Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

door
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: ‘Monstertransfer Lukebakio: drie opties op tafel'

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

🔥 Wat iedereen nu leest

Enorme transferklap bij Genk:
Enorme transferklap bij Genk: "De schaamte voorbij"
Vandenhaute krijgt stevige trap na:
Vandenhaute krijgt stevige trap na: "Typisch voor hem"

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Einde soap: Man City strikt absolute superster

Manchester City heeft op de valreep nog weten toe te slaan op de zomermercato. The Cityzens zijn ...

7
7
Ophef bij Antwerp: Lammens schopt rel los

Senne Lammens heeft zijn absolute droomtransfer beet. De doelman gaat van Royal Antwerp FC naar ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Genk balen, toptransfer in JPL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

153
153
Dolberg-drama: 'Ajax zet Anderlecht muurvast'

Kasper Dolberg wordt nog met een laat vertrek bij RSC Anderlecht in verband gebracht. Ex-club Ajax ...

341
341
Wat Alderweireld over zijn kinderen zegt, raakt fans diep

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

18
18
Paniek in Brugge? Bestuur komt met opvallend antwoord

Club Brugge kent een hete transferzomer. In de grote Europese competities is de transferdeadline ...

378
378
Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Het is code rood bij RSC Anderlecht. Na de Europese uitschakeling in de Conference League zit het er ...

255
255
Ten Hag furieus na bliksemontslag: snoeiharde uithaal

Erik ten Hag zit in zak en as. De Nederlander kende een desastreuze periode bij Manchester United en ...

114
114
Exodus Anderlecht: ‘Turken slaan op het nippertje toe’

RSC Anderlecht kent een woelige start van het seizoen. De aanstelling van Besnik Hasi wordt in vraag ...

563
563
Club Brugge vreest nog last-minute vertrekker

Club Brugge beleeft een absolute recordzomer. Blauw-Zwart verkocht al verschillende sterkhouders en ...

515
515
Vandenhaute krijgt stevige trap na: "Typisch voor hem"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

500
500
Fans Brugge furieus: massale boycot aangekondigd

De ploegen in de Jupiler Pro League genieten momenteel van wat rust, maar binnen een dikke ...

276
276
Engelse pers gaat rechtstreeks los op Senne Lammens

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

470
470
Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge

Alsof de druk bij Club Brugge nog niet groot genoeg was, schuift nu ook het dossier van Lynnt Audoor ...

711
711
Waar kan ik Liechtenstein-België op tv kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

163
163
Antwerp laat transfer schieten, nieuwe spits Cercle

Aanstaande zaterdag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. ...

223
223
'Dolberg helemaal akkoord: nieuwe transferdetails gelekt'

In de meeste grote Europese voetballanden is de mercato inmiddels gesloten, maar er zijn voldoende ...

888
888
Enorme transferklap bij Genk: "De schaamte voorbij"

KRC Genk brak maandag zijn transferrecord met de verkoop van Tolu Arokodare aan Wolverhampton ...

821
821
Nachtmerrie voor Coucke: Vandenhaute kiest ramkoers

Wouter Vandenhaute weg als voorzitter? Ja. Vandenhaute geen macht meer bij Anderlecht? Vergeet het. ...

684
684
'Dikke zakken geld' - last-minute versterking Club Brugge?

Bij Club Brugge haalde men maandagavond opgelucht adem. Zo verstreek de transferdeadline in de grote ...

1022
1022
'Crisis lang niet voorbij: slechts één optie voor Coucke'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

754
754
Deadline deals: transferschok Dessers, vuurwerk in Premier League

Terwijl de Belgische clubs nog enkele dagen extra hebben om hun zaakjes te regelen, zit de ...

192
192
Nieuwe voorzitter Anderlecht: twee topkandidaten gekend

RSC Anderlecht staat andermaal voor een grote verandering binnen zijn organigram. Zo kondigde Wouter ...

1390
1390
Anderlecht loost Leoni, komt vervanger Dolberg van Bayern?

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht. Nu de transfermarkt in de meeste toplanden gesloten is, ...

424
424
Eindelijk de bevestiging: droomtransfer voor Lammens

Bij Antwerp wachtten ze de voorbije weken angstvallig op het vertrek van Senne Lammens, want de ...

199
199

Meer sportnieuws