Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

door
Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

Ajax was jarenlang dé toonaangevende club in de Lage Landen, maar momenteel gaat het van kwaad naar erger met de Amsterdammers. Zo ontplofte dinsdag andermaal een bommetje in de Johan Cruijff ArenA. Kersvers CEO Alex Kroes werd immers met directe ingang geschorst door de Raad van Commissarissen.

Onder het bewind van Van der Sar als algemeen directeur, Marc Overmars als sportieve baas en Erik ten Hag als hoofdcoach, kende Ajax zowel sportief als financieel een gouden periode. Maar Overmars werd aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag en belandde niet veel later bij Antwerp FC. Ten Hag zette dan weer de stap naar Manchester United.

Van der Sar bleef wel nog een tijdje op post, maar na de vele teleurstellingen in het voorbije seizoen zette hij alsnog een stapje opzij. Sindsdien gaat het echter nauwelijks beter met de Nederlandse topclub, integendeel. In de voorbije maanden volgden de sportieve decepties mekaar in een sneltempo op. Maar ook naast het veld rammelt het langs alle kanten.

LEES OOK: Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

Ontslagen TD en nieuwe CEO

Als opvolger van Overmars werd een jaartje geleden gekozen voor Sven Mislintat. De Duitser zorgde echter voor een vrij dramatische zomermercato met de ene miskoop na de andere. Vervolgens bleek hij ook nog eens betrokken bij enkele bedenkelijke makelaarsconstructies, waardoor hij na amper enkele maanden alweer aan de kant werd geschoven.

Trainer Maurice Steijn werd eveneens al snel terug weggestuurd en zijn opvolger John van 't Schip kondigde inmiddels aan dat hij na het seizoen ook vertrekt. Kortom: een complete puinhoop. Om orde te scheppen in deze chaos werd uiteindelijk gerekend op Kroes. Die werd in de zomer al aangesteld als opvolger van Van der Sar nadat hij goed werk had geleverd bij AZ.

Handelen met voorkennis

De nieuwe CEO moest wel nog zijn contractuele verplichtingen nakomen in Alkmaar, maar ging vorige maand dan toch officieel van start in Amsterdam. Slechts enkele weken later wordt hij echter weer op non-actief gezet. Een week voor dat zijn aanstelling bekend werd gemaakt, had Kroes namelijk een aanzienlijk aandelenpakket in Ajax aangekocht. Hij handelde dus met voorkennis en daar wordt zwaar aan getild bij de beursgenoteerde club.

Momenteel is Kroes geschorst, de bedoeling is echter om hem definitief uit dienstverband te zetten. "Dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht, maakt dat hij handelde met voorwetenschap", reageert bestuurslid Michael van Praag.

Ajax moet proberen Overmars terug te halen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

116
116
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

309
309
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

74
74
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

78
78
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

27
27
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

13
13
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

37
37
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

46
46
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

125
125
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

84
84
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

211
211
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

34
34
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

223
223
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

57
57
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

206
206
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

199
199
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

319
319
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

91
91
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

366
366
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

203
203
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

468
468
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

309
309
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

409
409

Meer sportnieuws