Engelse pers fileert De Bruyne na titelclash met Arsenal

1698 stemmen
Engelse pers fileert De Bruyne na titelclash met Arsenal

Dé topaffiche van het voorbije weekend op de Europese velden is uitgedraaid op een grote teleurstelling. Manchester City en Arsenal FC hielden het zondag immers op 0-0 na een erg matig duel. Ook Kevin De Bruyne kon daar weinig aan veranderen.

Voor aanvang van de Engelse titelclash werd reikhalzend uitgekeken naar de partij tussen City en Arsenal. Beide ploegen strijden immers volop voor de eindzege in het kampioenschap en staan doorgaans garant voor spectaculair en aanvallend voetbal. Bovendien waren de voorbije onderlinge duels telkens erg aantrekkelijk.

Maar dat was zondag dus niet het geval. Het werd een tactisch steekspel met een gebrek aan uitgespeelde doelkansen. Bovendien zaten er te veel slordigheden in het spel. Nochtans stond er meer dan voldoende kwaliteit tussen de lijnen. Ook De Bruyne was opnieuw van de partij.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Lastige avond KDB

De spelmaker had de twee voorbije interlands met de Rode Duivels nog uit voorzorg aan zich voorbij laten gaan. Maar was bij de hervatting van de competitie voldoende hersteld om weer in de basis te starten. KDB toonde ook voldoende goede wil, maar bleef onder zijn beste niveau hangen.

De reacties in de Engelse pers waren dan ook navenant. "Een jaar geleden was hij van vitaal belang in dit duel, maar dit keer zag hij af. Werd goed vastgezet door het compacte middenveld van Arsenal. Pas in de laatste 20 minuten kwam hij tot leven", stelt Manchester Evening News.

Te laat onder stoom

Ook The Guardian vond KDB pas in de slotfase op niveau. "Werd beter naarmate de wedstrijd vorderde. Voorzetten, vrije trappen en corners kwamen allemaal van hem, terwijl de Belg bleef proberen om de match open te breken." Volgens INews miste er dat tikkeltje extra. "Hij passte en probeerde, maar het ontbrak aan zijn gebruikelijke X-factor."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij The Telegraph. "Het merendeel van City's beste momenten kwamen via hem, maar het ontbrak aan de laatste pass. Was altijd gevaarlijk, maar dit keer niet beslissend." Slotwoord is voor The Daily Mail. "Hij kwam niet op gang tot in het laatste kwart van de match. Zijn invloed nam toen toe en de Belg leek de meest waarschijnlijke om de match open te breken."

Wie wordt kampioen in Engeland?

Meest recent

Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

9
9
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

13
13
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

173
173
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

170
170
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

243
243
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

107
107
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

388
388
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

196
196
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

708
708
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

285
285
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

524
524
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

358
358
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

133
133
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

615
615
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

259
259
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

181
181
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

143
143
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

553
553
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

81
81
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

255
255
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

251
251
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166

Meer sportnieuws