'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

327 stemmen
'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

RSC Anderlecht is tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar er is nog voldoende tijd om zich te herpakken. Zo volgen de topwedstrijden mekaar in een sneltempo op. Gelukkig beschikt coach Brian Riemer over voldoende opties in de breedte.

Paars-Wit begon aan de nacompetitie met een thuiszege tegen Antwerp. Maar RSCA haalde toen al niet zijn beste niveau en mocht zelfs van geluk spreken dat de Great Old een rode kaart pakte. Zondag bleef de recordkampioen echter opnieuw onder de verwachtingen. En daar werd dit keer wel de volle prijs voor betaald, zo verloren de Brusselaars met 3-1 op Club Brugge.

Anderlecht liet op die manier een uitgelezen opportuniteit liggen om de leidersplaats over te nemen. Al is dat niet zo'n groot drama. Komend weekend volgt immers al een nieuwe kans. Dat neemt Paars-Wit het op eigen veld op tegen leider Union SG. Bij een thuisoverwinning komt RSCA voor het eerst in lange tijd alleen aan de leiding in het klassement.

LEES OOK: Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Hazard in gevarenzone

Maar zelfs bij een overwinning blijft de weg naar de landstitel erg lang. Na de thuismatch tegen Union wacht een verplaatsing naar Genk, vervolgens komt Cercle Brugge op bezoek. En dan moet de terugronde van de Champions' Play-Offs nog beginnen. Er kan dus nog heel veel gebeuren. Voor Anderlecht wordt het vooral zaak om zijn bepalende spelers wedstrijdklaar te houden.

In bepaalde gevallen wordt dat echter niet gemakkelijk. Thorgan Hazard bijvoorbeeld, pakte in de twee voorbije duels telkens een gele kaart. Nog eentje en hij moet een wedstrijd in de tribunes plaatsnemen. Dat zou voor coach Brian Riemer uiteraard een aderlating zijn. Al zou de Deen inmiddels een geschikte vervanger klaar hebben. 

Supersub Amuzu

Zo meldt SudPresse dat RSCA volop op Francis Amuzu rekent als joker in de titelstrijd. De winger was vorig seizoen nog een vaste basiskracht onder Riemer. In de huidige jaargang verloor hij zijn plek, maar speelde hij wel nog een belangrijke rol als luxe-invaller. Tot hij eind december geblesseerd uitviel en zelfs een operatie moest ondergaan.

Inmiddels is Amuzu echter voldoende hersteld en in de voorbije matchen werd hij telkens gebruikt als invaller. Voorlopig is dat ook de rol waar hij vrede mee moet nemen, het vaste drietal voorin staat immers vast. Maar moest Hazard straks zijn derde geel pakken, dan zou Amuzu volgens het genoemde medium de eerste keuze worden om hem te vervangen. Ook als er door het drukke programma geroteerd moet worden, mag het jeugdproduct hopen op een eerste basisplaats sinds december.

Amuzu verdient weer meer speelminuten ...

Meest recent

Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

10
10
'Overmars op dreef: publiekslieveling terug naar Antwerp'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

0
0
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

178
178
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

147
147
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

550
550
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

340
340
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

468
468
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

292
292
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

662
662
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

515
515
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

58
58
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

167
167
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

431
431
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

555
555
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

101
101
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

987
987
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

564
564
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

451
451
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

56
56
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

551
551
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

97
97
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

859
859
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

534
534
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

529
529

Meer sportnieuws