Standard legt winteraanwinst nu al langer vast

door
Standard legt winteraanwinst nu al langer vast

De schaamte van de play-downs werd nipt vermeden, maar na de 5-1 nederlaag tegen AA Gent dreigt Standard een mal figuur te slaan in de Europe Play-Offs. Aan de boorden van de Maas is het dan ook zoeken naar een lichtpuntje.

De afgang in Gent dreigt alvast grote gevolgen te hebben, want naar verluidt overweegt Ivan Leko om een aantal vaste titularissen aan de kant te schuiven. Wie echter wellicht niet hoeft te vrezen voor zijn plaats is Souleyman Doumbia.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Standard beloont Doumbia

De 27-jarige Ivoriaan arriveerde in het slot van de wintermercato als vrije speler in Sclessin, waar hij op mum van tijd een vaste basisstek centraal achterin afdwong. Prestaties die de achtvoudig international nu al beloond ziet worden.

Via de officiële clubkanalen laten de Rouches namelijk weten dat Doumbia, die voordien slechts tot volgende zomer vastlag, zopas zijn kribbel heeft gezet onder een verbintenis die hem tot medio 2026 aan de Luikenaars zal verbinden.

Bouwsteen voor toekomst

De polyvalente linkspoot, die tevens op de flank uit de voeten kan, kwam tot dusver al negen keer in actie voor Standard. Het bestuur hoopt nu dus dat Doumbia straks ook een van de bouwstenen voor de nabije toekomst kan vormen.

De voormalige jeugdspeler van PSG pendelde de afgelopen jaren vooral tussen Italië en Zwitserland, alvorens nog een aantal ploegen in Frankrijk te verslijten. Nu heeft hij in Luik dus eindelijk opnieuw een vaste thuisbasis gevonden.

Doumbia is een topper naar JPL-normen

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

69
69
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

344
344
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

214
214
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

40
40
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

133
133
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

49
49
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

29
29
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

150
150
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

169
169
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

106
106
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

440
440
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

357
357
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

105
105
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

489
489
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

327
327
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

165
165
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

91
91
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

240
240
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

462
462
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

416
416
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

182
182
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws