Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

305 stemmen
Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

Standard kent een rotseizoen. Carl Hoefkens werd ontslagen, maar opvolger Ivan Leko doet het zelfs minder goed. De Kroaat moet als coach ook méér tonen in de Vurige Stede.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Leko moet beter presteren

Carl Hoefkens werd ontslagen met een gemiddelde van 1,15 punten per wedstrijd in de Jupiler Pro League. Een schamele 23 op 60 was het gevolg. Bij een topclub is een ontslag dan logisch, maar Standard is enkel omwille van de schare fans nog een topclub. Het speelt al vele jaren een bijrol in het Belgische voetbal.

Leko kwam naar Luik en meteen zijn er dan ‘goede geluiden’. Zoals dat altijd is bij een nieuwe coach. Nieuwe bezems vegen altijd schoon, maar Leko bakt er ook niets van. Hij blijft tot op heden achter met een 12 op 36. Hij pakt gemiddeld 1 punt per wedstrijd. Het is dus simpelweg nog erger geworden bij de Rouches. 

Leko presteert slechter dan Hoefkens

Toen Hoefkens vertrok stond Standard 9de en nadien zakte het nog naar een 11de plaats. De Europe Play-Offs werden nu gestart met een 1 op 6. Leko haalt graag stevig uit en spreekt forse taal, maar als coach mag hij ook meer brengen met deze groep. Standard heeft zeker geen sterke kern, maar 3 matchen winnen in 12 duels is simpelweg te weinig.

Leko kwam terug naar België, na een goede passage in China en een mislukte in Kroatië. Fergal Harkin liet onlangs verstaan dat Leko volgend jaar wellicht nog coach is van Standard. De ex-trainer van Club Brugge en Royal Antwerp FC mag net als de spelersgroep meer tonen. De resterende duels in de Play-Offs zijn ook voor hem nog een testje.

CR

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg
207

Moet Standard Leko aan boord houden?

Meest recent

Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

14
14
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

12
12
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

48
48
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

233
233
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

124
124
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

142
142
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

105
105
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

81
81
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

357
357
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

304
304
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

129
129
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

127
127
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

108
108
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

18
18
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

122
122
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

502
502
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

315
315
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

207
207
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

193
193
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

62
62
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

108
108
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1072
1072
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

540
540
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

233
233
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

83
83

Meer sportnieuws