'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

door
'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

Het zijn drukke dagen voor de vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge. Momenteel wordt immers druk gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer voor volgend seizoen. Ondertussen wordt ongetwijfeld ook al de komende zomermercato voorbereid.

Blauw-Zwart staat na het seizoen voor een kruispunt. Na jaren van trouwe dienst wordt immers definitief afscheid genomen van CEO Vincent Mannaert, die ook de sportieve leiding op zich nam. Dat takenpakket zal verdeeld worden onder een drietal personen.

Momenteel zoekt Club nog een 'Technical Director', die zich zal ontfermen over de A-kern. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' bezig houden met de meer praktische kant. Het transferbeleid komt dan weer grotendeels in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Terugkerende huurlingen

Die laatste gaat dus enkele drukke maanden tegemoet. Want zodra de nieuwe T1 is vastgelegd, zullen de Bruggelingen zich op de transferplannen moeten starten. Extra versterking is immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken en moeten zijn gepast vervangen worden.

Tot slot zal ook een beslissing genomen moeten worden voor de verhuurde spelers die straks terugkeren. Eén daarvan is Roman Yaremchuk. De Oekraïense aanvaller werd in de zomer van 2022 voor een recordsom van zo'n 17 miljoen euro aangetrokken, maar viel zwaar door de mand. Dit seizoen wordt hij dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Bij Los Che heeft de international na een moeizame start van het seizoen een vaste basisplaats veroverd. De Spaanse club is dan ook tevreden over hem en Yaremchuk zou een verlengd verblijft wel zien zitten. Maar volgens het medium Relevo mag hij die hoop inmiddels weer opbergen. En dat heeft vooral met financiële motieven te maken.

Veel te duur

Club zou immers een aanzienlijk deel van zijn eigen investering van 17 miljoen euro willen recupereren, het stevige prijskaartje bedraagt dus de nodige miljoenen. En na zijn wederopstanding in La Liga gelooft Blauw-Zwart ook dat er ploegen zullen zijn die dat willen ophoesten. Ook een nieuwe huurbeurt lijkt geen optie. Yaremchuk verdient immers dan het loonplafond dat bij Valencia wordt toegepast door sterke man Peter Lim.

Dit seizoen wordt een groot deel van zijn salaris nog betaald door Club en geniet hij bovendien een bepaald belastingvoordeel, wat zou wegvallen indien hij permanent in Spanje gaat wonen. Yaremchuk lijkt dus op de terugweg naar Brugge, al krijgt hij daar naar alle waarschijnlijlheid geen herkansing. In de zomer zal elders naar een definitieve oplossing gezocht worden.

Club heeft Yaremchuk te snel afgeschreven ...

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

8
8
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

96
96
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

146
146
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

260
260
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

566
566
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

431
431
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

31
31
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

351
351
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

983
983
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

571
571
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

419
419
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

980
980
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

117
117
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

212
212
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

139
139
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

231
231
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

623
623
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

852
852
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1383
1383
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

317
317

Meer sportnieuws