'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

door
'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

Club Brugge speurt momenteel nog naar een Technical Director én een nieuwe trainer voor komend seizoen. Desondanks werd woensdag al de eerste zomeraanwinst aangekondigd. En de vernieuwde sportieve leiding heeft nog veel meer werk op de transfermarkt.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. In de praktijk zou de afscheidnemende manager echter al een hele poos uitgerangeerd zijn. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou alvast gepromoveerd tot CEO. Het sportieve takenpakket van Mannaert werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

LEES OOK: 'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Rigaux nieuwe transferbaas

De nog te bepalen 'Technical Director' zou daarbij een soort van klankbord worden voor de trainer en spelers van de eerste ploeg. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' vooral gaan bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. En tot slot werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij is namelijk de nieuwe 'Director of Football'.

In die hoedanigheid zal Rigaux zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels al een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van FC Luzern. Op de video die Club deelde van Jashari's eerste kennismaking met zijn nieuwe werkgever, komt Rigaux niet toevallig prominent in beeld.

Opvolger Thiago gezocht

Zijn eerste aanwinst is dus binnen, maar het huiswerk op de mercato is daarmee nog lang niet af. Zo staat de volgende transferprioriteit ook al vast. Rigaux zal immers een nieuwe spits moeten vinden voor komend seizoen. Met Igor Thiago had Club nochtans een geschikte nummer negen gevonden, maar zoals bekend vertrekt de Braziliaan na het seizoen voor een pak geld naar Brentford FC. Een deal waarbij Rigaux ook al nauw betrokken was. Het is nu aan hem om ook een geschikte opvolger te vinden.

Club heeft intern enkele opties achter de hand zoals Ferran Jutgla en Victor Barbera, terwijl Romeo Vermant na het seizoen terugkeert na zijn huurbeurt aan KVC Westerlo. Maar die laatste twee lijken nog wat te groen om de Brugse aanvalslinie te dragen, terwijl Jutgla een compleet ander type is dan Thiago én mogelijk zelf een nieuwe stap zet. Ook Roman Yaremchuk keert normaal gezien terug, een herkansing lijkt voor de Oekraïner echter niet aan de orde. Rigaux weet dus wat hem te doen staat. Met de winst die hij boekte op de Thiago-deal lijken er alvast de nodige middelen beschikbaar.

Een nieuwe spits is momenteel dé transferprioriteit bij Club ...

Meest recent

Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

9
9
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

6
6
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

44
44
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

327
327
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

228
228
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

305
305
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

122
122
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

323
323
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

216
216
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

893
893
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

114
114
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

144
144
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

241
241
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

93
93
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

166
166
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

98
98
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

175
175
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

69
69
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

351
351
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

107
107
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

373
373
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

107
107

Meer sportnieuws