Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

door
Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

Ajax was jarenlang dé toonaangevende club in de Lage Landen, maar momenteel gaat het van kwaad naar erger met de Amsterdammers. Zo ontplofte dinsdag andermaal een bommetje in de Johan Cruijff ArenA. Kersvers CEO Alex Kroes werd immers met directe ingang geschorst door de Raad van Commissarissen.

Onder het bewind van Van der Sar als algemeen directeur, Marc Overmars als sportieve baas en Erik ten Hag als hoofdcoach, kende Ajax zowel sportief als financieel een gouden periode. Maar Overmars werd aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag en belandde niet veel later bij Antwerp FC. Ten Hag zette dan weer de stap naar Manchester United.

Van der Sar bleef wel nog een tijdje op post, maar na de vele teleurstellingen in het voorbije seizoen zette hij alsnog een stapje opzij. Sindsdien gaat het echter nauwelijks beter met de Nederlandse topclub, integendeel. In de voorbije maanden volgden de sportieve decepties mekaar in een sneltempo op. Maar ook naast het veld rammelt het langs alle kanten.

LEES OOK: Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ontslagen TD en nieuwe CEO

Als opvolger van Overmars werd een jaartje geleden gekozen voor Sven Mislintat. De Duitser zorgde echter voor een vrij dramatische zomermercato met de ene miskoop na de andere. Vervolgens bleek hij ook nog eens betrokken bij enkele bedenkelijke makelaarsconstructies, waardoor hij na amper enkele maanden alweer aan de kant werd geschoven.

Trainer Maurice Steijn werd eveneens al snel terug weggestuurd en zijn opvolger John van 't Schip kondigde inmiddels aan dat hij na het seizoen ook vertrekt. Kortom: een complete puinhoop. Om orde te scheppen in deze chaos werd uiteindelijk gerekend op Kroes. Die werd in de zomer al aangesteld als opvolger van Van der Sar nadat hij goed werk had geleverd bij AZ.

Handelen met voorkennis

De nieuwe CEO moest wel nog zijn contractuele verplichtingen nakomen in Alkmaar, maar ging vorige maand dan toch officieel van start in Amsterdam. Slechts enkele weken later wordt hij echter weer op non-actief gezet. Een week voor dat zijn aanstelling bekend werd gemaakt, had Kroes namelijk een aanzienlijk aandelenpakket in Ajax aangekocht. Hij handelde dus met voorkennis en daar wordt zwaar aan getild bij de beursgenoteerde club.

Momenteel is Kroes geschorst, de bedoeling is echter om hem definitief uit dienstverband te zetten. "Dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht, maakt dat hij handelde met voorwetenschap", reageert bestuurslid Michael van Praag.

Ajax moet proberen Overmars terug te halen ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

27
27
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

122
122
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

137
137
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

247
247
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

332
332
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

127
127
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

496
496
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

287
287
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

262
262
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

168
168
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

275
275
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

419
419
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

209
209
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

149
149
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws