Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

1537 stemmen
Thorgan doet bekentenis na 'kopstoot'-incident met Wijndal

Het zijn vooralsnog niet de Play-Offs van Thorgan Hazard. De voormalige Gouden Schoen had het in de twee eerste speeldagen behoorlijk lastig om zijn gewenste niveau bij Anderlecht te halen. Bovendien raakte hij in opspraak nadat hij Owen Wijndal een rode kaart aansmeerde.

In het uiterste slot van de zomerse transferperiode pakte RSCA stevig uit door Hazard terug naar de Jupiler Pro League te halen. Bij Borussia Dortmund was hij dan ook op een zijspoor beland en daar kon de recordkampioen van profiteren. De 31-jarige tekende wel voor drie seizoenen en heeft dus nog grote plannen in het Lotto Park.

Het duurde wel een tijdje alvorens de meervoudige Rode Duivel zijn draai kon vinden. Niet geheel onlogisch gezien hij de voorbije jaren te maken kreeg met een gebrek aan wedstrijdritme. Maar in de laatste weken voor de Play-Offs vond hij zijn gewenste niveau terug en was hij één van de bepalende krachten bij Paars-Wit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Nog geen grootse PO's

De verwachtingen voor de PO's waren dan ook hooggespannen. Maar voorlopig bleef Hazard, die te kampen kreeg met fysieke perikelen, onder die verwachtingen. Zowel zondag op Club Brugge als een week eerder tegen Antwerp speelde hij redelijk anoniem. Al bewees hij zijn ploeg in die laatste match wel een grote dienst.

Na een opstootje met Wijndal ging Hazard immers tegen de grond, waarna de back van Antwerp een rode kaart kreeg wegens een lichte 'kopstoot'. Achteraf kreeg de jonge broer van Eden Hazard dan ook heel wat kritiek over zich heen wegens dat vermeende theaterstukje.

Beetje overdreven

Na de match tegen Club werd hij nog eens gepolst naar het voorval. "Het is waar dat er ik een beetje aan heb toegevoegd", bekende hij bij La Dernière Heure. Toch heeft Hazard geen spijt van deze actie. "Ik ben er zeker van dat er velen hetzelfde gedaan zouden hebben. Volgens mij doet Wijndal gewoon iets heel dom, ik voelde dat hij me raakte en ik ging neer. Ik ben er zeker van dat veel Antwerp spelers ook zouden gaan liggen", klonk het dan weer bij Het Nieuwsblad.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
402

De transfer van Hazard is voorlopig geslaagd voor RSCA ...

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

2
2
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

11
11
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

136
136
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

263
263
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

238
238
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

411
411
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

184
184
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

306
306
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

142
142
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

494
494
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

564
564
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

376
376
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

613
613
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

132
132
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

256
256
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

432
432
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

121
121
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

478
478
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

429
429
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

509
509
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

885
885
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

205
205
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

394
394

Meer sportnieuws