Grote bedenking bij 'wederopstanding' Club: "Een raadsel"

door
Grote bedenking bij 'wederopstanding' Club:

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn eerste wedstrijd in de Champions' Play-Offs te winnen. De derby tegen Cercle Brugge eindigde op 1-1. Op basis van de tweede periode verdiende Blauw-Zwart veel meer, de eerste periode was dan weer ondermaats.

De debuutwedstrijd van interim-coach Nicky Hayen werd er eentje met twee gezichten voor Club. In de tweede periode kwam het immers bijzonder dominant voor de dag en creëerde het heel wat kansen. Mits wat meer meeval in de afwerking had Blauw-Zwart toen met overschot de drie punten kunnen pakken.

De tweede helft bood dus heel wat elementen om op voort te bouwen. De eerste helft daarentegen was van een bedenkelijk niveau van Blauw-Zwart. De ploeg van Hayen had het duidelijk lastig met de hoge druk die de stadsgenoot zetten. De 1-0 van Kévin Denkey was dan ook verdiend voor Groen-Zwart.

LEES OOK: Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Opvallend verval

In de aanvangsfase had de topschutter zich overigens al genadig getoond voor Club. Zo liet Denkey oog in oog met Nordin Jackers een enorme kans liggen. Het verschil tussen de twee helften was dus bijzonder groot bij Blauw-Zwart.

Analist Peter Vandenbempt vindt het dan ook opmerkelijk dat Club zo matig voor de dag kwam voor rust. "Naar verluidt is alles plots veel duidelijker bij Club Brugge. Plots weet iedereen nu - onder Hayen - wat hij moet doen. Maar dan is het mij toch een raadsel: hoe kun je dan zo slecht voetballen voor de rust en gedomineerd worden? Dat is toch wat vreemd", klinkt het bij Sporza.

Geen unicum

Club is dus zeker nog niet genezen. Want het grote verschil in niveau tussen de twee helften is niet uitzonderlijk dit seizoen. "Club voetbalde na de rust zo veel beter, sneller, vlotter en gretiger. Alleen: dat verhaal hebben we inmiddels al te veel gehoord dit seizoen. Ook onder Ronny Deila beloonde Club zich niet altijd wanneer het recht had op een overwinning en het niveau dat Club na de rust haalde, heeft het dit seizoen ook wel al gehaald", aldus Vandenbempt.

Club gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

30
30
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

112
112
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

52
52
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

164
164
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

24
24
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

204
204
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

157
157
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

377
377
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

82
82
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

609
609
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1073
1073
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

354
354
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

300
300
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

310
310
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

466
466
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

484
484
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

222
222
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

392
392
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

229
229
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

990
990
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

230
230
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

361
361

Meer sportnieuws