Gretig Genk bezorgt Union horrorstart van Play-Offs

door
Gretig Genk bezorgt Union horrorstart van Play-Offs

Na vanavond lopen twee ploegen vermoedelijk met een enorme glimlach rond: Racing Genk en Anderlecht. Die eerste deed wat nog bijna niemand lukte: landskampioen Union kloppen en hierdoor komt Paars-Wit nog meer in de titelrace. Voor Blessin en co is het wonden likken richting de confrontatie tegen Cercle Brugge.

Bij Union hadden ze momenteel één grote droom: de leidersplaats na de reguliere competitie ook vasthouden tijdens de Play-Offs. Opdracht één kondigde zich meteen moeilijk aan met een verplaatsing naar de Cegeka Arena, waar Racing Genk wachtte. De Limburgers voetbalden zich pas last minute in de kampioenenrace, na een fel besproken wedstrijd in het Kuipje. Bij de thuisploeg kreeg El Hadj een basisplaats en ontbrak onder meer kapitein Heynen. Blessin verraste dan weer door Amoura (niet fit?) op de bank te zetten, Eckert Ayensa begon aan de wedstrijd.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Union bibbert halfweg tegen geestdriftig Genk

Racing Genk nam een geestdriftige start maar echte kansen koppelde het daar niet aan. Iets voor het kwartier was er plots een levensgrote voor Union: een hoekschop kwam tot bij de vrijstaande Sadiki die rakelings voorlangs schoot. Plots kregen we kansen over en weer: Tolu werkte zich voorbij Sykes maar schoot vervolgens te zwak binnen het bereik van Moris.

Iets voor het halfuur zette Tolu het thuispubliek wel helemaal in brand. De Genkse spits was de Union-verdediging te snel af en ook een weifelende Moris werd het nakijken gegeven: 1-0. Ei zo na kreeg Union meteen een dubbele opdoffer, van dichtbij kreeg Kayembe een niet te missen kans maar de ex-Zebra schoot over. Gelukkig voor hem was er sprake van voorafgaand buitenspel. Puertas en Ayensa kregen nadien nog kansen op de gelijkmaker maar halfweg had de competitieleider veel werk voor de boeg.

Competitieleider duwt maar lijdt finaal

Met de rug tegen de muur kwam Rasmussen na de pauze in het veld bij Union, Eckert bleef achter in de kleedkamer. De bezoekers begonnen ook beter aan de tweede periode, een eerste kans werd door Lapoussin vanuit een scherpe hoek niet gekadreerd en op het uur kon NIlsson te weinig kracht achter zijn schot zetten om Vandevoordt het leven zuur te maken.

De bezoekers domineerden maar kregen lange tijd enorm weinig uitgespeelde kansen. In de laatste tien minuten kwam Castro-Montes er heel dichtbij maar na een prachtige dribbel redde Vandevoordt van dichtbij. Union zette nog alles op alles maar droop finaal zonder punten af uit Genk en zag Burgess nog rood krijgen na een domme actie in de slotminuut. Meteen een ferme optater bij de start van de Play-Offs. Het team van Vrancken wipt meteen naar een gedeelde vierde plek.

Scoreverloop:

1-0 (28') Tolu

Bijzonderheid:

Burgess (Union) krijgt een rode kaart (90+5').

Zal Union kampioen worden denkt u?

Meest recent

Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

5
5
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

3
3
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

24
24
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

62
62
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

20
20
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

132
132
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

14
14
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

61
61
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

149
149
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

115
115
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

69
69
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

59
59
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

112
112
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

77
77
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

333
333
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

367
367
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

335
335
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

111
111
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

243
243
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

112
112
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

78
78
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

261
261

Meer sportnieuws