'Riemer onder druk: sterkhouder vreest voor basisplek'

465 stemmen
'Riemer onder druk: sterkhouder vreest voor basisplek'

RSC Anderlecht heeft zondag geen goede beurt gemaakt met het pijnlijke 3-1-verlies op het veld van Club Brugge. Veel tijd om daarbij stil te staan is er echter niet, komende zondag wacht alweer de clash tegen Union SG. Afwachten hoe coach Brian Riemer dan zijn basispionnen zal schikken.

Tegen Club Brugge maakte de Deense trainer alvast geen goede beurt met zijn tactische keuzes. Zo viel Mats Rits verrassend genoeg naast de ploeg. Daar tegenover werd Théo Leoni uitgespeeld als controlerende middenvelder en Thomas Delaney als een soort 'box-to-box'. Op die manier wou Riemer meer 'voetballend vermogen' in zijn elftal krijgen.

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Aangepast middenveld

Op zich geen slechte redenering, maar op die manier ontbrak het aan het nodige fysieke vermogen. Bijgevolg werd het paars-witte middenveld bijna een hele match overlopen. En ook zondag tegen Union wacht opnieuw een fysieke strijd. Het heeft er alle schijn van dat Rits zijn plekje in de basiself dan weer zal innemen.

Maar ook in het aanvallende compartiment zal Riemer moeten ingrijpen. Thorgan Hazard is zijn goede vorm bijvoorbeeld kwijt geraakt en moet opnieuw aan het voetballen zien te komen. Bij Het Nieuwsblad oppert men dan ook dat hij mogelijk weer in een centralere rol geposteerd wordt, waarbij Francis Amuzu de linkerflank voor zijn rekening neemt.

Falende Dolberg

Tot slot wordt het ook uitkijken naar de keuzes vooraan. Kasper Dolberg blijft voorlopig de vaste nummer één als diepe spits. Hij werkt ook telkens hard, maar voorts is de meerwaarde van de Deense international momenteel beperkt. Sinds begin december scoorde hij bijvoorbeeld nog maar drie keer.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Luiz Vazquez zondag opnieuw de voorkeur krijgt als titularis tegen Union. In de voorbije weken kon de Argentijn alvast betere statistieken voorleggen dan Dolberg en dat in een rol als luxe-joker. Afwachten dus hoe lang Dolberg nog een hand boven het hoofd wordt gehouden.

Vazquez moet in de basis starten tegen Union ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

308
308
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1062
1062
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws