Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

door
Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

Ajax was jarenlang dé toonaangevende club in de Lage Landen, maar momenteel gaat het van kwaad naar erger met de Amsterdammers. Zo ontplofte dinsdag andermaal een bommetje in de Johan Cruijff ArenA. Kersvers CEO Alex Kroes werd immers met directe ingang geschorst door de Raad van Commissarissen.

Onder het bewind van Van der Sar als algemeen directeur, Marc Overmars als sportieve baas en Erik ten Hag als hoofdcoach, kende Ajax zowel sportief als financieel een gouden periode. Maar Overmars werd aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag en belandde niet veel later bij Antwerp FC. Ten Hag zette dan weer de stap naar Manchester United.

Van der Sar bleef wel nog een tijdje op post, maar na de vele teleurstellingen in het voorbije seizoen zette hij alsnog een stapje opzij. Sindsdien gaat het echter nauwelijks beter met de Nederlandse topclub, integendeel. In de voorbije maanden volgden de sportieve decepties mekaar in een sneltempo op. Maar ook naast het veld rammelt het langs alle kanten.

LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Ontslagen TD en nieuwe CEO

Als opvolger van Overmars werd een jaartje geleden gekozen voor Sven Mislintat. De Duitser zorgde echter voor een vrij dramatische zomermercato met de ene miskoop na de andere. Vervolgens bleek hij ook nog eens betrokken bij enkele bedenkelijke makelaarsconstructies, waardoor hij na amper enkele maanden alweer aan de kant werd geschoven.

Trainer Maurice Steijn werd eveneens al snel terug weggestuurd en zijn opvolger John van 't Schip kondigde inmiddels aan dat hij na het seizoen ook vertrekt. Kortom: een complete puinhoop. Om orde te scheppen in deze chaos werd uiteindelijk gerekend op Kroes. Die werd in de zomer al aangesteld als opvolger van Van der Sar nadat hij goed werk had geleverd bij AZ.

Handelen met voorkennis

De nieuwe CEO moest wel nog zijn contractuele verplichtingen nakomen in Alkmaar, maar ging vorige maand dan toch officieel van start in Amsterdam. Slechts enkele weken later wordt hij echter weer op non-actief gezet. Een week voor dat zijn aanstelling bekend werd gemaakt, had Kroes namelijk een aanzienlijk aandelenpakket in Ajax aangekocht. Hij handelde dus met voorkennis en daar wordt zwaar aan getild bij de beursgenoteerde club.

Momenteel is Kroes geschorst, de bedoeling is echter om hem definitief uit dienstverband te zetten. "Dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht, maakt dat hij handelde met voorwetenschap", reageert bestuurslid Michael van Praag.

Ajax moet proberen Overmars terug te halen ...

Meest recent

Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

1
1
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

37
37
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

73
73
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

186
186
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

216
216
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

959
959
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

443
443
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

126
126
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

548
548
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

320
320
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

287
287
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

219
219
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

255
255
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

307
307
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

424
424
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

492
492
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

239
239
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

97
97
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

491
491
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

185
185
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

879
879
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

588
588
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

240
240

Meer sportnieuws