Straffe opvolger Van Bommel? "Hij past ontzettend bij Antwerp"

2494
Straffe opvolger Van Bommel?

Antwerp FC is met een nederlaag op het veld van RSC Anderlecht aan de Champions' Play-Offs begonnen. Komend weekend moet dan ook een gepaste reactie volgen in de thuismatch tegen KRC Genk. Ondertussen blijft de toekomst van coach Mark van Bommel onzeker ogen.

In de zomer van 2022 werd de voormalige middenvelder van onder meer FC Barcelona en Bayern München naar de Bosuil gehaald door zijn landgenoot en sportieve baas Marc Overmars. Met die aanstelling nam RAFC wel een bepaald risico. Van Bommel's vorige avonturen als hoofdcoach waren immers geen onverdeeld succes gebleken.

Maar de keuze van Overmars bleek toch de juiste. Zo slaagde de trainer er vrij snel in om een stevige ploeg te kneden, die bij momenten goed voetbal op de mat legde. En vooral een ploeg die resultaten behaalde. Onder zijn bewind pakte Antwerp immers de Croky Cup, waarna het enkele maanden later beslag wist te leggen op de landstitel.

LEES OOK: 'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Stapje hogerop

Begin september werd het contract van de Nederlandse trainer dan ook opengebroken tot medio 2026. Maar de kans is reëel dat Van Bommel die overeenkomst niet volledig zal uitdoen. Zo doken in de afgelopen weken namelijk steeds meer geruchten op over een zomers vertrek van de hoofdcoach.

Ook analist Gert Verheyen vreest uiteindelijk dat MvB voor een andere uitdaging zal kiezen. "Ik denk oprecht dat hij graag bij Antwerp geweest is en er nog steeds graag is. Maar als er aanbiedingen komen van een stapje hoger, lijkt het mij niet onlogisch dat hij daarop ingaat. Het kan ook niet beter worden dan vorig jaar", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Tijd voor Hein?

Indien Van Bommel vertrekt, zal Antwerp een geschikte opvolger moeten vinden. CEO Sven Jaecques wil voorlopig geen namen noemen, maar bij Gazet van Antwerpen schuift commentator/lijnreporter Dave Peters alvast Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die lijkt zelf op weg naar de uitgang bij AA Gent. "Zijn mentaliteit past ontzettend goed bij de Antwerpse mentaliteit, namelijk: openlijk kunnen discussiëren over kritische zaken", aldus Peters. "De Oosterweelwerken schieten overigens op. Dat helpt ook."

Antwerp moet vol voor Vanhaezebrouck gaan indien Van Bommel vertrekt ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

3
3
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

4
4
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

38
38
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

13
13
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

22
22
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

42
42
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

41
41
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

81
81
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

210
210
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

56
56
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

134
134
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

106
106
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

378
378
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

152
152
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

228
228
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

106
106
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

409
409
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

163
163
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

339
339
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

236
236
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

192
192
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

163
163
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

231
231

Meer sportnieuws