'Barcelona schiet in actie: clausule van één miljard'

door
'Barcelona schiet in actie: clausule van één miljard'

FC Barcelona bereidt zich momenteel voor op de Champions League-clash tegen Paris Saint-Germain. Ondertussen wordt achter de schermen ook al op langere termijn gewerkt. Zo zou de club op punt staan een absoluut goudhaantje langer vast te leggen.

Zoals alom geweten kampt Barcelona al jarenlang met een gigantische schuldenberg. Maar door allerlei boekhoudkundige trucs, zoals de verkoop van toekomstige inkomsten als mediarechten, kon in de zomer van 2022 alsnog een transferoffensief doorgevoerd worden. Dat rendeerde op korte termijn: zo legde Barça beslag op de Spaanse landstitel.

Maar met deze ingrepen werd de (financiële) toekomst grotendeels gehypothekeerd. De Catalanen zullen immers fors moeten blijven besparen, met name op de salarisuitgaven. Hierdoor wordt het steeds moeilijker om grote inkomende transfers af te ronden. Al heeft dat ook een groot voordeel.

LEES OOK: Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

Nieuwe goudhaantjes

Door het gebrek aan financiële slagkracht op de transfermarkt, moet Barça meer dan ooit rekenen op de doorstroming vanuit de jeugdopleiding. En gelukkig lopen er op La Masia absolute goudklompjes rond. De 16-jarige Lamine Yamal bijvoorbeeld, is dit seizoen één van de grote sensaties op de Europese velden.

En ook het volgende goudhaantje staat alweer klaar. De 17-jarige Pau Cubarsi is immers volop aan het doorbreken bij de Spaanse titelverdediger. Onlangs startte de 17-jarige verdediger tegen SSC Napoli andermaal in de basis en kroonde hij zich zowaar tot 'Man van de Match'.

Verbeterd contract

Barça wil het ijzer dan ook smeden terwijl het heet is. Zo meldt transferexpert Fabrizio Romano dat de clubleiding zijn contract wil openbreken. Het zou gaan om een veel langere verbintenis, uiteraard ook aan verbeterde voorwaarden. Daarnaast zou in de nieuwe overeenkomst een afkoopclausule van liefst één miljard euro worden opgenomen. Al is dat vooral om eventuele gegadigden af te schrikken.

Barcelona kan dit seizoen de CL winnen ...

Meest recent

Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

2
2
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

23
23
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

18
18
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

31
31
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

16
16
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

125
125
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

66
66
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

146
146
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

118
118
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

118
118
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

229
229
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

298
298
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

119
119
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

386
386
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

43
43
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

153
153
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

253
253
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

448
448
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

283
283
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

429
429

Meer sportnieuws