'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

door
'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

RSC Anderlecht is tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar er is nog voldoende tijd om zich te herpakken. Zo volgen de topwedstrijden mekaar in een sneltempo op. Gelukkig beschikt coach Brian Riemer over voldoende opties in de breedte.

Paars-Wit begon aan de nacompetitie met een thuiszege tegen Antwerp. Maar RSCA haalde toen al niet zijn beste niveau en mocht zelfs van geluk spreken dat de Great Old een rode kaart pakte. Zondag bleef de recordkampioen echter opnieuw onder de verwachtingen. En daar werd dit keer wel de volle prijs voor betaald, zo verloren de Brusselaars met 3-1 op Club Brugge.

Anderlecht liet op die manier een uitgelezen opportuniteit liggen om de leidersplaats over te nemen. Al is dat niet zo'n groot drama. Komend weekend volgt immers al een nieuwe kans. Dat neemt Paars-Wit het op eigen veld op tegen leider Union SG. Bij een thuisoverwinning komt RSCA voor het eerst in lange tijd alleen aan de leiding in het klassement.

LEES OOK: ‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Hazard in gevarenzone

Maar zelfs bij een overwinning blijft de weg naar de landstitel erg lang. Na de thuismatch tegen Union wacht een verplaatsing naar Genk, vervolgens komt Cercle Brugge op bezoek. En dan moet de terugronde van de Champions' Play-Offs nog beginnen. Er kan dus nog heel veel gebeuren. Voor Anderlecht wordt het vooral zaak om zijn bepalende spelers wedstrijdklaar te houden.

In bepaalde gevallen wordt dat echter niet gemakkelijk. Thorgan Hazard bijvoorbeeld, pakte in de twee voorbije duels telkens een gele kaart. Nog eentje en hij moet een wedstrijd in de tribunes plaatsnemen. Dat zou voor coach Brian Riemer uiteraard een aderlating zijn. Al zou de Deen inmiddels een geschikte vervanger klaar hebben. 

Supersub Amuzu

Zo meldt SudPresse dat RSCA volop op Francis Amuzu rekent als joker in de titelstrijd. De winger was vorig seizoen nog een vaste basiskracht onder Riemer. In de huidige jaargang verloor hij zijn plek, maar speelde hij wel nog een belangrijke rol als luxe-invaller. Tot hij eind december geblesseerd uitviel en zelfs een operatie moest ondergaan.

Inmiddels is Amuzu echter voldoende hersteld en in de voorbije matchen werd hij telkens gebruikt als invaller. Voorlopig is dat ook de rol waar hij vrede mee moet nemen, het vaste drietal voorin staat immers vast. Maar moest Hazard straks zijn derde geel pakken, dan zou Amuzu volgens het genoemde medium de eerste keuze worden om hem te vervangen. Ook als er door het drukke programma geroteerd moet worden, mag het jeugdproduct hopen op een eerste basisplaats sinds december.

Amuzu verdient weer meer speelminuten ...

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

40
40
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

35
35
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

80
80
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

94
94
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

407
407
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

56
56
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

224
224
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

63
63
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

119
119
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

733
733
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

84
84
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

197
197
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

490
490
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

126
126
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

339
339
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

75
75
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

419
419
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

768
768
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

224
224
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

737
737
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

179
179
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

403
403
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws