Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

door
Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

Het zijn vooralsnog niet de Play-Offs van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen had het in de twee eerste speeldagen behoorlijk lastig om zijn gewenste niveau bij Anderlecht te halen. Bovendien raakte hij in opspraak nadat hij Owen Wijndal een rode kaart aansmeerde.

In het uiterste slot van de zomerse transferperiode pakte RSCA stevig uit door Hazard terug naar de Jupiler Pro League te halen. Bij Borussia Dortmund was hij dan ook op een zijspoor beland en daar kon de recordkampioen van profiteren. De 31-jarige tekende wel voor drie seizoenen en heeft dus nog grote plannen in het Lotto Park.

Het duurde wel een tijdje alvorens de meervoudige Rode Duivel zijn draai kon vinden. Niet geheel onlogisch gezien hij de voorbije jaren te maken kreeg met een gebrek aan wedstrijdritme. Maar in de laatste weken voor de Play-Offs vond hij zijn gewenste niveau terug en was hij één van de bepalende krachten bij Paars-Wit.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Nog geen grootse PO's

De verwachtingen voor de PO's waren dan ook hooggespannen. Maar voorlopig bleef Hazard, die te kampen kreeg met fysieke perikelen, onder die verwachtingen. Zowel zondag op Club Brugge als een week eerder tegen Antwerp speelde hij redelijk anoniem. Al bewees hij zijn ploeg in die laatste match wel een grote dienst.

Na een opstootje met Wijndal ging Hazard immers tegen de grond, waarna de back van Antwerp een rode kaart kreeg wegens een lichte 'kopstoot'. Achteraf kreeg de jonge broer van Eden Hazard dan ook heel wat kritiek over zich heen wegens dat vermeende theaterstukje.

Beetje overdreven

Na de match tegen Club werd hij nog eens gepolst naar het voorval. "Het is waar dat er ik een beetje aan heb toegevoegd", bekende hij bij La Dernière Heure. Toch heeft Hazard geen spijt van deze actie. "Ik ben er zeker van dat er velen hetzelfde gedaan zouden hebben. Volgens mij doet Wijndal gewoon iets heel dom, ik voelde dat hij me raakte en ik ging neer. Ik ben er zeker van dat veel Antwerp spelers ook zouden gaan liggen", klonk het dan weer bij Het Nieuwsblad.

De transfer van Hazard is voorlopig geslaagd voor RSCA ...

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

24
24
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

73
73
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

62
62
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

46
46
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

204
204
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

319
319
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

75
75
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

126
126
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

140
140
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

106
106
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

95
95
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

198
198
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

666
666
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

538
538
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

220
220
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

294
294
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

196
196

Meer sportnieuws