Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

door
Van kwaad naar erger: nieuw bommetje zet Ajax in rep en roer

Ajax was jarenlang dé toonaangevende club in de Lage Landen, maar momenteel gaat het van kwaad naar erger met de Amsterdammers. Zo ontplofte dinsdag andermaal een bommetje in de Johan Cruijff ArenA. Kersvers CEO Alex Kroes werd immers met directe ingang geschorst door de Raad van Commissarissen.

Onder het bewind van Van der Sar als algemeen directeur, Marc Overmars als sportieve baas en Erik ten Hag als hoofdcoach, kende Ajax zowel sportief als financieel een gouden periode. Maar Overmars werd aan de kant geschoven wegens grensoverschrijdend gedrag en belandde niet veel later bij Antwerp FC. Ten Hag zette dan weer de stap naar Manchester United.

Van der Sar bleef wel nog een tijdje op post, maar na de vele teleurstellingen in het voorbije seizoen zette hij alsnog een stapje opzij. Sindsdien gaat het echter nauwelijks beter met de Nederlandse topclub, integendeel. In de voorbije maanden volgden de sportieve decepties mekaar in een sneltempo op. Maar ook naast het veld rammelt het langs alle kanten.

Ontslagen TD en nieuwe CEO

Als opvolger van Overmars werd een jaartje geleden gekozen voor Sven Mislintat. De Duitser zorgde echter voor een vrij dramatische zomermercato met de ene miskoop na de andere. Vervolgens bleek hij ook nog eens betrokken bij enkele bedenkelijke makelaarsconstructies, waardoor hij na amper enkele maanden alweer aan de kant werd geschoven.

Trainer Maurice Steijn werd eveneens al snel terug weggestuurd en zijn opvolger John van 't Schip kondigde inmiddels aan dat hij na het seizoen ook vertrekt. Kortom: een complete puinhoop. Om orde te scheppen in deze chaos werd uiteindelijk gerekend op Kroes. Die werd in de zomer al aangesteld als opvolger van Van der Sar nadat hij goed werk had geleverd bij AZ.

Handelen met voorkennis

De nieuwe CEO moest wel nog zijn contractuele verplichtingen nakomen in Alkmaar, maar ging vorige maand dan toch officieel van start in Amsterdam. Slechts enkele weken later wordt hij echter weer op non-actief gezet. Een week voor dat zijn aanstelling bekend werd gemaakt, had Kroes namelijk een aanzienlijk aandelenpakket in Ajax aangekocht. Hij handelde dus met voorkennis en daar wordt zwaar aan getild bij de beursgenoteerde club.

Momenteel is Kroes geschorst, de bedoeling is echter om hem definitief uit dienstverband te zetten. "Dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht, maakt dat hij handelde met voorwetenschap", reageert bestuurslid Michael van Praag.

POLL: Ajax moet proberen Overmars terug te halen ...

Meest recent

Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

16
16
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

226
226
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

205
205
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

148
148
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

106
106
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

337
337
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

97
97
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

114
114
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

219
219
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

106
106
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

277
277
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

217
217
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

154
154
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

240
240
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

284
284
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

207
207
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

103
103
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

169
169
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

140
140
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

178
178

Meer sportnieuws