'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

door
'Hazard in geelgevaar: Anderlecht stoomt titeljoker klaar'

RSC Anderlecht is tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar er is nog voldoende tijd om zich te herpakken. Zo volgen de topwedstrijden mekaar in een sneltempo op. Gelukkig beschikt coach Brian Riemer over voldoende opties in de breedte.

Paars-Wit begon aan de nacompetitie met een thuiszege tegen Antwerp. Maar RSCA haalde toen al niet zijn beste niveau en mocht zelfs van geluk spreken dat de Great Old een rode kaart pakte. Zondag bleef de recordkampioen echter opnieuw onder de verwachtingen. En daar werd dit keer wel de volle prijs voor betaald, zo verloren de Brusselaars met 3-1 op Club Brugge.

Anderlecht liet op die manier een uitgelezen opportuniteit liggen om de leidersplaats over te nemen. Al is dat niet zo'n groot drama. Komend weekend volgt immers al een nieuwe kans. Dat neemt Paars-Wit het op eigen veld op tegen leider Union SG. Bij een thuisoverwinning komt RSCA voor het eerst in lange tijd alleen aan de leiding in het klassement.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Hazard in gevarenzone

Maar zelfs bij een overwinning blijft de weg naar de landstitel erg lang. Na de thuismatch tegen Union wacht een verplaatsing naar Genk, vervolgens komt Cercle Brugge op bezoek. En dan moet de terugronde van de Champions' Play-Offs nog beginnen. Er kan dus nog heel veel gebeuren. Voor Anderlecht wordt het vooral zaak om zijn bepalende spelers wedstrijdklaar te houden.

In bepaalde gevallen wordt dat echter niet gemakkelijk. Thorgan Hazard bijvoorbeeld, pakte in de twee voorbije duels telkens een gele kaart. Nog eentje en hij moet een wedstrijd in de tribunes plaatsnemen. Dat zou voor coach Brian Riemer uiteraard een aderlating zijn. Al zou de Deen inmiddels een geschikte vervanger klaar hebben. 

Supersub Amuzu

Zo meldt SudPresse dat RSCA volop op Francis Amuzu rekent als joker in de titelstrijd. De winger was vorig seizoen nog een vaste basiskracht onder Riemer. In de huidige jaargang verloor hij zijn plek, maar speelde hij wel nog een belangrijke rol als luxe-invaller. Tot hij eind december geblesseerd uitviel en zelfs een operatie moest ondergaan.

Inmiddels is Amuzu echter voldoende hersteld en in de voorbije matchen werd hij telkens gebruikt als invaller. Voorlopig is dat ook de rol waar hij vrede mee moet nemen, het vaste drietal voorin staat immers vast. Maar moest Hazard straks zijn derde geel pakken, dan zou Amuzu volgens het genoemde medium de eerste keuze worden om hem te vervangen. Ook als er door het drukke programma geroteerd moet worden, mag het jeugdproduct hopen op een eerste basisplaats sinds december.

Amuzu verdient weer meer speelminuten ...

Meest recent

'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

16
16
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

52
52
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

125
125
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

151
151
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

63
63
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

291
291
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

182
182
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

80
80
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

98
98
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

74
74
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

190
190
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

387
387
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

318
318
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

137
137
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

203
203
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

28
28
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

502
502
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

880
880
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

91
91
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

341
341
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

590
590
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

129
129
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

487
487

Meer sportnieuws