Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

577 stemmen
Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

Op paasmaandag staan opnieuw twee erg interessante Champions' Play-Offs-duels op het programma. Zo gaat leider Union SG op bezoek bij KRC Genk, maar eerst wordt nog een Brugse derby afgewerkt. En bij Club Brugge gebeurt dat met een nieuw gezicht voor de dug-out.

Indien Club de volle buit pakt tegen Cercle Brugge en Union gaat later op de dag meteen onderuit, mag Blauw-Zwart opnieuw stieken dromen van de landstitel. Het wordt echter vooral zaak om meteen vertrouwen te tanken en een goede start te nemen onder de vleugels van Nicky Hayen.

De oud-verdediger van onder meer STVV en OH Leuven begon aan het seizoen als trainer van Club Nxt. Maar vlak na de reguliere competitie werd hij tijdelijk gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Hayen moet tot eind dit seizoen depanneren na het langverwachte ontslag van Ronny Deila.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Zonder Mignolet

Op paasmaandag zal hij dus de verhoopte verijzzenis van Club Brugge in goede banen leiden. Dat zal hij wel moeten doen zonder de nog steeds geblesseerde Simon Mignolet. Nordin Jackers is de meest logische optie om hem te vervangen. Voorts zal Hayen nog enkele knopen moeten doorhakken in zijn basiself.

Het eerste knelpunt bevindt zich in het centrum van de defensie. Geeft Hayen opnieuw het vertrouwen aan Jorne Spileers of kiest hij voor de fysiek sterkere Joel Ordoñez naast Brandon Mechele? Op de back-posities houdt de interim-coach allicht vast aan Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer.

Onyedika en Nusa?

Op het middenveld blijft Hans Vanaken een certitude, de spelmaker lijkt zelfs nog belangrijker te worden. Ook Hugo Vetlesen blijft normaal gezien staan. Maar voor het derde plekje moet er nog een knoop doorgehakt worden. Krijgt Raphael Onyedika zijn kans zoals het bestuur graag zou zien? Of blijft Casper Nielsen staan? Eder Balanta lijkt in ieder geval vrede te moeten nemen met een plek op de bank.

Voorin tot slot, is Andreas Skov Olsen weer fit en start hij normaal gezien dus in de basis. De fysiek sterke Igor Thiago is dan weer de logische keuze als speerpunt. Enkel het derde plekje is nog vaccant. Trekt Hayen eindelijk vol de kaart van Antonio Nusa? Mag de productieve Ferran Jutgla blijven staan? Of wordt Michal Skoras de surprise van de chef? Het antwoord wordt een dik uur voor de aftrap verwacht ...

De mogelijke basiself:

Jackers; De Cuyper, Spileers, Mechele, Meijer; Onyedika, Vanaken, Vetlesen; Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie moet voorin starten naast Thiago en Skov Olsen?

Meest recent

'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

39
39
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

49
49
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

89
89
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

224
224
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

78
78
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

359
359
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

180
180
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

288
288
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

310
310
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

254
254
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

401
401
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

759
759
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

788
788
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

414
414
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

487
487
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

80
80
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

238
238
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

82
82
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

133
133
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

594
594
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

755
755
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

242
242
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

186
186
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194

Meer sportnieuws