Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

door
Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

Ajax was jarenlang dé toonaangevende club in de Lage Landen, maar momenteel gaat het van kwaad naar erger met de Amsterdammers. Zo ontplofte dinsdag andermaal een bommetje in de Johan Cruijff ArenA. Kersvers CEO Alex Kroes werd immers met directe ingang geschorst door de Raad van Commissarissen.

Onder het bewind van Van der Sar als algemeen directeur, Marc Overmars als sportieve baas en Erik ten Hag als hoofdcoach, kende Ajax zowel sportief als financieel een gouden periode. Maar Overmars werd aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag en belandde niet veel later bij Antwerp FC. Ten Hag zette dan weer de stap naar Manchester United.

Van der Sar bleef wel nog een tijdje op post, maar na de vele teleurstellingen in het voorbije seizoen zette hij alsnog een stapje opzij. Sindsdien gaat het echter nauwelijks beter met de Nederlandse topclub, integendeel. In de voorbije maanden volgden de sportieve decepties mekaar in een sneltempo op. Maar ook naast het veld rammelt het langs alle kanten.

LEES OOK: 'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ontslagen TD en nieuwe CEO

Als opvolger van Overmars werd een jaartje geleden gekozen voor Sven Mislintat. De Duitser zorgde echter voor een vrij dramatische zomermercato met de ene miskoop na de andere. Vervolgens bleek hij ook nog eens betrokken bij enkele bedenkelijke makelaarsconstructies, waardoor hij na amper enkele maanden alweer aan de kant werd geschoven.

Trainer Maurice Steijn werd eveneens al snel terug weggestuurd en zijn opvolger John van 't Schip kondigde inmiddels aan dat hij na het seizoen ook vertrekt. Kortom: een complete puinhoop. Om orde te scheppen in deze chaos werd uiteindelijk gerekend op Kroes. Die werd in de zomer al aangesteld als opvolger van Van der Sar nadat hij goed werk had geleverd bij AZ.

Handelen met voorkennis

De nieuwe CEO moest wel nog zijn contractuele verplichtingen nakomen in Alkmaar, maar ging vorige maand dan toch officieel van start in Amsterdam. Slechts enkele weken later wordt hij echter weer op non-actief gezet. Een week voor dat zijn aanstelling bekend werd gemaakt, had Kroes namelijk een aanzienlijk aandelenpakket in Ajax aangekocht. Hij handelde dus met voorkennis en daar wordt zwaar aan getild bij de beursgenoteerde club.

Momenteel is Kroes geschorst, de bedoeling is echter om hem definitief uit dienstverband te zetten. "Dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht, maakt dat hij handelde met voorwetenschap", reageert bestuurslid Michael van Praag.

Ajax moet proberen Overmars terug te halen ...

Meest recent

Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

5
5
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

18
18
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

338
338
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

192
192
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

128
128
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

254
254
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

557
557
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

238
238
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

281
281
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

336
336
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

156
156
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

135
135
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

80
80
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

255
255
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

283
283
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

348
348
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

551
551
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

50
50
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

475
475
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

518
518
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

160
160

Meer sportnieuws