Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

door
Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

Op paasmaandag staan opnieuw twee erg interessante Champions' Play-Offs-duels op het programma. Zo gaat leider Union SG op bezoek bij KRC Genk, maar eerst wordt nog een Brugse derby afgewerkt. En bij Club Brugge gebeurt dat met een nieuw gezicht voor de dug-out.

Indien Club de volle buit pakt tegen Cercle Brugge en Union gaat later op de dag meteen onderuit, mag Blauw-Zwart opnieuw stieken dromen van de landstitel. Het wordt echter vooral zaak om meteen vertrouwen te tanken en een goede start te nemen onder de vleugels van Nicky Hayen.

De oud-verdediger van onder meer STVV en OH Leuven begon aan het seizoen als trainer van Club Nxt. Maar vlak na de reguliere competitie werd hij tijdelijk gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Hayen moet tot eind dit seizoen depanneren na het langverwachte ontslag van Ronny Deila.

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Zonder Mignolet

Op paasmaandag zal hij dus de verhoopte verijzzenis van Club Brugge in goede banen leiden. Dat zal hij wel moeten doen zonder de nog steeds geblesseerde Simon Mignolet. Nordin Jackers is de meest logische optie om hem te vervangen. Voorts zal Hayen nog enkele knopen moeten doorhakken in zijn basiself.

Het eerste knelpunt bevindt zich in het centrum van de defensie. Geeft Hayen opnieuw het vertrouwen aan Jorne Spileers of kiest hij voor de fysiek sterkere Joel Ordoñez naast Brandon Mechele? Op de back-posities houdt de interim-coach allicht vast aan Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer.

Onyedika en Nusa?

Op het middenveld blijft Hans Vanaken een certitude, de spelmaker lijkt zelfs nog belangrijker te worden. Ook Hugo Vetlesen blijft normaal gezien staan. Maar voor het derde plekje moet er nog een knoop doorgehakt worden. Krijgt Raphael Onyedika zijn kans zoals het bestuur graag zou zien? Of blijft Casper Nielsen staan? Eder Balanta lijkt in ieder geval vrede te moeten nemen met een plek op de bank.

Voorin tot slot, is Andreas Skov Olsen weer fit en start hij normaal gezien dus in de basis. De fysiek sterke Igor Thiago is dan weer de logische keuze als speerpunt. Enkel het derde plekje is nog vaccant. Trekt Hayen eindelijk vol de kaart van Antonio Nusa? Mag de productieve Ferran Jutgla blijven staan? Of wordt Michal Skoras de surprise van de chef? Het antwoord wordt een dik uur voor de aftrap verwacht ...

De mogelijke basiself:

Jackers; De Cuyper, Spileers, Mechele, Meijer; Onyedika, Vanaken, Vetlesen; Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie moet voorin starten naast Thiago en Skov Olsen?

Meest recent

'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

67
67
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

185
185
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

194
194
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

111
111
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

312
312
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

268
268
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

44
44
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

90
90
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

210
210
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

40
40
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

106
106
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

162
162
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

128
128
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

171
171
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

96
96
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

172
172
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

55
55
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

356
356
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

417
417
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

206
206
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

89
89
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

384
384
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

309
309
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

45
45
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

441
441

Meer sportnieuws