Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

door
Hayen kiest eerste basiself: drie knelpunten bij Club Brugge

Op paasmaandag staan opnieuw twee erg interessante Champions' Play-Offs-duels op het programma. Zo gaat leider Union SG op bezoek bij KRC Genk, maar eerst wordt nog een Brugse derby afgewerkt. En bij Club Brugge gebeurt dat met een nieuw gezicht voor de dug-out.

Indien Club de volle buit pakt tegen Cercle Brugge en Union gaat later op de dag meteen onderuit, mag Blauw-Zwart opnieuw stieken dromen van de landstitel. Het wordt echter vooral zaak om meteen vertrouwen te tanken en een goede start te nemen onder de vleugels van Nicky Hayen.

De oud-verdediger van onder meer STVV en OH Leuven begon aan het seizoen als trainer van Club Nxt. Maar vlak na de reguliere competitie werd hij tijdelijk gepromoveerd tot interim-hoofdcoach van de eerste ploeg. Hayen moet tot eind dit seizoen depanneren na het langverwachte ontslag van Ronny Deila.

LEES OOK: Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

Zonder Mignolet

Op paasmaandag zal hij dus de verhoopte verijzzenis van Club Brugge in goede banen leiden. Dat zal hij wel moeten doen zonder de nog steeds geblesseerde Simon Mignolet. Nordin Jackers is de meest logische optie om hem te vervangen. Voorts zal Hayen nog enkele knopen moeten doorhakken in zijn basiself.

Het eerste knelpunt bevindt zich in het centrum van de defensie. Geeft Hayen opnieuw het vertrouwen aan Jorne Spileers of kiest hij voor de fysiek sterkere Joel Ordoñez naast Brandon Mechele? Op de back-posities houdt de interim-coach allicht vast aan Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer.

Onyedika en Nusa?

Op het middenveld blijft Hans Vanaken een certitude, de spelmaker lijkt zelfs nog belangrijker te worden. Ook Hugo Vetlesen blijft normaal gezien staan. Maar voor het derde plekje moet er nog een knoop doorgehakt worden. Krijgt Raphael Onyedika zijn kans zoals het bestuur graag zou zien? Of blijft Casper Nielsen staan? Eder Balanta lijkt in ieder geval vrede te moeten nemen met een plek op de bank.

Voorin tot slot, is Andreas Skov Olsen weer fit en start hij normaal gezien dus in de basis. De fysiek sterke Igor Thiago is dan weer de logische keuze als speerpunt. Enkel het derde plekje is nog vaccant. Trekt Hayen eindelijk vol de kaart van Antonio Nusa? Mag de productieve Ferran Jutgla blijven staan? Of wordt Michal Skoras de surprise van de chef? Het antwoord wordt een dik uur voor de aftrap verwacht ...

De mogelijke basiself:

Jackers; De Cuyper, Spileers, Mechele, Meijer; Onyedika, Vanaken, Vetlesen; Skov Olsen, Thiago, Nusa

Wie moet voorin starten naast Thiago en Skov Olsen?

Meest recent

Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

127
127
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

35
35
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

128
128
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

381
381
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

600
600
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

473
473
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

264
264
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

136
136
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

238
238
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

444
444
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

284
284
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

164
164
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

231
231
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

336
336
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

674
674
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

203
203
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

359
359
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2186
2186
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

255
255
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

663
663
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

189
189
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

333
333
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

388
388

Meer sportnieuws