Nieuwe coach Club Brugge: "Hij is de gedroomde kandidaat"

1889
Nieuwe coach Club Brugge:

Club Brugge trapt maandagmiddag zijn Champions' Play-Offs-campagne op gang met een 'bezoek' aan Cercle Brugge. Ondertussen is de clubleiding met heel andere zaken in de weer. Zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen.

Zoals geweten nam Club vlak na de reguliere competitie afscheid van Ronny Deila. Nicky Hayen werd vervolgens aangesteld als opvolger, maar zijn opdracht is slechts tijdelijk tot eind dit seizoen. Bijgevolg moeten de Bruggelingen al voor de zesde keer op ruim twee jaar tijd op zoek naar een nieuwe T1.

Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. En blijkbaar is Ruud dan Nistelrooij daar één van. Als speler was de voormalige Oranje-international erg succesvol. Zo speelde verdedigde hij als spits jarenlang de kleuren van Europese topclubs als Real Madrid en Manchester United. In eigen land maakte hij begin deze eeuw dan weer furore bij PSV.

LEES OOK: ‘Afgebrand in Nederland: Club-ster slaat vernietigend terug’

Sterk werk bij PSV

Het was ook bij die club dat hij na zijn spelersloopbaan zijn eerste stappen als trainer zette. Nadat hij even assistent-coach was bij de nationale ploeg, ging Van Nistelrooij aan de slag binnen de jeugdopleiding van PSV. Daar werkte hij zich uiteindelijk op tot hoofdcoach van de eerste ploeg. Onder zijn bewind pakten de Eindhovenaren de Nederlandse supercup en de beker.

Eind vorig seizoen besloot Van Nistelrooij echter om uit eigen initiatief te vertrekken in het Philips Stadion wegens interne strubbelingen. Sindsdien zit de oud-spits zonder club. Maar columnist Nico Dijkshoorn hoopt dat Club daar verandering in brengt. "Hij is de gedroomde kandidaat", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Juiste waarden en normen

Volgens Dijkshoorn heeft Van Nistelrooij niet enkel de nodige ervaringen op zak, als speler én als trainer. Ook beschikt hij over de juiste waarden en normen om het huidige Blauw-Zwart weer uit het slop te trekken. "Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge", aldus Dijkshoorn. "Zo een coach heeft Club Brugge nodig. Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen."

Club moet vol voor Van Nistelrooij gaan ...

Meest recent

‘Afgebrand in Nederland: Club-ster slaat vernietigend terug’

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

0
0
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

31
31
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

55
55
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

40
40
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

48
48
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

67
67
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

76
76
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

58
58
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

32
32
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

152
152
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

96
96
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

52
52
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

58
58
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

25
25
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

253
253
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

68
68
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

124
124
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

99
99
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

107
107
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

341
341
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

69
69
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

361
361

Meer sportnieuws