'Opvolger Klopp nabij: Liverpool zet grote stap richting nieuwe coach'

239 stemmen
'Opvolger Klopp nabij: Liverpool zet grote stap richting nieuwe coach'

Liverpool FC heeft zondag opnieuw beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Jürgen Klopp blijft dus op koers om Anfield te verlaten met een nieuwe landstitel op zak. Ondertussen speurt het bestuur al volop naar een opvolger voor de Duitse succescoach.

Klopp kreeg in 2015 de touwtjes in handen bij Liverpool en begon vervolgens aan een indrukwekkende prijzenjacht. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het won inmiddels de League Cup, doet nog mee in de Europa League en staat eerste in de Premier League. Na 29 speeldagen heeft het respectievelijk 2 en 3 punten meer dan Arsenal FC en Manchester City.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Nieuwe favoriet

Desondanks maakte Klopp bekend dat hij na het seizoen vertrekt op Anfield. En dus moet een vervanger worden aangeduid. Lange tijd werd Xabi Alonso genoemd als topfavoriet, maar hij besloot bij Bayer Leverkusen te blijven. Het bestuur zou evenwel al twee andere opties in het vizier hebben.

Volgens The Times gelden Roberto De Zerbi en Ruben Amorim als de nieuwe favorieten voor de job op Anfield. Vooral die laatste zou een goede kansen maken op de job. De voormalige middenvelder levert dan ook al een tijdje goed werk af bij Sporting CP.

Opvolger al aangeduid

En de kansen van Liverpool op de komst van Amorim hebben inmiddels een flinke boost gekregen. Volgens The Sun staat de Portugees immers open voor een nieuw avontuur, zelfs al wordt hij kampioen met Sporting. Bovendien zou de club uit Lissabon al een geschikte vervanger op het oog hebben. Zo zou Anthony Barry volgens The Times bovenaan het lijstje staan.

De Engelsman was in het recente verleden nog actief als assistent-bondscoach bij de Rode Duivels en is momenteel een gewaardeerd assistent-trainer van Thomas Tuchel bij Bayern München. Mogelijk biedt Sporting hem nu een mooie kans op zijn eerste avontuur als volwaardig T1. Al zal Liverpool dan wel de afkoopclausule van zo'n 20 miljoen euro voor Amorim moeten ophoesten.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

48
48
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

38
38
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

198
198
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

149
149
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

364
364
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

150
150
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

453
453
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

110
110
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

46
46
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

347
347
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

692
692
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

521
521
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

150
150
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1116
1116
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

78
78
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

668
668
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

252
252
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

518
518
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

253
253
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1272
1272
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

642
642

Meer sportnieuws