Nieuwe coach Club Brugge: "Hij is de gedroomde kandidaat"

1889
Nieuwe coach Club Brugge:

Club Brugge trapt maandagmiddag zijn Champions' Play-Offs-campagne op gang met een 'bezoek' aan Cercle Brugge. Ondertussen is de clubleiding met heel andere zaken in de weer. Zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen.

Zoals geweten nam Club vlak na de reguliere competitie afscheid van Ronny Deila. Nicky Hayen werd vervolgens aangesteld als opvolger, maar zijn opdracht is slechts tijdelijk tot eind dit seizoen. Bijgevolg moeten de Bruggelingen al voor de zesde keer op ruim twee jaar tijd op zoek naar een nieuwe T1.

Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. En blijkbaar is Ruud dan Nistelrooij daar één van. Als speler was de voormalige Oranje-international erg succesvol. Zo speelde verdedigde hij als spits jarenlang de kleuren van Europese topclubs als Real Madrid en Manchester United. In eigen land maakte hij begin deze eeuw dan weer furore bij PSV.

LEES OOK: Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Sterk werk bij PSV

Het was ook bij die club dat hij na zijn spelersloopbaan zijn eerste stappen als trainer zette. Nadat hij even assistent-coach was bij de nationale ploeg, ging Van Nistelrooij aan de slag binnen de jeugdopleiding van PSV. Daar werkte hij zich uiteindelijk op tot hoofdcoach van de eerste ploeg. Onder zijn bewind pakten de Eindhovenaren de Nederlandse supercup en de beker.

Eind vorig seizoen besloot Van Nistelrooij echter om uit eigen initiatief te vertrekken in het Philips Stadion wegens interne strubbelingen. Sindsdien zit de oud-spits zonder club. Maar columnist Nico Dijkshoorn hoopt dat Club daar verandering in brengt. "Hij is de gedroomde kandidaat", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Juiste waarden en normen

Volgens Dijkshoorn heeft Van Nistelrooij niet enkel de nodige ervaringen op zak, als speler én als trainer. Ook beschikt hij over de juiste waarden en normen om het huidige Blauw-Zwart weer uit het slop te trekken. "Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge", aldus Dijkshoorn. "Zo een coach heeft Club Brugge nodig. Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen."

Club moet vol voor Van Nistelrooij gaan ...

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

32
32
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

29
29
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

37
37
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

16
16
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

179
179
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

170
170
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

68
68
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

16
16
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

117
117
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

256
256
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

347
347
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

184
184
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

106
106
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

86
86
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

310
310
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

181
181
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

620
620
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

161
161
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

40
40
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

422
422
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

437
437
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

333
333

Meer sportnieuws