Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

door
Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

Standard kent een rotseizoen. Carl Hoefkens werd ontslagen, maar opvolger Ivan Leko doet het zelfs minder goed. De Kroaat moet als coach ook méér tonen in de Vurige Stede.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

Leko moet beter presteren

Carl Hoefkens werd ontslagen met een gemiddelde van 1,15 punten per wedstrijd in de Jupiler Pro League. Een schamele 23 op 60 was het gevolg. Bij een topclub is een ontslag dan logisch, maar Standard is enkel omwille van de schare fans nog een topclub. Het speelt al vele jaren een bijrol in het Belgische voetbal.

Leko kwam naar Luik en meteen zijn er dan ‘goede geluiden’. Zoals dat altijd is bij een nieuwe coach. Nieuwe bezems vegen altijd schoon, maar Leko bakt er ook niets van. Hij blijft tot op heden achter met een 12 op 36. Hij pakt gemiddeld 1 punt per wedstrijd. Het is dus simpelweg nog erger geworden bij de Rouches. 

Leko presteert slechter dan Hoefkens

Toen Hoefkens vertrok stond Standard 9de en nadien zakte het nog naar een 11de plaats. De Europe Play-Offs werden nu gestart met een 1 op 6. Leko haalt graag stevig uit en spreekt forse taal, maar als coach mag hij ook meer brengen met deze groep. Standard heeft zeker geen sterke kern, maar 3 matchen winnen in 12 duels is simpelweg te weinig.

Leko kwam terug naar België, na een goede passage in China en een mislukte in Kroatië. Fergal Harkin liet onlangs verstaan dat Leko volgend jaar wellicht nog coach is van Standard. De ex-trainer van Club Brugge en Royal Antwerp FC mag net als de spelersgroep meer tonen. De resterende duels in de Play-Offs zijn ook voor hem nog een testje.

CR

🚀

Moet Standard Leko aan boord houden?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

42
42
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

11
11
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

141
141
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

88
88
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

370
370
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

195
195
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

301
301
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

259
259
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

322
322
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

386
386

Meer sportnieuws