'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

door
'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

Het zijn drukke dagen voor de vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge. Momenteel wordt immers druk gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer voor volgend seizoen. Ondertussen wordt ongetwijfeld ook al de komende zomermercato voorbereid.

Blauw-Zwart staat na het seizoen voor een kruispunt. Na jaren van trouwe dienst wordt immers definitief afscheid genomen van CEO Vincent Mannaert, die ook de sportieve leiding op zich nam. Dat takenpakket zal verdeeld worden onder een drietal personen.

Momenteel zoekt Club nog een 'Technical Director', die zich zal ontfermen over de A-kern. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' bezig houden met de meer praktische kant. Het transferbeleid komt dan weer grotendeels in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux.

LEES OOK: 'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Terugkerende huurlingen

Die laatste gaat dus enkele drukke maanden tegemoet. Want zodra de nieuwe T1 is vastgelegd, zullen de Bruggelingen zich op de transferplannen moeten starten. Extra versterking is immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken en moeten zijn gepast vervangen worden.

Tot slot zal ook een beslissing genomen moeten worden voor de verhuurde spelers die straks terugkeren. Eén daarvan is Roman Yaremchuk. De Oekraïense aanvaller werd in de zomer van 2022 voor een recordsom van zo'n 17 miljoen euro aangetrokken, maar viel zwaar door de mand. Dit seizoen wordt hij dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Bij Los Che heeft de international na een moeizame start van het seizoen een vaste basisplaats veroverd. De Spaanse club is dan ook tevreden over hem en Yaremchuk zou een verlengd verblijft wel zien zitten. Maar volgens het medium Relevo mag hij die hoop inmiddels weer opbergen. En dat heeft vooral met financiële motieven te maken.

Veel te duur

Club zou immers een aanzienlijk deel van zijn eigen investering van 17 miljoen euro willen recupereren, het stevige prijskaartje bedraagt dus de nodige miljoenen. En na zijn wederopstanding in La Liga gelooft Blauw-Zwart ook dat er ploegen zullen zijn die dat willen ophoesten. Ook een nieuwe huurbeurt lijkt geen optie. Yaremchuk verdient immers dan het loonplafond dat bij Valencia wordt toegepast door sterke man Peter Lim.

Dit seizoen wordt een groot deel van zijn salaris nog betaald door Club en geniet hij bovendien een bepaald belastingvoordeel, wat zou wegvallen indien hij permanent in Spanje gaat wonen. Yaremchuk lijkt dus op de terugweg naar Brugge, al krijgt hij daar naar alle waarschijnlijlheid geen herkansing. In de zomer zal elders naar een definitieve oplossing gezocht worden.

Club heeft Yaremchuk te snel afgeschreven ...

Meest recent

Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

0
0
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

42
42
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

163
163
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

81
81
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

65
65
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

270
270
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

323
323
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

91
91
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

49
49
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

192
192
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

390
390
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

228
228
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

382
382
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

189
189
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

137
137
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

229
229
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

386
386
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

146
146
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

607
607
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

227
227
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

189
189
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

185
185
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

383
383
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

422
422
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

178
178

Meer sportnieuws