Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

781
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

27
27
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

35
35
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

33
33
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

31
31
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

126
126
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

128
128
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

266
266
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

256
256
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

213
213
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

175
175
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

250
250
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

96
96
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

254
254
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

240
240
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

976
976

Meer sportnieuws