Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

door
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

17
17
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

25
25
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

126
126
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

673
673
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

33
33
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

112
112
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

199
199
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

56
56
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

133
133
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

283
283
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

65
65
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

169
169
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

89
89
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

559
559
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

337
337
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

283
283
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

306
306
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

570
570
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

274
274
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

64
64
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

179
179
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

98
98
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

606
606
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

180
180
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

112
112

Meer sportnieuws