Vrancken verrast vriend en vijand met experiment bij Genk

297
Vrancken verrast vriend en vijand met experiment bij Genk

KRC Genk en Union sluiten zo dadelijk de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs af. Voor het bezoek van de koploper moest Wouter Vrancken serieus aan het puzzelen, met een onuitgegeven elftal tot gevolg.

Zo kan de coach van de Limburgers geen beroep doen op zijn aanvoerder Bryan Heynen, die ontbreekt omwille van een blessure aan de buikspieren. Zijn vaste plaats centraal op het middenveld wordt daarom ingenomen door Matias Galarza.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Primeur in Genk

Vooral op de flanken is de spoeling echter dun. Yira Sor en Luca Oyen hun seizoen zit er al op, terwijl Christopher Bonsu Baah geschorst is. Voor de pas herstelde Alieu Fadera en jonkie Noah Adedeji-Sternberg komt een basisplek nog te vroeg.

Reden genoeg voor Vrancken om zowaar eens af te wijken van zijn vertrouwde 4-3-3 en uit te pakken met een verrassende primeur. Zo verschijnen er met Carlos Cuesta, Mark McKenzie en Mujaid Sadick drie centrale verdedigers aan de aftrap.

Vrancken schuift

Joris Kayembe en Zakaria El Ouahdi bezetten de flanken, Anouar Ait El Hadj en Bilal El Khannouss moeten in steun van diepe spits Tolu Arokodare voor de ideeën zorgen. Op die manier spiegelt Vrancken min of meer de opstelling van Union.

Vooraf liet de trainer, die overigens evenmin kan rekenen op rechtsachter Ken Nkuba, weliswaar niet in zijn kaarten kijken hoe hij zijn pionnetjes precies zal schikken. Benieuwd of zijn tactisch experiment ook het gewenste resultaat zal opleveren.

Goede keuze van Vrancken?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

12
12
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

4
4
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

8
8
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

17
17
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

84
84
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

20
20
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

175
175
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

82
82
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

182
182
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

60
60
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

214
214
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

104
104
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

255
255
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

84
84
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

217
217
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

280
280

Meer sportnieuws