Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

1987 stemmen
Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

Club Brugge opent maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt tevens het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Inmiddels maakte hij ook zijn selectie bekend.

Club sloot de reguliere competitie uiteindelijk af op een teleurstellende vierde plaats en die povere eindnotering bleef niet zonder gevolgen. Bij ingaan van de interland-break werd immers afscheid genomen van Ronny Deila als hoofdcoach. Vervolgens werd Hayen, trainer van de Brugse beloften, tijdelijk gepromoveerd naar de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Geen Mignolet

Maandag maakt de oud-verdediger van STVV dus zijn officiële debuut in deze interim-functie. En dat zal hij moeten doen zonder één van de steunpilaren in de selectie. Zoals verwacht is sluitstuk Simon Mignolet niet fit geraakt voor de start van de nacompetitie.

Voorlopig is het koffiedik kijken wanneer de doelman weer inzetbaar zal zijn. "Dat is voor de medische staff, daar spreek ik mij niet over uit. Maar Simon is heel belangrijk en moet honderd procent hersteld zijn. Daar gaan we geen risico's mee nemen", stelde Hayen vrijdag nog op zijn persbabbel.

Mét Skov Olsen

Over eventueel andere geblesseerden kon Hayen toen geen uitspraken doen. Enkele spelers waren immers kwaaltjes en vermoeidheid teruggekeerd van hun verplichtingen bij de nationale ploeg. Maar dat bleken geen grote problemen, op Mignolet en Philip Zinckernagel na is de selectie immers compleet. Dedryck Boyata en Victor Barbera vallen af.

Ook Andreas Skov Olsen maakt dus deel uit van de ruime groep. De Deense flankaanvaller moest met een blessure nog forfait geven voor zijn nationale ploeg, maar lijkt inmiddels voldoende hersteld. Normaal gezien start hij zondag dan ook in de basiself.

Indien Club maandag wint, kan het nog kampioen worden ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

62
62
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

47
47
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

77
77
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

35
35
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

244
244
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

35
35
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

299
299
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

109
109
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

276
276
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

109
109
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

199
199
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

187
187
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

103
103
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

102
102
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

264
264
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

724
724
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

194
194
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

247
247
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

162
162
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

126
126
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

221
221
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1133
1133

Meer sportnieuws