Club Brugge laat de centen rollen voor nieuwe topcoach

1570
Club Brugge laat de centen rollen voor nieuwe topcoach

Club Brugge zet de zoektocht naar een nieuwe topcoach voort, nadat Ronny Deila aan de kant werd geschoven. Het bestuur, onder leiding van Bart Verhaeghe, is vastberaden om een coach te vinden die open staat voor constructieve samenwerking, in staat is om een gezamenlijke dynamiek te creëren, en tactisch sterk is.

Terwijl de club de trainersmarkt volop verkent, moet blauw-zwart erkennen dat topkwaliteit gepaard gaat met een prijs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

Verhaeghe vindt topcoaches Rode Duivels, niet voor Club Brugge

Club Brugge heeft Nicky Hayen aangesteld als interim-coach voor de rest van het seizoen, terwijl het bestuur, bestaande uit Bart Verhaeghe, Bob Madou en Dévy Rigaux, intensief op zoek is naar een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen.

Verhaeghe, die eerder betrokken was bij het aanstellen van succesvolle bondscoaches zoals Roberto Martinez en Domenico Tedesco bij de Rode Duivels, leidt deze zoektocht.

Hoewel Verhaeghe's eerdere ervaringen met het vinden van topcoaches bij de Rode Duivels succesvol waren, heeft Club Brugge enkele misstappen gemaakt met de aanstellingen van Scott Parker en Ronny Deila.

“Bij Club Brugge is dat blijkbaar veel moeilijker”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal, vast in Het Nieuwsblad. Op dit moment doorzoekt Club Brugge de trainersmarkt op zoek naar een geschikte kandidaat voor het volgende seizoen.

Verschillende namen zijn naar voren gekomen, waaronder Jesse Marsch, Karel Geraerts, Thorsten Fink, Wouter Vrancken, Oscar Garcia, Alexander Blessin en Ruud Van Nistelrooy.

Nieuwe hoofdcoach moet kunnen ingaan met evenwichtsoefeningen van zijn bazen

Het bestuur van Club Brugge hield de vinger stevig aan de pols tijdens de samenwerking met Ronny Deila de afgelopen maanden. De sportieve afdeling voerde verschillende analyses uit op het spel van de ploeg en presenteerde deze aan Deila, in de hoop op een positieve evolutie.

Deila leek echter niet altijd open te staan voor opbouwende kritiek of suggesties, wat uiteraard niet goed viel bij het bestuur van Club Brugge. In tegenstelling tot Deila, waren Michel Preud’homme en Philippe Clement, twee topcoaches, altijd bereid om in dialoog te gaan met Bart Verhaeghe en vooral Vincent Mannaert.

“Meesters in de evenwichtsoefening met hun bazen”, schreef De Morgen over Preud’homme en Clement. Ook Alfred Schreuder wist op intelligente wijze om te gaan met de betrokkenheid van hogerhand.

Deze observaties zullen ongetwijfeld een rol spelen in de zoektocht van Club Brugge naar een nieuwe coach voor het komende seizoen.

Het vermogen om constructief om te gaan met feedback en de juiste balans te vinden in de relatie met het management zullen als belangrijke criteria worden meegenomen bij de selectie van de volgende hoofdcoach.

Dichter bij de absolute top: meer openheid, maar ook veel duurder

“Hoe dichter je bij de absolute top komt, hoe meer openheid je merkt bij trainers”, zei Dévy Rigaux nadat hij enkele jaren geleden in Spanje ging spreken met Xabi Alonso. De Spanjaard deelde in alle openheid zijn inzichten over opstellingen, speelwijzen en medische begeleiding.

Het is in die optiek dan ook begrijpelijk dat Club Brugge enkele weken geleden de mogelijkheid van Jesse Marsch heeft overwogen. De Amerikaan heeft echter zijn zinnen gezet op een terugkeer naar de Premier League en zijn prijskaartje valt te hoog uit voor de club.

In de zoektocht naar de ideale coach moet Club Brugge erkennen dat topkwaliteit nu eenmaal zijn prijs heeft. Tegelijkertijd wordt er ook meer tactische flexibiliteit en vooral expertise verwacht van de nieuwe coach.

Vorige trainers, Scott Parker en Ronny Deila, hadden weliswaar plannen, maar zij slaagden er zelden tot nooit in om deze goed uit te voeren. Vaak waren de spelers verward over waar ze moesten zijn en hoe ze moesten handelen om de instructies van de coach succesvol uit te voeren.

Wie wordt de nieuwe coach van Club Brugge?

De nieuwe coach van Club Brugge zal zeker bereid moeten zijn om open en constructief in gesprek te gaan met het bestuur, waarbij een gezamenlijke dynamiek wordt nagestreefd.

Dévy Rigaux, Head Director of Football, en de toekomstige Technical Director, wiens aanstelling nog moet plaatsvinden, zullen naar verwachting een nauwlettend oog houden op de gang van zaken, zoals Het Laatste Nieuws meldde.

Ronny Deila werd op 17 maart ontslagen bij Club Brugge, maar tot op heden blijft het onduidelijk wie zijn opvolger zal worden voor het komende seizoen. Het is wel duidelijk dat het beoogde profiel heel wat geld zal kosten.

Hoewel Karel Geraerts naar verluidt bovenaan het lijstje staat, zijn er tot nu toe geen concrete stappen ondernomen om tot een overeenkomst te komen tussen beide partijen. De zoektocht naar de juiste kandidaat voor de positie van hoofdcoach gaat dus nog steeds door. Onder leiding van Bart Verhaeghe.

Wie moet de zoektocht naar een nieuwe coach leiden?

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

7
7
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

10
10
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

19
19
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

78
78
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

135
135
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

112
112
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

905
905
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

71
71
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

223
223
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

59
59
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

64
64
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

26
26
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

52
52
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

44
44
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

322
322
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

275
275
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

274
274
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

54
54
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

126
126

Meer sportnieuws