'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

door
'Opvolger Mannaert krijgt meteen nieuwe transferprioriteit'

Club Brugge speurt momenteel nog naar een Technical Director én een nieuwe trainer voor komend seizoen. Desondanks werd woensdag al de eerste zomeraanwinst aangekondigd. En de vernieuwde sportieve leiding heeft nog veel meer werk op de transfermarkt.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. In de praktijk zou de afscheidnemende manager echter al een hele poos uitgerangeerd zijn. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou alvast gepromoveerd tot CEO. Het sportieve takenpakket van Mannaert werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

LEES OOK: 'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Rigaux nieuwe transferbaas

De nog te bepalen 'Technical Director' zou daarbij een soort van klankbord worden voor de trainer en spelers van de eerste ploeg. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' vooral gaan bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. En tot slot werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij is namelijk de nieuwe 'Director of Football'.

In die hoedanigheid zal Rigaux zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels al een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van FC Luzern. Op de video die Club deelde van Jashari's eerste kennismaking met zijn nieuwe werkgever, komt Rigaux niet toevallig prominent in beeld.

Opvolger Thiago gezocht

Zijn eerste aanwinst is dus binnen, maar het huiswerk op de mercato is daarmee nog lang niet af. Zo staat de volgende transferprioriteit ook al vast. Rigaux zal immers een nieuwe spits moeten vinden voor komend seizoen. Met Igor Thiago had Club nochtans een geschikte nummer negen gevonden, maar zoals bekend vertrekt de Braziliaan na het seizoen voor een pak geld naar Brentford FC. Een deal waarbij Rigaux ook al nauw betrokken was. Het is nu aan hem om ook een geschikte opvolger te vinden.

Club heeft intern enkele opties achter de hand zoals Ferran Jutgla en Victor Barbera, terwijl Romeo Vermant na het seizoen terugkeert na zijn huurbeurt aan KVC Westerlo. Maar die laatste twee lijken nog wat te groen om de Brugse aanvalslinie te dragen, terwijl Jutgla een compleet ander type is dan Thiago én mogelijk zelf een nieuwe stap zet. Ook Roman Yaremchuk keert normaal gezien terug, een herkansing lijkt voor de Oekraïner echter niet aan de orde. Rigaux weet dus wat hem te doen staat. Met de winst die hij boekte op de Thiago-deal lijken er alvast de nodige middelen beschikbaar.

Een nieuwe spits is momenteel dé transferprioriteit bij Club ...

Meest recent

'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

13
13
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

36
36
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

206
206
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

144
144
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

258
258
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

93
93
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

370
370
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

446
446
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

576
576
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

285
285
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

201
201
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

259
259
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

68
68
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

224
224
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

122
122
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

274
274
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

492
492
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

328
328
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

287
287
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

251
251
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

350
350
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

333
333
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

134
134
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

386
386

Meer sportnieuws