Nieuwe coach Club Brugge: "Hij is de gedroomde kandidaat"

door
Nieuwe coach Club Brugge:

Club Brugge trapt maandagmiddag zijn Champions' Play-Offs-campagne op gang met een 'bezoek' aan Cercle Brugge. Ondertussen is de clubleiding met heel andere zaken in de weer. Zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen.

Zoals geweten nam Club vlak na de reguliere competitie afscheid van Ronny Deila. Nicky Hayen werd vervolgens aangesteld als opvolger, maar zijn opdracht is slechts tijdelijk tot eind dit seizoen. Bijgevolg moeten de Bruggelingen al voor de zesde keer op ruim twee jaar tijd op zoek naar een nieuwe T1.

Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. En blijkbaar is Ruud dan Nistelrooij daar één van. Als speler was de voormalige Oranje-international erg succesvol. Zo speelde verdedigde hij als spits jarenlang de kleuren van Europese topclubs als Real Madrid en Manchester United. In eigen land maakte hij begin deze eeuw dan weer furore bij PSV.

LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Sterk werk bij PSV

Het was ook bij die club dat hij na zijn spelersloopbaan zijn eerste stappen als trainer zette. Nadat hij even assistent-coach was bij de nationale ploeg, ging Van Nistelrooij aan de slag binnen de jeugdopleiding van PSV. Daar werkte hij zich uiteindelijk op tot hoofdcoach van de eerste ploeg. Onder zijn bewind pakten de Eindhovenaren de Nederlandse supercup en de beker.

Eind vorig seizoen besloot Van Nistelrooij echter om uit eigen initiatief te vertrekken in het Philips Stadion wegens interne strubbelingen. Sindsdien zit de oud-spits zonder club. Maar columnist Nico Dijkshoorn hoopt dat Club daar verandering in brengt. "Hij is de gedroomde kandidaat", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Juiste waarden en normen

Volgens Dijkshoorn heeft Van Nistelrooij niet enkel de nodige ervaringen op zak, als speler én als trainer. Ook beschikt hij over de juiste waarden en normen om het huidige Blauw-Zwart weer uit het slop te trekken. "Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge", aldus Dijkshoorn. "Zo een coach heeft Club Brugge nodig. Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen."

Club moet vol voor Van Nistelrooij gaan ...

Meest recent

CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

5
5
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

19
19
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

126
126
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

22
22
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

270
270
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

245
245
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

284
284
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

29
29
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

53
53
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

89
89
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

60
60
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

375
375
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

305
305
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

461
461
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

272
272
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

215
215
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

169
169
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

245
245
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

68
68
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

735
735
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws