Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

1537 stemmen
Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

Het zijn vooralsnog niet de Play-Offs van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen had het in de twee eerste speeldagen behoorlijk lastig om zijn gewenste niveau bij Anderlecht te halen. Bovendien raakte hij in opspraak nadat hij Owen Wijndal een rode kaart aansmeerde.

In het uiterste slot van de zomerse transferperiode pakte RSCA stevig uit door Hazard terug naar de Jupiler Pro League te halen. Bij Borussia Dortmund was hij dan ook op een zijspoor beland en daar kon de recordkampioen van profiteren. De 31-jarige tekende wel voor drie seizoenen en heeft dus nog grote plannen in het Lotto Park.

Het duurde wel een tijdje alvorens de meervoudige Rode Duivel zijn draai kon vinden. Niet geheel onlogisch gezien hij de voorbije jaren te maken kreeg met een gebrek aan wedstrijdritme. Maar in de laatste weken voor de Play-Offs vond hij zijn gewenste niveau terug en was hij één van de bepalende krachten bij Paars-Wit.

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Nog geen grootse PO's

De verwachtingen voor de PO's waren dan ook hooggespannen. Maar voorlopig bleef Hazard, die te kampen kreeg met fysieke perikelen, onder die verwachtingen. Zowel zondag op Club Brugge als een week eerder tegen Antwerp speelde hij redelijk anoniem. Al bewees hij zijn ploeg in die laatste match wel een grote dienst.

Na een opstootje met Wijndal ging Hazard immers tegen de grond, waarna de back van Antwerp een rode kaart kreeg wegens een lichte 'kopstoot'. Achteraf kreeg de jonge broer van Eden Hazard dan ook heel wat kritiek over zich heen wegens dat vermeende theaterstukje.

Beetje overdreven

Na de match tegen Club werd hij nog eens gepolst naar het voorval. "Het is waar dat er ik een beetje aan heb toegevoegd", bekende hij bij La Dernière Heure. Toch heeft Hazard geen spijt van deze actie. "Ik ben er zeker van dat er velen hetzelfde gedaan zouden hebben. Volgens mij doet Wijndal gewoon iets heel dom, ik voelde dat hij me raakte en ik ging neer. Ik ben er zeker van dat veel Antwerp spelers ook zouden gaan liggen", klonk het dan weer bij Het Nieuwsblad.

De transfer van Hazard is voorlopig geslaagd voor RSCA ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

9
9
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

74
74
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

66
66
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

141
141
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

309
309
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

171
171
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

245
245
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws