Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

1537 stemmen
Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

Het zijn vooralsnog niet de Play-Offs van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen had het in de twee eerste speeldagen behoorlijk lastig om zijn gewenste niveau bij Anderlecht te halen. Bovendien raakte hij in opspraak nadat hij Owen Wijndal een rode kaart aansmeerde.

In het uiterste slot van de zomerse transferperiode pakte RSCA stevig uit door Hazard terug naar de Jupiler Pro League te halen. Bij Borussia Dortmund was hij dan ook op een zijspoor beland en daar kon de recordkampioen van profiteren. De 31-jarige tekende wel voor drie seizoenen en heeft dus nog grote plannen in het Lotto Park.

Het duurde wel een tijdje alvorens de meervoudige Rode Duivel zijn draai kon vinden. Niet geheel onlogisch gezien hij de voorbije jaren te maken kreeg met een gebrek aan wedstrijdritme. Maar in de laatste weken voor de Play-Offs vond hij zijn gewenste niveau terug en was hij één van de bepalende krachten bij Paars-Wit.

LEES OOK: Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Nog geen grootse PO's

De verwachtingen voor de PO's waren dan ook hooggespannen. Maar voorlopig bleef Hazard, die te kampen kreeg met fysieke perikelen, onder die verwachtingen. Zowel zondag op Club Brugge als een week eerder tegen Antwerp speelde hij redelijk anoniem. Al bewees hij zijn ploeg in die laatste match wel een grote dienst.

Na een opstootje met Wijndal ging Hazard immers tegen de grond, waarna de back van Antwerp een rode kaart kreeg wegens een lichte 'kopstoot'. Achteraf kreeg de jonge broer van Eden Hazard dan ook heel wat kritiek over zich heen wegens dat vermeende theaterstukje.

Beetje overdreven

Na de match tegen Club werd hij nog eens gepolst naar het voorval. "Het is waar dat er ik een beetje aan heb toegevoegd", bekende hij bij La Dernière Heure. Toch heeft Hazard geen spijt van deze actie. "Ik ben er zeker van dat er velen hetzelfde gedaan zouden hebben. Volgens mij doet Wijndal gewoon iets heel dom, ik voelde dat hij me raakte en ik ging neer. Ik ben er zeker van dat veel Antwerp spelers ook zouden gaan liggen", klonk het dan weer bij Het Nieuwsblad.

🚀

De transfer van Hazard is voorlopig geslaagd voor RSCA ...

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

163
163
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

174
174
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

264
264
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

26
26
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

168
168
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

35
35
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

26
26
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

449
449
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

435
435
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

117
117
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

79
79
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

345
345
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

386
386
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

138
138
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

680
680
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

284
284
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

300
300
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

328
328

Meer sportnieuws