Drama voor Union SG: titel zwáár in het gedrang

641
Drama voor Union SG: titel zwáár in het gedrang

Hoewel Union SG dit seizoen de externe druk kon vermijden, neemt de spanning de laatste twee weken alleen maar toe bij de Brusselaars. Zowel op als naast het veld is de spanning voelbaar.

Het team van Alexander Blessin haalde nul punten uit de eerste twee wedstrijden van de play-offs, terwijl de club zich nu in een aanzienlijke storm bevindt door de case Christian Burgess.

LEES OOK: Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

Zenuwen, spanning, frustratie, boosheid … bij Union

Vorige week gooide Christian Burgess een bal in het gezicht van Tolu Arokodare, een moment waarbij de meester-provocateur de grenzen overschreed en resulteerde in een rode kaart voor de Engelsman.

De actie werd breed besproken in de voetbalwereld, waarbij velen zich afvroegen wat er door het hoofd van Burgess ging. “Zenuwen, spanning, frustratie, boosheid... Enkel de Engelsman kan het inschatten”, speculeerde Het Laatste Nieuws.

De zaak rond Burgess blijft de gemoederen beroeren, die Union direct beïnvloeden.

Vrijdag dacht Union dat Burgess geschorst zou zijn voor hun wedstrijd tegen Cercle Brugge. Op zaterdagmiddag ontving de club plots een e-mail van bondsprocureur Ebe Verhaegen waarin hij aankondigde dat er beroep werd aangetekend om twee wedstrijden schorsing te eisen.

De timing en de communicatie van het beroep werden echter in twijfel getrokken. Het bericht werd pas officieel ingediend op zondagochtend, met een kopie die pas in de middag tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge werd ontvangen.

Dit leidde tot verontwaardiging binnen Union, met CEO Philippe Bormans die een lang telefoongesprek voerde met Verhaegen op zaterdag.

“Een gesprek van 7 minuten, dat volgens mensen binnen de voetbalbond - door de toon van het gesprek - ervaren wordt als onaangenaam en zelfs een poging tot beïnvloeding”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza.

Na het telefoongesprek werd melding gemaakt van een vermeende poging tot beïnvloeding door het bondsparket.

‘Calimero’ Blessin valt uit zijn rol: “Hij begint te janken”

In de eerste wedstrijd van Play-off 1 leed Union zijn eerste competitienederlaag sinds 16 september. Ook konden ze voor het eerst sinds die wedstrijd niet scoren in de Jupiler Pro League.

Na de nederlaag tegen KRC Genk in de nacompetitie, uitte Alexander Blessin ook zijn ongenoegen en viel hij uit zijn rol.

“Ik heb het gevoel dat mensen van de schrijvende pers en op televisie het liefst hebben dat Anderlecht kampioen wordt”, zei de Duitse coach. “Pas op, ik heb daar geen probleem mee. Maar moeten ze nu echt zó negatief worden over ons?”

Volgens Marc Degryse was dit een teken dat de trainer de druk begon te voelen. “Een heel seizoen lang hebben we Blessin niet horen zeuren, en ineens kregen we een andere toon in zijn discours”, zei de analist in Het Laatste Nieuws.

Ook Johan Boskamp uitte zijn verbazing over Blessins reactie na de wedstrijd tegen Genk. “Wat was dat allemaal? Het hele seizoen gedroeg hij zich als een echte gentleman. En nu gaat hij plots beginnen janken en zich opstellen als een Calimero? Dat vind ik toch maar kleintjes”, zei Boskamp aan Het Belang van Limburg.

0 op 6: Union verkeert in een negatieve spiraal

De positieve sfeer en prestaties van Union SG in de reguliere competitie staan in schril contrast met die van in Play-off 1.

Peter Vandenbempt voorspelde bij Sporza dat de tweede wedstrijd in de nacompetitie tegen Cercle Brugge plots van cruciaal belang is geworden voor Union, en zelfs een must-win was. “Anders ontstaat er stilaan een probleem.” merkte hij op.

Maar afgelopen weekend liep het opnieuw mis voor de Brusselaars tegen Cercle Brugge (2-3 verlies). “Zoals Blessin praatte, zo voetbalde Union tegen Cercle Brugge. Gespannen”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

“Toch voél je dat spelersgroep en trainer gebukt gaan onder een situatie die ze niet gewend zijn: aan de play-offs starten als titelfavoriet.”

Union SG slaagde er dit seizoen altijd in om de druk van zich af te houden, maar nu ligt de druk volledig bij hen. Het lijkt erop dat er mentaal iets gebroken is bij de Brusselaars.

“Het is geen toeval dat Union in zijn laatste vier wedstrijden tweemaal gelijkspeelde en tweemaal verloor. Ze zijn terechtgekomen in een negatieve spiraal. Ik vergelijk het met een spits die weken droog staat en een goaltje nodig heeft om zijn vertrouwen terug te winnen. Union heeft een overwinning nodig.”

Twee nederlagen op een rij in de competitie is een unicum dit seizoen voor de Brusselaars. Bovendien kon Union voor het eerst sinds de terugkeer naar het hoogste niveau al vier competitiewedstrijden op een rij niet winnen.

Wordt Union kampioen dit seizoen?

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

7
7
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

10
10
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

19
19
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

78
78
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

135
135
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

112
112
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

905
905
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

71
71
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

223
223
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

59
59
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

64
64
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

26
26
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

52
52
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

44
44
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

322
322
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

275
275
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

274
274
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

54
54
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

126
126

Meer sportnieuws