Vanaken verstuurt eerste waarschuwing richting Anderlecht

door
Vanaken verstuurt eerste waarschuwing richting Anderlecht

De kop is eraf voor Club Brugge in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart moest op paasmaandag vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Cercle Brugge. Van een echte verrijzenis is dus nog geen sprake, maar de tweede helft moet vertrouwen geven voor wat komt.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. Maar zijn officiële debuut was aanvankelijk geen groot succes.

In de eerste helft slaagde Blauw-Zwart er immers niet in om een antwoord te vinden op de gekende pressing van Cercle. De 1-0-ruststand in het voordeel van Groen-Zwart was dan ook terecht. Na de pauze kwam Club echter met een compleet ander gelaat voor de dag.

LEES OOK: Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Kansenfestival na rust

Zo slaagden de troepen van Hayen er plots wél in om de ruimte te vinden in de defensie van de 'thuisploeg'. De ene kans volgde de andere op. Doelman Warleson moest meermaals uitpakken met gepaste reddingen, ook het doelhout stak een handje toe voor Cercle.

Verder dan de dik verdiende gelijkmaker van Andreas Skov Olsen raakte Club uiteindelijk niet en dus is het eerste puntenverlies al een feit in de nacompetitie. Maar op basis van de tweede helft had Blauw-Zwart zeker meer verdiend. Het biedt ook perspectief naar de komende duels toe.

Revanche op RSCA

Aanvoerder Hans Vanaken gelooft er dan ook in dat zijn ploeg nog een inhaalbeweging kan maken. "We willen nog zoveel mogelijk punten behalen en zo dicht mogelijk bij de top eindigen. Vandaag verdienden we alvast de drie punten, maar helaas mocht het niet", zei de spelmaker op de clubwebstek.

Volgend weekend staat alvast de kraker tegen RSC Anderlecht op het programma. En dan hebben Vanaken en co nog een eitje te pellen. "Komende zondag krijgen we Anderlecht over de vloer en dan moeten we uit zijn op revanche na datgene wat er ons in de reguliere competitie is overkomen. Maar ach...we moeten eigenlijk gewoon ons eigen ding doen."

Zou Vanaken een basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht?

Meest recent

Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

2
2
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

22
22
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

24
24
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

25
25
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

56
56
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

198
198
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

173
173
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

57
57
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

52
52
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

227
227
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

417
417
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

379
379
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

105
105
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

368
368
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

54
54
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

140
140
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

121
121
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

273
273
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

153
153
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

150
150
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

233
233
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

653
653

Meer sportnieuws