Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

door
Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

Club Brugge opent maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt tevens het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Inmiddels maakte hij ook zijn selectie bekend.

Club sloot de reguliere competitie uiteindelijk af op een teleurstellende vierde plaats en die povere eindnotering bleef niet zonder gevolgen. Bij ingaan van de interland-break werd immers afscheid genomen van Ronny Deila als hoofdcoach. Vervolgens werd Hayen, trainer van de Brugse beloften, tijdelijk gepromoveerd naar de eerste ploeg.

LEES OOK: Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Geen Mignolet

Maandag maakt de oud-verdediger van STVV dus zijn officiële debuut in deze interim-functie. En dat zal hij moeten doen zonder één van de steunpilaren in de selectie. Zoals verwacht is sluitstuk Simon Mignolet niet fit geraakt voor de start van de nacompetitie.

Voorlopig is het koffiedik kijken wanneer de doelman weer inzetbaar zal zijn. "Dat is voor de medische staff, daar spreek ik mij niet over uit. Maar Simon is heel belangrijk en moet honderd procent hersteld zijn. Daar gaan we geen risico's mee nemen", stelde Hayen vrijdag nog op zijn persbabbel.

Mét Skov Olsen

Over eventueel andere geblesseerden kon Hayen toen geen uitspraken doen. Enkele spelers waren immers kwaaltjes en vermoeidheid teruggekeerd van hun verplichtingen bij de nationale ploeg. Maar dat bleken geen grote problemen, op Mignolet en Philip Zinckernagel na is de selectie immers compleet. Dedryck Boyata en Victor Barbera vallen af.

Ook Andreas Skov Olsen maakt dus deel uit van de ruime groep. De Deense flankaanvaller moest met een blessure nog forfait geven voor zijn nationale ploeg, maar lijkt inmiddels voldoende hersteld. Normaal gezien start hij zondag dan ook in de basiself.

Indien Club maandag wint, kan het nog kampioen worden ...

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

0
0
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

110
110
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

150
150
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

11
11
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

28
28
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

641
641
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

205
205
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

121
121
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

111
111
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

159
159
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

54
54
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

630
630
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

196
196
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

159
159
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

785
785
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

196
196
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

303
303
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

68
68
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

228
228
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

412
412
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

150
150
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

398
398
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64

Meer sportnieuws