'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

415
'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

Club Brugge speurt momenteel nog naar een Technical Director én een nieuwe trainer voor komend seizoen. Desondanks werd woensdag al de eerste zomeraanwinst aangekondigd. En de vernieuwde sportieve leiding heeft nog veel meer werk op de transfermarkt.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. In de praktijk zou de afscheidnemende manager echter al een hele poos uitgerangeerd zijn. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou alvast gepromoveerd tot CEO. Het sportieve takenpakket van Mannaert werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Rigaux nieuwe transferbaas

De nog te bepalen 'Technical Director' zou daarbij een soort van klankbord worden voor de trainer en spelers van de eerste ploeg. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' vooral gaan bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. En tot slot werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij is namelijk de nieuwe 'Director of Football'.

In die hoedanigheid zal Rigaux zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels al een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van FC Luzern. Op de video die Club deelde van Jashari's eerste kennismaking met zijn nieuwe werkgever, komt Rigaux niet toevallig prominent in beeld.

Opvolger Thiago gezocht

Zijn eerste aanwinst is dus binnen, maar het huiswerk op de mercato is daarmee nog lang niet af. Zo staat de volgende transferprioriteit ook al vast. Rigaux zal immers een nieuwe spits moeten vinden voor komend seizoen. Met Igor Thiago had Club nochtans een geschikte nummer negen gevonden, maar zoals bekend vertrekt de Braziliaan na het seizoen voor een pak geld naar Brentford FC. Een deal waarbij Rigaux ook al nauw betrokken was. Het is nu aan hem om ook een geschikte opvolger te vinden.

Club heeft intern enkele opties achter de hand zoals Ferran Jutgla en Victor Barbera, terwijl Romeo Vermant na het seizoen terugkeert na zijn huurbeurt aan KVC Westerlo. Maar die laatste twee lijken nog wat te groen om de Brugse aanvalslinie te dragen, terwijl Jutgla een compleet ander type is dan Thiago én mogelijk zelf een nieuwe stap zet. Ook Roman Yaremchuk keert normaal gezien terug, een herkansing lijkt voor de Oekraïner echter niet aan de orde. Rigaux weet dus wat hem te doen staat. Met de winst die hij boekte op de Thiago-deal lijken er alvast de nodige middelen beschikbaar.

Een nieuwe spits is momenteel dé transferprioriteit bij Club ...

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

111
111
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

45
45
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

56
56
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

35
35
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

73
73
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

177
177
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

49
49
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

145
145
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

295
295
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

238
238
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

174
174
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

438
438
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

333
333
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

345
345
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

442
442
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

408
408
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

712
712

Meer sportnieuws