Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

781 stemmen
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

8
8
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

43
43
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

48
48
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

158
158
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

190
190
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

19
19
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

803
803
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

31
31
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

33
33
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

76
76
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

335
335
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

123
123
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

137
137
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

64
64
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

100
100
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

61
61
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

58
58
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

235
235
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

142
142
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

120
120
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

40
40
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

299
299
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

192
192
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

65
65
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22

Meer sportnieuws