KRC Genk mag klagen: 'vergeten' strafschop tegen Union?

602 stemmen
KRC Genk mag klagen: 'vergeten' strafschop tegen Union?

De eerste speeldag van de play-offs stond alweer bol van de discutabele fases. Zo viel er onder meer in de partij tussen Genk en Union heel wat te beleven, met een opvallende hoofdrol voor Christian Burgess.

De verdediger van de Brusselaars werd in het slot uitgesloten nadat hij een bal in het gezicht van Tolu Arokodare gooide, wat hem mogelijk op twee speeldagen schorsing komt te staan. Al liet Union wel al verstaan dat voorstel niet te aanvaarden.

LEES OOK: KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

Hands van Burgess

Eerder eiste Burgess ook al de aandacht op toen hij een uittrap van Moris met de hand goedlegde. Een bizarre actie die Nicolas Laforge en de VAR lieten passeren, maar Genk volgens de letter van de wet een strafschop had kunnen opleveren.

Dat vond ook Wouter Vrancken, die wild tekeer ging langs de zijlijn. Niet geheel onterecht volgens Wesley Sonck in Extra Time. "Ik snap er niets van en kan Wouter begrijpen. Hij pakt de bal gewoon met zijn hand. Dit is 100 procent een penalty."

Meningen verdeeld

"Burgess doet hier hetzelfde als bij zijn rode kaart, namelijk de grens opzoeken en denken dat de ref hier nooit voor zal fluiten. Ik zou hem ook niet geven, omdat ik denk dat play-offs niet hierdoor beslist moeten worden", vindt Filip Joos dan weer. 

"Maar eigenlijk moet je hem geven", geeft de debatleider wel toe. "Als je Genk bent is het logisch dat je appeleert voor een elfmeter", aldus Franky Van der Elst. Al is ook hij het eens dat dit een controversiële en flauwe beslissing was geweest.

Penalty?

Meest recent

Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

6
6
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

336
336
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

60
60
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

90
90
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

195
195
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

52
52
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

322
322
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

78
78
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

149
149
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

88
88
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

62
62
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

213
213
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

79
79
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

63
63
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

190
190
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

164
164
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

38
38
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

60
60
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

68
68
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

412
412
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

207
207
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

61
61
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

284
284
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

173
173

Meer sportnieuws