'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

door
'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

Club Brugge speurt momenteel nog naar een Technical Director én een nieuwe trainer voor komend seizoen. Desondanks werd woensdag al de eerste zomeraanwinst aangekondigd. En de vernieuwde sportieve leiding heeft nog veel meer werk op de transfermarkt.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. In de praktijk zou de afscheidnemende manager echter al een hele poos uitgerangeerd zijn. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou alvast gepromoveerd tot CEO. Het sportieve takenpakket van Mannaert werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

LEES OOK: 'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Rigaux nieuwe transferbaas

De nog te bepalen 'Technical Director' zou daarbij een soort van klankbord worden voor de trainer en spelers van de eerste ploeg. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' vooral gaan bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. En tot slot werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij is namelijk de nieuwe 'Director of Football'.

In die hoedanigheid zal Rigaux zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels al een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van FC Luzern. Op de video die Club deelde van Jashari's eerste kennismaking met zijn nieuwe werkgever, komt Rigaux niet toevallig prominent in beeld.

Opvolger Thiago gezocht

Zijn eerste aanwinst is dus binnen, maar het huiswerk op de mercato is daarmee nog lang niet af. Zo staat de volgende transferprioriteit ook al vast. Rigaux zal immers een nieuwe spits moeten vinden voor komend seizoen. Met Igor Thiago had Club nochtans een geschikte nummer negen gevonden, maar zoals bekend vertrekt de Braziliaan na het seizoen voor een pak geld naar Brentford FC. Een deal waarbij Rigaux ook al nauw betrokken was. Het is nu aan hem om ook een geschikte opvolger te vinden.

Club heeft intern enkele opties achter de hand zoals Ferran Jutgla en Victor Barbera, terwijl Romeo Vermant na het seizoen terugkeert na zijn huurbeurt aan KVC Westerlo. Maar die laatste twee lijken nog wat te groen om de Brugse aanvalslinie te dragen, terwijl Jutgla een compleet ander type is dan Thiago én mogelijk zelf een nieuwe stap zet. Ook Roman Yaremchuk keert normaal gezien terug, een herkansing lijkt voor de Oekraïner echter niet aan de orde. Rigaux weet dus wat hem te doen staat. Met de winst die hij boekte op de Thiago-deal lijken er alvast de nodige middelen beschikbaar.

Een nieuwe spits is momenteel dé transferprioriteit bij Club ...

Meest recent

‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

35
35
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

21
21
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

96
96
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

22
22
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

43
43
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

218
218
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

182
182
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

114
114
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

73
73
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

89
89
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

265
265
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

217
217
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

345
345
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

115
115
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

276
276
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

412
412
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

268
268
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

670
670
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

253
253
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

179
179
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

125
125
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

182
182
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

100
100
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

293
293

Meer sportnieuws