Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

door
Waarom Ivan Leko ook onder druk komt bij Standard

Standard kent een rotseizoen. Carl Hoefkens werd ontslagen, maar opvolger Ivan Leko doet het zelfs minder goed. De Kroaat moet als coach ook méér tonen in de Vurige Stede.

LEES OOK: Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Leko moet beter presteren

Carl Hoefkens werd ontslagen met een gemiddelde van 1,15 punten per wedstrijd in de Jupiler Pro League. Een schamele 23 op 60 was het gevolg. Bij een topclub is een ontslag dan logisch, maar Standard is enkel omwille van de schare fans nog een topclub. Het speelt al vele jaren een bijrol in het Belgische voetbal.

Leko kwam naar Luik en meteen zijn er dan ‘goede geluiden’. Zoals dat altijd is bij een nieuwe coach. Nieuwe bezems vegen altijd schoon, maar Leko bakt er ook niets van. Hij blijft tot op heden achter met een 12 op 36. Hij pakt gemiddeld 1 punt per wedstrijd. Het is dus simpelweg nog erger geworden bij de Rouches. 

Leko presteert slechter dan Hoefkens

Toen Hoefkens vertrok stond Standard 9de en nadien zakte het nog naar een 11de plaats. De Europe Play-Offs werden nu gestart met een 1 op 6. Leko haalt graag stevig uit en spreekt forse taal, maar als coach mag hij ook meer brengen met deze groep. Standard heeft zeker geen sterke kern, maar 3 matchen winnen in 12 duels is simpelweg te weinig.

Leko kwam terug naar België, na een goede passage in China en een mislukte in Kroatië. Fergal Harkin liet onlangs verstaan dat Leko volgend jaar wellicht nog coach is van Standard. De ex-trainer van Club Brugge en Royal Antwerp FC mag net als de spelersgroep meer tonen. De resterende duels in de Play-Offs zijn ook voor hem nog een testje.

CR

Moet Standard Leko aan boord houden?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

24
24
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

17
17
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

26
26
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

37
37
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

32
32
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

33
33
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

286
286
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

126
126
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

35
35
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

85
85
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

406
406
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

176
176
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

69
69
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

357
357
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

356
356
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

292
292
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

360
360
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

489
489
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

372
372
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

126
126
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

717
717

Meer sportnieuws