'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

door
'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

Club Brugge is met een slippertje begonnen aan de Champions' Play-Offs. Zo kwam het maandag op achterstand tegen Cercle Brugge na een povere eerste helft. Maar na de pauze was Blauw-Zwart wél op niveau en zorgde Andreas Skov Olsen alsnog voor een 1-1-gelijkspel.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. En die maakte meteen enkele opvallende keuzes.

Sterkhouders Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, pas terug uit blessure, moesten bijvoorbeeld op de bank starten. Voorin kreeg Igor Thiago dan weer de steun van Michal Skoras en Antonio Nusa. Dat bleek echter geen onverdeeld succes.

LEES OOK: Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

Beslissende Skov

In de tweede helft besloot Hayen dan ook om bij te sturen. Zo werd Ferran Jutgla in de strijd gegooid om voor meer diepgang te zorgen. Maar vooral de invalbeurt van Andreas Skov Olsen bleek van doorslaggevend belang. Het blijft dan ook vreemd dat de Deen op de bank moest starten.

Volgens Hayen zat daar echter een duidelijk plan achter. "In principe was het de bedoeling om Skov Olsen wat te sparen of om mee te denken vanuit zijn blessure. Als de nood echter hoog is, dan weet je dat je op creatieve mensen kan rekenen. Dan ben ik wel blij dat hij dan scoort ook voor zijn vertrouwen, maar ook om te laten zien hoe belangrijk hij voor Club Brugge is", klonk het op de clubwebstek.

Sterke invallers

Komende zondag wordt Skov Olsen in ieder geval weer aan de aftrap verwacht. En dan lijken nog meer veranderingen te volgen. Zo wisten de Brugse invallers punten te scoren bij de interim-trainer. "Wat mij heel tevreden stemde, was het feit dat ik vooraf met iedere speler heb gesproken en uitgelegd wat de bedoeling was. En nee, ik verwacht niet dat alle spelers akkoord gaan, maar ze respecteerden mijn mening wel. Als ik dan zie hoe zij (De Cuyper, Jutgla, Nielsen, Skov Olsen, red.) alle vier invallen, dan is dat een echte game changer voor mij"; aldus Hayen.

Skov Olsen moet tegen Anderlecht gewoon starten ...

Meest recent

'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

33
33
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

115
115
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

67
67
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

40
40
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

45
45
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

81
81
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

182
182
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

53
53
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

64
64
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

517
517
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

169
169
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

302
302
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

40
40
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

137
137
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

54
54
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

550
550
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

162
162
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

277
277
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

374
374
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

274
274
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

194
194
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

104
104
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74

Meer sportnieuws