Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

781
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: ‘El Ouahdi hakt transferkoop door: Genk ontvangt ultiem bod’

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

36
36
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

35
35
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

194
194
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

87
87
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

89
89
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

138
138
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

77
77
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

336
336
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

124
124
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

608
608
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

242
242
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

390
390
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

396
396
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

588
588
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

181
181
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

99
99
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

253
253
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

875
875
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

803
803
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

990
990
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

811
811
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

501
501
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws