Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

1987 stemmen
Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

Club Brugge opent maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt tevens het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Inmiddels maakte hij ook zijn selectie bekend.

Club sloot de reguliere competitie uiteindelijk af op een teleurstellende vierde plaats en die povere eindnotering bleef niet zonder gevolgen. Bij ingaan van de interland-break werd immers afscheid genomen van Ronny Deila als hoofdcoach. Vervolgens werd Hayen, trainer van de Brugse beloften, tijdelijk gepromoveerd naar de eerste ploeg.

LEES OOK: Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Geen Mignolet

Maandag maakt de oud-verdediger van STVV dus zijn officiële debuut in deze interim-functie. En dat zal hij moeten doen zonder één van de steunpilaren in de selectie. Zoals verwacht is sluitstuk Simon Mignolet niet fit geraakt voor de start van de nacompetitie.

Voorlopig is het koffiedik kijken wanneer de doelman weer inzetbaar zal zijn. "Dat is voor de medische staff, daar spreek ik mij niet over uit. Maar Simon is heel belangrijk en moet honderd procent hersteld zijn. Daar gaan we geen risico's mee nemen", stelde Hayen vrijdag nog op zijn persbabbel.

Mét Skov Olsen

Over eventueel andere geblesseerden kon Hayen toen geen uitspraken doen. Enkele spelers waren immers kwaaltjes en vermoeidheid teruggekeerd van hun verplichtingen bij de nationale ploeg. Maar dat bleken geen grote problemen, op Mignolet en Philip Zinckernagel na is de selectie immers compleet. Dedryck Boyata en Victor Barbera vallen af.

Ook Andreas Skov Olsen maakt dus deel uit van de ruime groep. De Deense flankaanvaller moest met een blessure nog forfait geven voor zijn nationale ploeg, maar lijkt inmiddels voldoende hersteld. Normaal gezien start hij zondag dan ook in de basiself.

Indien Club maandag wint, kan het nog kampioen worden ...

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

7
7
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

14
14
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

40
40
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

53
53
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

32
32
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

242
242
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

249
249
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

73
73
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

239
239
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

234
234
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

216
216
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

428
428
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

170
170
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

227
227
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

151
151
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

265
265
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

650
650
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

261
261
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1068
1068
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws