Club Brugge haalt stevig uit: "FC Porto en Atalanta lonkten ook"

door
Club Brugge haalt stevig uit:

Club Brugge haalde met Ardon Jashari een nieuwe defensieve middenvelder in huis. De 21-jarige Zwitser komt in de zomer voor 6 miljoen euro over van FC Luzern. Wat mogen de fans van hem verwachten? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister in Zwitserland.

Daniel Wyrsch is journalist bij Luzern Zeitung en hij zag Ardon Jashari veelvuldig aan het werk. Hij is dus de ideale man om een profiel te schetsen over de defensieve middenvelder.

LEES OOK: ‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge is Benfica & co te snel af

"Ik was een beetje verrast dat Jashari naar Club Brugge verhuist. Hij en zijn zaakwaarnemer waren al ruim een jaar op zoek naar een geschikte club in het buitenland. De namen van grote Europese clubs als Benfica, FC Porto maar ook West Ham, Atalanta Bergamo, Bologna, SC Freiburg en VfB Stuttgart circuleerden al lang. Met uitzondering van Bayern München en Borussia Dortmund verschenen vrijwel alle Bundesliga-clubs in die geruchtenmolen."

Jashari is een speller die al 91 matchen speelde voor FC Luzern. Hij scoorde daarin 9 keer en deelde 11 assists uit. Wat voor speler is de jonge Zwitser? "Ardon is een technisch zeer goede linksbenige speler en is ook best explosief op de eerste meters. Hoewel hij vooral als verdedigende middenveld speelt, is hij een speler die ook aanvallend zijn steentje bijdraagt. Hij vindt regelmatig de weg naar de netten en heeft ook wel de nodige creativiteit in zijn passes", aldus Wyrsch. 

"Naast zijn technische kwaliteiten ben ik ook onder de indruk van zijn persoonlijkheid: hij loopt voorop, zowel op als naast het veld. Jashari blijft ook in moeilijke momenten altijd positief. Hij heeft een extreem sterke wil. Hoewel hij soms arrogant overkomt, is Ardon een fijne en aardige kerel", geeft hij aan. 

Status bij Zwitserland

Uiteraard heeft op die jonge leeftijd ook nog de nodige werkpunten. "Natuurlijk heeft hij ook zwakke punten: een daarvan is dat hij soms te ongeduldig is en te vroeg richting doel schiet. Dan vliegen de ballen soms wel eens hoog over het doel. Of het kan gebeuren dat hij te onstuimig een duel aangaat in een gevaarlijke zone voor zijn eigen doel. Maar hij blijft niet hangen bij een minder moment. Hij gaat dan opnieuw zijn verantwoordelijk nemen, zoals een echte leider."

"Jashari heeft wel iets weg van een Portugese speler: pittig in de duels, vooruit denkend en technisch zeer goed. Daarom vond ik FC Porto wel goed bij hem passen, maar Club Brugge is ook een zeer interessant team. Het zou wel eens de ideale tussenstap kunnen zijn naar een topcompetitie", klinkt het. 

Voorlopig speelde hij nog maar twee keer voor voor het nationaal team van Zwitserland. "Hij speelt momenteel voor de beloften van Zwitserland. Als hij het volgend seizoen goed doet bij Club Brugge, heeft hij zeker een grotere kans om terug te keren naar de nationale ploeg."

Claudio Reulens

Een toptransfer voor Club Brugge?

Meest recent

Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

10
10
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

71
71
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

275
275
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

19
19
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

151
151
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

211
211
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

367
367
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

562
562
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

665
665
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

123
123
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

985
985
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

256
256
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

298
298
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

136
136
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

170
170
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

556
556
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

318
318
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

528
528
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

179
179
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

680
680
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

740
740
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

493
493
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

439
439

Meer sportnieuws