de Rouches. 

Leko presteert slechter dan Hoefkens

Toen Hoefkens vertrok stond Standard 9de en nadien zakte het nog naar een 11de plaats. De Europe Play-Offs werden nu gestart met een 1 op 6. Leko haalt graag stevig uit en spreekt forse taal, maar als coach mag hij ook meer brengen met deze groep. Standard heeft zeker geen sterke kern, maar 3 matchen winnen in 12 duels is simpelweg te weinig.

Leko kwam terug naar België, na een goede passage in China en een mislukte in Kroatië. Fergal Harkin liet onlangs verstaan dat Leko volgend jaar wellicht nog coach is van Standard. De ex-trainer van Club Brugge en Royal Antwerp FC mag net als de spelersgroep meer tonen. De resterende duels in de Play-Offs zijn ook voor hem nog een testje.

CR

Moet Standard Leko aan boord houden?

Meest recent

Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

7
7
Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

84
84
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

564
564
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

126
126
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

142
142
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

273
273
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

24
24
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

141
141
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

573
573
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

28
28
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

34
34
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

171
171
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

85
85
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

118
118
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

108
108
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

114
114
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

112
112
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

297
297
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

35
35
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

300
300
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

174
174
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

213
213
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

160
160

Meer sportnieuws