Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

door
Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

Op paasmaandag staan opnieuw twee erg interessante Champions' Play-Offs-duels op het programma. Zo gaat leider Union SG op bezoek bij KRC Genk, maar eerst wordt nog een Brugse derby afgewerkt. En bij Club Brugge gebeurt dat met een nieuw gezicht voor de dug-out.

Indien Club de volle buit pakt tegen Cercle Brugge en Union gaat later op de dag meteen onderuit, mag Blauw-Zwart opnieuw stieken dromen van de landstitel. Het wordt echter vooral zaak om meteen vertrouwen te tanken en een goede start te nemen onder de vleugels van Nicky Hayen.

De oud-verdediger van onder meer STVV en OH Leuven begon aan het seizoen als trainer van Club Nxt. Maar vlak na de reguliere competitie werd hij tijdelijk gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Hayen moet tot eind dit seizoen depanneren na het langverwachte ontslag van Ronny Deila.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Zonder Mignolet

Op paasmaandag zal hij dus de verhoopte verijzzenis van Club Brugge in goede banen leiden. Dat zal hij wel moeten doen zonder de nog steeds geblesseerde Simon Mignolet. Nordin Jackers is de meest logische optie om hem te vervangen. Voorts zal Hayen nog enkele knopen moeten doorhakken in zijn basiself.

Het eerste knelpunt bevindt zich in het centrum van de defensie. Geeft Hayen opnieuw het vertrouwen aan Jorne Spileers of kiest hij voor de fysiek sterkere Joel Ordoñez naast Brandon Mechele? Op de back-posities houdt de interim-coach allicht vast aan Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer.

Onyedika en Nusa?

Op het middenveld blijft Hans Vanaken een certitude, de spelmaker lijkt zelfs nog belangrijker te worden. Ook Hugo Vetlesen blijft normaal gezien staan. Maar voor het derde plekje moet er nog een knoop doorgehakt worden. Krijgt Raphael Onyedika zijn kans zoals het bestuur graag zou zien? Of blijft Casper Nielsen staan? Eder Balanta lijkt in ieder geval vrede te moeten nemen met een plek op de bank.

Voorin tot slot, is Andreas Skov Olsen weer fit en start hij normaal gezien dus in de basis. De fysiek sterke Igor Thiago is dan weer de logische keuze als speerpunt. Enkel het derde plekje is nog vaccant. Trekt Hayen eindelijk vol de kaart van Antonio Nusa? Mag de productieve Ferran Jutgla blijven staan? Of wordt Michal Skoras de surprise van de chef? Het antwoord wordt een dik uur voor de aftrap verwacht ...

De mogelijke basiself:

Jackers; De Cuyper, Spileers, Mechele, Meijer; Onyedika, Vanaken, Vetlesen; Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie moet voorin starten naast Thiago en Skov Olsen?

Meest recent

Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

2
2
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

3
3
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

42
42
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

23
23
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

60
60
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

467
467
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

104
104
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

173
173
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

400
400
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

129
129
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

131
131
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

41
41
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

84
84
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

252
252
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

306
306
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

215
215
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

279
279
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

63
63
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

124
124
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

57
57
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

244
244
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

178
178
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

263
263
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

94
94
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

120
120

Meer sportnieuws