'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

415 stemmen
'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

Club Brugge speurt momenteel nog naar een Technical Director én een nieuwe trainer voor komend seizoen. Desondanks werd woensdag al de eerste zomeraanwinst aangekondigd. En de vernieuwde sportieve leiding heeft nog veel meer werk op de transfermarkt.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. In de praktijk zou de afscheidnemende manager echter al een hele poos uitgerangeerd zijn. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou alvast gepromoveerd tot CEO. Het sportieve takenpakket van Mannaert werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

LEES OOK: 'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Rigaux nieuwe transferbaas

De nog te bepalen 'Technical Director' zou daarbij een soort van klankbord worden voor de trainer en spelers van de eerste ploeg. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' vooral gaan bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. En tot slot werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij is namelijk de nieuwe 'Director of Football'.

In die hoedanigheid zal Rigaux zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels al een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van FC Luzern. Op de video die Club deelde van Jashari's eerste kennismaking met zijn nieuwe werkgever, komt Rigaux niet toevallig prominent in beeld.

Opvolger Thiago gezocht

Zijn eerste aanwinst is dus binnen, maar het huiswerk op de mercato is daarmee nog lang niet af. Zo staat de volgende transferprioriteit ook al vast. Rigaux zal immers een nieuwe spits moeten vinden voor komend seizoen. Met Igor Thiago had Club nochtans een geschikte nummer negen gevonden, maar zoals bekend vertrekt de Braziliaan na het seizoen voor een pak geld naar Brentford FC. Een deal waarbij Rigaux ook al nauw betrokken was. Het is nu aan hem om ook een geschikte opvolger te vinden.

Club heeft intern enkele opties achter de hand zoals Ferran Jutgla en Victor Barbera, terwijl Romeo Vermant na het seizoen terugkeert na zijn huurbeurt aan KVC Westerlo. Maar die laatste twee lijken nog wat te groen om de Brugse aanvalslinie te dragen, terwijl Jutgla een compleet ander type is dan Thiago én mogelijk zelf een nieuwe stap zet. Ook Roman Yaremchuk keert normaal gezien terug, een herkansing lijkt voor de Oekraïner echter niet aan de orde. Rigaux weet dus wat hem te doen staat. Met de winst die hij boekte op de Thiago-deal lijken er alvast de nodige middelen beschikbaar.

Een nieuwe spits is momenteel dé transferprioriteit bij Club ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

80
80
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

166
166
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

40
40
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

139
139
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

79
79
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

62
62
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

148
148
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

244
244
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

343
343
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

185
185
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

533
533
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

335
335
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

367
367
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

245
245
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

171
171
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

217
217
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

169
169
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

642
642
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

51
51
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws