'Riemer onder druk: sterkhouder vreest voor basisplek'

465
'Riemer onder druk: sterkhouder vreest voor basisplek'

RSC Anderlecht heeft zondag geen goede beurt gemaakt met het pijnlijke 3-1-verlies op het veld van Club Brugge. Veel tijd om daarbij stil te staan is er echter niet, komende zondag wacht alweer de clash tegen Union SG. Afwachten hoe coach Brian Riemer dan zijn basispionnen zal schikken.

Tegen Club Brugge maakte de Deense trainer alvast geen goede beurt met zijn tactische keuzes. Zo viel Mats Rits verrassend genoeg naast de ploeg. Daar tegenover werd Théo Leoni uitgespeeld als controlerende middenvelder en Thomas Delaney als een soort 'box-to-box'. Op die manier wou Riemer meer 'voetballend vermogen' in zijn elftal krijgen.

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Aangepast middenveld

Op zich geen slechte redenering, maar op die manier ontbrak het aan het nodige fysieke vermogen. Bijgevolg werd het paars-witte middenveld bijna een hele match overlopen. En ook zondag tegen Union wacht opnieuw een fysieke strijd. Het heeft er alle schijn van dat Rits zijn plekje in de basiself dan weer zal innemen.

Maar ook in het aanvallende compartiment zal Riemer moeten ingrijpen. Thorgan Hazard is zijn goede vorm bijvoorbeeld kwijt geraakt en moet opnieuw aan het voetballen zien te komen. Bij Het Nieuwsblad oppert men dan ook dat hij mogelijk weer in een centralere rol geposteerd wordt, waarbij Francis Amuzu de linkerflank voor zijn rekening neemt.

Falende Dolberg

Tot slot wordt het ook uitkijken naar de keuzes vooraan. Kasper Dolberg blijft voorlopig de vaste nummer één als diepe spits. Hij werkt ook telkens hard, maar voorts is de meerwaarde van de Deense international momenteel beperkt. Sinds begin december scoorde hij bijvoorbeeld nog maar drie keer.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Luiz Vazquez zondag opnieuw de voorkeur krijgt als titularis tegen Union. In de voorbije weken kon de Argentijn alvast betere statistieken voorleggen dan Dolberg en dat in een rol als luxe-joker. Afwachten dus hoe lang Dolberg nog een hand boven het hoofd wordt gehouden.

Vazquez moet in de basis starten tegen Union ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

14
14
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

150
150
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

96
96
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

176
176
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

925
925
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

912
912
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws