'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

2347 stemmen
'Nieuwe transfer Yaremchuk: Club vraagt pittige som'

Het zijn drukke dagen voor de vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge. Momenteel wordt immers druk gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer voor volgend seizoen. Ondertussen wordt ongetwijfeld ook al de komende zomermercato voorbereid.

Blauw-Zwart staat na het seizoen voor een kruispunt. Na jaren van trouwe dienst wordt immers definitief afscheid genomen van CEO Vincent Mannaert, die ook de sportieve leiding op zich nam. Dat takenpakket zal verdeeld worden onder een drietal personen.

Momenteel zoekt Club nog een 'Technical Director', die zich zal ontfermen over de A-kern. Maarten Dedobbeleer zal zich als 'Sports Director' bezig houden met de meer praktische kant. Het transferbeleid komt dan weer grotendeels in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Terugkerende huurlingen

Die laatste gaat dus enkele drukke maanden tegemoet. Want zodra de nieuwe T1 is vastgelegd, zullen de Bruggelingen zich op de transferplannen moeten starten. Extra versterking is immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken en moeten zijn gepast vervangen worden.

Tot slot zal ook een beslissing genomen moeten worden voor de verhuurde spelers die straks terugkeren. Eén daarvan is Roman Yaremchuk. De Oekraïense aanvaller werd in de zomer van 2022 voor een recordsom van zo'n 17 miljoen euro aangetrokken, maar viel zwaar door de mand. Dit seizoen wordt hij dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Bij Los Che heeft de international na een moeizame start van het seizoen een vaste basisplaats veroverd. De Spaanse club is dan ook tevreden over hem en Yaremchuk zou een verlengd verblijft wel zien zitten. Maar volgens het medium Relevo mag hij die hoop inmiddels weer opbergen. En dat heeft vooral met financiële motieven te maken.

Veel te duur

Club zou immers een aanzienlijk deel van zijn eigen investering van 17 miljoen euro willen recupereren, het stevige prijskaartje bedraagt dus de nodige miljoenen. En na zijn wederopstanding in La Liga gelooft Blauw-Zwart ook dat er ploegen zullen zijn die dat willen ophoesten. Ook een nieuwe huurbeurt lijkt geen optie. Yaremchuk verdient immers dan het loonplafond dat bij Valencia wordt toegepast door sterke man Peter Lim.

Dit seizoen wordt een groot deel van zijn salaris nog betaald door Club en geniet hij bovendien een bepaald belastingvoordeel, wat zou wegvallen indien hij permanent in Spanje gaat wonen. Yaremchuk lijkt dus op de terugweg naar Brugge, al krijgt hij daar naar alle waarschijnlijlheid geen herkansing. In de zomer zal elders naar een definitieve oplossing gezocht worden.

Club heeft Yaremchuk te snel afgeschreven ...

Meest recent

Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

12
12
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

47
47
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

8
8
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

29
29
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

152
152
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

234
234
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

195
195
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

361
361
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

370
370
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

240
240
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

97
97
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

55
55
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

509
509
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

177
177
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

187
187
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

929
929
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

100
100
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81

Meer sportnieuws