Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

door
Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

Standard kent een rotseizoen. Carl Hoefkens werd ontslagen, maar opvolger Ivan Leko doet het zelfs minder goed. De Kroaat moet als coach ook méér tonen in de Vurige Stede.

LEES OOK: Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Leko moet beter presteren

Carl Hoefkens werd ontslagen met een gemiddelde van 1,15 punten per wedstrijd in de Jupiler Pro League. Een schamele 23 op 60 was het gevolg. Bij een topclub is een ontslag dan logisch, maar Standard is enkel omwille van de schare fans nog een topclub. Het speelt al vele jaren een bijrol in het Belgische voetbal.

Leko kwam naar Luik en meteen zijn er dan ‘goede geluiden’. Zoals dat altijd is bij een nieuwe coach. Nieuwe bezems vegen altijd schoon, maar Leko bakt er ook niets van. Hij blijft tot op heden achter met een 12 op 36. Hij pakt gemiddeld 1 punt per wedstrijd. Het is dus simpelweg nog erger geworden bij de Rouches. 

Leko presteert slechter dan Hoefkens

Toen Hoefkens vertrok stond Standard 9de en nadien zakte het nog naar een 11de plaats. De Europe Play-Offs werden nu gestart met een 1 op 6. Leko haalt graag stevig uit en spreekt forse taal, maar als coach mag hij ook meer brengen met deze groep. Standard heeft zeker geen sterke kern, maar 3 matchen winnen in 12 duels is simpelweg te weinig.

Leko kwam terug naar België, na een goede passage in China en een mislukte in Kroatië. Fergal Harkin liet onlangs verstaan dat Leko volgend jaar wellicht nog coach is van Standard. De ex-trainer van Club Brugge en Royal Antwerp FC mag net als de spelersgroep meer tonen. De resterende duels in de Play-Offs zijn ook voor hem nog een testje.

CR

Moet Standard Leko aan boord houden?

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

4
4
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

9
9
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

330
330
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

144
144
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

85
85
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

87
87
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

125
125
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

42
42
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

246
246
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

170
170
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

151
151
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

683
683
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

175
175
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

291
291
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

220
220
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

399
399
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

385
385
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

283
283
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

662
662
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1457
1457

Meer sportnieuws