Vanaken verstuurt eerste waarschuwing richting Anderlecht

door
Vanaken verstuurt eerste waarschuwing richting Anderlecht

De kop is eraf voor Club Brugge in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart moest op paasmaandag vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Cercle Brugge. Van een echte verrijzenis is dus nog geen sprake, maar de tweede helft moet vertrouwen geven voor wat komt.

Zoals geweten had Club vlak na de reguliere competitie afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Vervolgens werd Nicky Hayen van de Brugse beloften gepromoveerd tot tijdelijke baas van de eerste ploeg. Maar zijn officiële debuut was aanvankelijk geen groot succes.

In de eerste helft slaagde Blauw-Zwart er immers niet in om een antwoord te vinden op de gekende pressing van Cercle. De 1-0-ruststand in het voordeel van Groen-Zwart was dan ook terecht. Na de pauze kwam Club echter met een compleet ander gelaat voor de dag.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Kansenfestival na rust

Zo slaagden de troepen van Hayen er plots wél in om de ruimte te vinden in de defensie van de 'thuisploeg'. De ene kans volgde de andere op. Doelman Warleson moest meermaals uitpakken met gepaste reddingen, ook het doelhout stak een handje toe voor Cercle.

Verder dan de dik verdiende gelijkmaker van Andreas Skov Olsen raakte Club uiteindelijk niet en dus is het eerste puntenverlies al een feit in de nacompetitie. Maar op basis van de tweede helft had Blauw-Zwart zeker meer verdiend. Het biedt ook perspectief naar de komende duels toe.

Revanche op RSCA

Aanvoerder Hans Vanaken gelooft er dan ook in dat zijn ploeg nog een inhaalbeweging kan maken. "We willen nog zoveel mogelijk punten behalen en zo dicht mogelijk bij de top eindigen. Vandaag verdienden we alvast de drie punten, maar helaas mocht het niet", zei de spelmaker op de clubwebstek.

Volgend weekend staat alvast de kraker tegen RSC Anderlecht op het programma. En dan hebben Vanaken en co nog een eitje te pellen. "Komende zondag krijgen we Anderlecht over de vloer en dan moeten we uit zijn op revanche na datgene wat er ons in de reguliere competitie is overkomen. Maar ach...we moeten eigenlijk gewoon ons eigen ding doen."

Zou Vanaken een basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

46
46
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

16
16
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

21
21
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

47
47
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

104
104
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

34
34
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

129
129
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

242
242
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

221
221
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

123
123
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

614
614
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

96
96
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

174
174
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

253
253
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

138
138
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

455
455
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

291
291
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

492
492
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

391
391
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

234
234
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

393
393

Meer sportnieuws