'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

327
'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

RSC Anderlecht is tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar er is nog voldoende tijd om zich te herpakken. Zo volgen de topwedstrijden mekaar in een sneltempo op. Gelukkig beschikt coach Brian Riemer over voldoende opties in de breedte.

Paars-Wit begon aan de nacompetitie met een thuiszege tegen Antwerp. Maar RSCA haalde toen al niet zijn beste niveau en mocht zelfs van geluk spreken dat de Great Old een rode kaart pakte. Zondag bleef de recordkampioen echter opnieuw onder de verwachtingen. En daar werd dit keer wel de volle prijs voor betaald, zo verloren de Brusselaars met 3-1 op Club Brugge.

Anderlecht liet op die manier een uitgelezen opportuniteit liggen om de leidersplaats over te nemen. Al is dat niet zo'n groot drama. Komend weekend volgt immers al een nieuwe kans. Dat neemt Paars-Wit het op eigen veld op tegen leider Union SG. Bij een thuisoverwinning komt RSCA voor het eerst in lange tijd alleen aan de leiding in het klassement.

LEES OOK: Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Hazard in gevarenzone

Maar zelfs bij een overwinning blijft de weg naar de landstitel erg lang. Na de thuismatch tegen Union wacht een verplaatsing naar Genk, vervolgens komt Cercle Brugge op bezoek. En dan moet de terugronde van de Champions' Play-Offs nog beginnen. Er kan dus nog heel veel gebeuren. Voor Anderlecht wordt het vooral zaak om zijn bepalende spelers wedstrijdklaar te houden.

In bepaalde gevallen wordt dat echter niet gemakkelijk. Thorgan Hazard bijvoorbeeld, pakte in de twee voorbije duels telkens een gele kaart. Nog eentje en hij moet een wedstrijd in de tribunes plaatsnemen. Dat zou voor coach Brian Riemer uiteraard een aderlating zijn. Al zou de Deen inmiddels een geschikte vervanger klaar hebben. 

Supersub Amuzu

Zo meldt SudPresse dat RSCA volop op Francis Amuzu rekent als joker in de titelstrijd. De winger was vorig seizoen nog een vaste basiskracht onder Riemer. In de huidige jaargang verloor hij zijn plek, maar speelde hij wel nog een belangrijke rol als luxe-invaller. Tot hij eind december geblesseerd uitviel en zelfs een operatie moest ondergaan.

Inmiddels is Amuzu echter voldoende hersteld en in de voorbije matchen werd hij telkens gebruikt als invaller. Voorlopig is dat ook de rol waar hij vrede mee moet nemen, het vaste drietal voorin staat immers vast. Maar moest Hazard straks zijn derde geel pakken, dan zou Amuzu volgens het genoemde medium de eerste keuze worden om hem te vervangen. Ook als er door het drukke programma geroteerd moet worden, mag het jeugdproduct hopen op een eerste basisplaats sinds december.

Amuzu verdient weer meer speelminuten ...

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

8
8
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

11
11
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

30
30
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

20
20
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

56
56
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

127
127
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

34
34
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

125
125
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

39
39
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

259
259
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

52
52
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

228
228
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

166
166
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

427
427
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

303
303
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

330
330
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

412
412
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

207
207
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

376
376
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

392
392
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

380
380
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

224
224
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

697
697

Meer sportnieuws