'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

door
'Hayen trekt conclusies: nieuwe veranderingen bij Club'

Club Brugge is met een slippertje begonnen aan de Champions' Play-Offs. Zo kwam het maandag op achterstand tegen Cercle Brugge na een povere eerste helft. Maar na de pauze was Blauw-Zwart wél op niveau en zorgde Andreas Skov Olsen alsnog voor een 1-1-gelijkspel.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. En die maakte meteen enkele opvallende keuzes.

Sterkhouders Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, pas terug uit blessure, moesten bijvoorbeeld op de bank starten. Voorin kreeg Igor Thiago dan weer de steun van Michal Skoras en Antonio Nusa. Dat bleek echter geen onverdeeld succes.

LEES OOK: Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Beslissende Skov

In de tweede helft besloot Hayen dan ook om bij te sturen. Zo werd Ferran Jutgla in de strijd gegooid om voor meer diepgang te zorgen. Maar vooral de invalbeurt van Andreas Skov Olsen bleek van doorslaggevend belang. Het blijft dan ook vreemd dat de Deen op de bank moest starten.

Volgens Hayen zat daar echter een duidelijk plan achter. "In principe was het de bedoeling om Skov Olsen wat te sparen of om mee te denken vanuit zijn blessure. Als de nood echter hoog is, dan weet je dat je op creatieve mensen kan rekenen. Dan ben ik wel blij dat hij dan scoort ook voor zijn vertrouwen, maar ook om te laten zien hoe belangrijk hij voor Club Brugge is", klonk het op de clubwebstek.

Sterke invallers

Komende zondag wordt Skov Olsen in ieder geval weer aan de aftrap verwacht. En dan lijken nog meer veranderingen te volgen. Zo wisten de Brugse invallers punten te scoren bij de interim-trainer. "Wat mij heel tevreden stemde, was het feit dat ik vooraf met iedere speler heb gesproken en uitgelegd wat de bedoeling was. En nee, ik verwacht niet dat alle spelers akkoord gaan, maar ze respecteerden mijn mening wel. Als ik dan zie hoe zij (De Cuyper, Jutgla, Nielsen, Skov Olsen, red.) alle vier invallen, dan is dat een echte game changer voor mij"; aldus Hayen.

Skov Olsen moet tegen Anderlecht gewoon starten ...

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

20
20
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

39
39
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

199
199
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

25
25
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

171
171
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

141
141
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

719
719
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

130
130
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

655
655
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

388
388
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

492
492
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

446
446
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

114
114
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

124
124
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

549
549
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

252
252
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

265
265
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

123
123
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

402
402
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1094
1094

Meer sportnieuws