Nieuwe coach Club Brugge: "Hij is de gedroomde kandidaat"

door
Nieuwe coach Club Brugge:

Club Brugge trapt maandagmiddag zijn Champions' Play-Offs-campagne op gang met een 'bezoek' aan Cercle Brugge. Ondertussen is de clubleiding met heel andere zaken in de weer. Zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen.

Zoals geweten nam Club vlak na de reguliere competitie afscheid van Ronny Deila. Nicky Hayen werd vervolgens aangesteld als opvolger, maar zijn opdracht is slechts tijdelijk tot eind dit seizoen. Bijgevolg moeten de Bruggelingen al voor de zesde keer op ruim twee jaar tijd op zoek naar een nieuwe T1.

Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. En blijkbaar is Ruud dan Nistelrooij daar één van. Als speler was de voormalige Oranje-international erg succesvol. Zo speelde verdedigde hij als spits jarenlang de kleuren van Europese topclubs als Real Madrid en Manchester United. In eigen land maakte hij begin deze eeuw dan weer furore bij PSV.

LEES OOK: Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Sterk werk bij PSV

Het was ook bij die club dat hij na zijn spelersloopbaan zijn eerste stappen als trainer zette. Nadat hij even assistent-coach was bij de nationale ploeg, ging Van Nistelrooij aan de slag binnen de jeugdopleiding van PSV. Daar werkte hij zich uiteindelijk op tot hoofdcoach van de eerste ploeg. Onder zijn bewind pakten de Eindhovenaren de Nederlandse supercup en de beker.

Eind vorig seizoen besloot Van Nistelrooij echter om uit eigen initiatief te vertrekken in het Philips Stadion wegens interne strubbelingen. Sindsdien zit de oud-spits zonder club. Maar columnist Nico Dijkshoorn hoopt dat Club daar verandering in brengt. "Hij is de gedroomde kandidaat", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Juiste waarden en normen

Volgens Dijkshoorn heeft Van Nistelrooij niet enkel de nodige ervaringen op zak, als speler én als trainer. Ook beschikt hij over de juiste waarden en normen om het huidige Blauw-Zwart weer uit het slop te trekken. "Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge", aldus Dijkshoorn. "Zo een coach heeft Club Brugge nodig. Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen."

Club moet vol voor Van Nistelrooij gaan ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

23
23
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

36
36
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

74
74
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

99
99
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

93
93
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

275
275
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

77
77
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

178
178
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

263
263
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

266
266
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

125
125
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

203
203
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

119
119
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

165
165
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1379
1379
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

220
220
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

470
470
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

89
89

Meer sportnieuws