'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

door
'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

RSC Anderlecht is tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar er is nog voldoende tijd om zich te herpakken. Zo volgen de topwedstrijden mekaar in een sneltempo op. Gelukkig beschikt coach Brian Riemer over voldoende opties in de breedte.

Paars-Wit begon aan de nacompetitie met een thuiszege tegen Antwerp. Maar RSCA haalde toen al niet zijn beste niveau en mocht zelfs van geluk spreken dat de Great Old een rode kaart pakte. Zondag bleef de recordkampioen echter opnieuw onder de verwachtingen. En daar werd dit keer wel de volle prijs voor betaald, zo verloren de Brusselaars met 3-1 op Club Brugge.

Anderlecht liet op die manier een uitgelezen opportuniteit liggen om de leidersplaats over te nemen. Al is dat niet zo'n groot drama. Komend weekend volgt immers al een nieuwe kans. Dat neemt Paars-Wit het op eigen veld op tegen leider Union SG. Bij een thuisoverwinning komt RSCA voor het eerst in lange tijd alleen aan de leiding in het klassement.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Hazard in gevarenzone

Maar zelfs bij een overwinning blijft de weg naar de landstitel erg lang. Na de thuismatch tegen Union wacht een verplaatsing naar Genk, vervolgens komt Cercle Brugge op bezoek. En dan moet de terugronde van de Champions' Play-Offs nog beginnen. Er kan dus nog heel veel gebeuren. Voor Anderlecht wordt het vooral zaak om zijn bepalende spelers wedstrijdklaar te houden.

In bepaalde gevallen wordt dat echter niet gemakkelijk. Thorgan Hazard bijvoorbeeld, pakte in de twee voorbije duels telkens een gele kaart. Nog eentje en hij moet een wedstrijd in de tribunes plaatsnemen. Dat zou voor coach Brian Riemer uiteraard een aderlating zijn. Al zou de Deen inmiddels een geschikte vervanger klaar hebben. 

Supersub Amuzu

Zo meldt SudPresse dat RSCA volop op Francis Amuzu rekent als joker in de titelstrijd. De winger was vorig seizoen nog een vaste basiskracht onder Riemer. In de huidige jaargang verloor hij zijn plek, maar speelde hij wel nog een belangrijke rol als luxe-invaller. Tot hij eind december geblesseerd uitviel en zelfs een operatie moest ondergaan.

Inmiddels is Amuzu echter voldoende hersteld en in de voorbije matchen werd hij telkens gebruikt als invaller. Voorlopig is dat ook de rol waar hij vrede mee moet nemen, het vaste drietal voorin staat immers vast. Maar moest Hazard straks zijn derde geel pakken, dan zou Amuzu volgens het genoemde medium de eerste keuze worden om hem te vervangen. Ook als er door het drukke programma geroteerd moet worden, mag het jeugdproduct hopen op een eerste basisplaats sinds december.

Amuzu verdient weer meer speelminuten ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

91
91
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

20
20
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

45
45
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

37
37
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

33
33
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

68
68
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

42
42
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

59
59
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

73
73
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

71
71
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

151
151
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

502
502
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

153
153
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

207
207
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

270
270
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

198
198
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

473
473
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

727
727
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

157
157
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

53
53

Meer sportnieuws