'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

door
'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

Club Brugge is met een slippertje begonnen aan de Champions' Play-Offs. Zo kwam het maandag op achterstand tegen Cercle Brugge na een povere eerste helft. Maar na de pauze was Blauw-Zwart wél op niveau en zorgde Andreas Skov Olsen alsnog voor een 1-1-gelijkspel.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. En die maakte meteen enkele opvallende keuzes.

Sterkhouders Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, pas terug uit blessure, moesten bijvoorbeeld op de bank starten. Voorin kreeg Igor Thiago dan weer de steun van Michal Skoras en Antonio Nusa. Dat bleek echter geen onverdeeld succes.

LEES OOK: Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

Beslissende Skov

In de tweede helft besloot Hayen dan ook om bij te sturen. Zo werd Ferran Jutgla in de strijd gegooid om voor meer diepgang te zorgen. Maar vooral de invalbeurt van Andreas Skov Olsen bleek van doorslaggevend belang. Het blijft dan ook vreemd dat de Deen op de bank moest starten.

Volgens Hayen zat daar echter een duidelijk plan achter. "In principe was het de bedoeling om Skov Olsen wat te sparen of om mee te denken vanuit zijn blessure. Als de nood echter hoog is, dan weet je dat je op creatieve mensen kan rekenen. Dan ben ik wel blij dat hij dan scoort ook voor zijn vertrouwen, maar ook om te laten zien hoe belangrijk hij voor Club Brugge is", klonk het op de clubwebstek.

Sterke invallers

Komende zondag wordt Skov Olsen in ieder geval weer aan de aftrap verwacht. En dan lijken nog meer veranderingen te volgen. Zo wisten de Brugse invallers punten te scoren bij de interim-trainer. "Wat mij heel tevreden stemde, was het feit dat ik vooraf met iedere speler heb gesproken en uitgelegd wat de bedoeling was. En nee, ik verwacht niet dat alle spelers akkoord gaan, maar ze respecteerden mijn mening wel. Als ik dan zie hoe zij (De Cuyper, Jutgla, Nielsen, Skov Olsen, red.) alle vier invallen, dan is dat een echte game changer voor mij"; aldus Hayen.

Skov Olsen moet tegen Anderlecht gewoon starten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

49
49
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

17
17
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

60
60
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

112
112
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

112
112
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

91
91
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

142
142
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

261
261
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

424
424
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

719
719
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

489
489
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

295
295
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

142
142
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

653
653
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws