'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

1278 stemmen
'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

Club Brugge is met een slippertje begonnen aan de Champions' Play-Offs. Zo kwam het maandag op achterstand tegen Cercle Brugge na een povere eerste helft. Maar na de pauze was Blauw-Zwart wél op niveau en zorgde Andreas Skov Olsen alsnog voor een 1-1-gelijkspel.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. En die maakte meteen enkele opvallende keuzes.

Sterkhouders Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, pas terug uit blessure, moesten bijvoorbeeld op de bank starten. Voorin kreeg Igor Thiago dan weer de steun van Michal Skoras en Antonio Nusa. Dat bleek echter geen onverdeeld succes.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Beslissende Skov

In de tweede helft besloot Hayen dan ook om bij te sturen. Zo werd Ferran Jutgla in de strijd gegooid om voor meer diepgang te zorgen. Maar vooral de invalbeurt van Andreas Skov Olsen bleek van doorslaggevend belang. Het blijft dan ook vreemd dat de Deen op de bank moest starten.

Volgens Hayen zat daar echter een duidelijk plan achter. "In principe was het de bedoeling om Skov Olsen wat te sparen of om mee te denken vanuit zijn blessure. Als de nood echter hoog is, dan weet je dat je op creatieve mensen kan rekenen. Dan ben ik wel blij dat hij dan scoort ook voor zijn vertrouwen, maar ook om te laten zien hoe belangrijk hij voor Club Brugge is", klonk het op de clubwebstek.

Sterke invallers

Komende zondag wordt Skov Olsen in ieder geval weer aan de aftrap verwacht. En dan lijken nog meer veranderingen te volgen. Zo wisten de Brugse invallers punten te scoren bij de interim-trainer. "Wat mij heel tevreden stemde, was het feit dat ik vooraf met iedere speler heb gesproken en uitgelegd wat de bedoeling was. En nee, ik verwacht niet dat alle spelers akkoord gaan, maar ze respecteerden mijn mening wel. Als ik dan zie hoe zij (De Cuyper, Jutgla, Nielsen, Skov Olsen, red.) alle vier invallen, dan is dat een echte game changer voor mij"; aldus Hayen.

Skov Olsen moet tegen Anderlecht gewoon starten ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

37
37
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

38
38
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

255
255
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

123
123
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

246
246
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

282
282
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

132
132
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

589
589
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

511
511
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

733
733
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

786
786
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

529
529
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

377
377
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1287
1287
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

481
481
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

334
334
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

493
493
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

488
488

Meer sportnieuws