Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

577
Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

Op paasmaandag staan opnieuw twee erg interessante Champions' Play-Offs-duels op het programma. Zo gaat leider Union SG op bezoek bij KRC Genk, maar eerst wordt nog een Brugse derby afgewerkt. En bij Club Brugge gebeurt dat met een nieuw gezicht voor de dug-out.

Indien Club de volle buit pakt tegen Cercle Brugge en Union gaat later op de dag meteen onderuit, mag Blauw-Zwart opnieuw stieken dromen van de landstitel. Het wordt echter vooral zaak om meteen vertrouwen te tanken en een goede start te nemen onder de vleugels van Nicky Hayen.

De oud-verdediger van onder meer STVV en OH Leuven begon aan het seizoen als trainer van Club Nxt. Maar vlak na de reguliere competitie werd hij tijdelijk gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Hayen moet tot eind dit seizoen depanneren na het langverwachte ontslag van Ronny Deila.

LEES OOK: Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Zonder Mignolet

Op paasmaandag zal hij dus de verhoopte verijzzenis van Club Brugge in goede banen leiden. Dat zal hij wel moeten doen zonder de nog steeds geblesseerde Simon Mignolet. Nordin Jackers is de meest logische optie om hem te vervangen. Voorts zal Hayen nog enkele knopen moeten doorhakken in zijn basiself.

Het eerste knelpunt bevindt zich in het centrum van de defensie. Geeft Hayen opnieuw het vertrouwen aan Jorne Spileers of kiest hij voor de fysiek sterkere Joel Ordoñez naast Brandon Mechele? Op de back-posities houdt de interim-coach allicht vast aan Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer.

Onyedika en Nusa?

Op het middenveld blijft Hans Vanaken een certitude, de spelmaker lijkt zelfs nog belangrijker te worden. Ook Hugo Vetlesen blijft normaal gezien staan. Maar voor het derde plekje moet er nog een knoop doorgehakt worden. Krijgt Raphael Onyedika zijn kans zoals het bestuur graag zou zien? Of blijft Casper Nielsen staan? Eder Balanta lijkt in ieder geval vrede te moeten nemen met een plek op de bank.

Voorin tot slot, is Andreas Skov Olsen weer fit en start hij normaal gezien dus in de basis. De fysiek sterke Igor Thiago is dan weer de logische keuze als speerpunt. Enkel het derde plekje is nog vaccant. Trekt Hayen eindelijk vol de kaart van Antonio Nusa? Mag de productieve Ferran Jutgla blijven staan? Of wordt Michal Skoras de surprise van de chef? Het antwoord wordt een dik uur voor de aftrap verwacht ...

De mogelijke basiself:

Jackers; De Cuyper, Spileers, Mechele, Meijer; Onyedika, Vanaken, Vetlesen; Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie moet voorin starten naast Thiago en Skov Olsen?

Meest recent

Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

1
1
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

12
12
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

22
22
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

150
150
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

85
85
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

50
50
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

19
19
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

28
28
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

48
48
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

44
44
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

61
61
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

58
58
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

100
100
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

317
317
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

352
352
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

122
122
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

126
126
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

422
422
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

176
176
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

172
172
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

196
196
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

30
30
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66

Meer sportnieuws