Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

door
Eén grote afwezige: Hayen maakte eerste Club-selectie bekend

Club Brugge opent maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt tevens het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Inmiddels maakte hij ook zijn selectie bekend.

Club sloot de reguliere competitie uiteindelijk af op een teleurstellende vierde plaats en die povere eindnotering bleef niet zonder gevolgen. Bij ingaan van de interland-break werd immers afscheid genomen van Ronny Deila als hoofdcoach. Vervolgens werd Hayen, trainer van de Brugse beloften, tijdelijk gepromoveerd naar de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

Geen Mignolet

Maandag maakt de oud-verdediger van STVV dus zijn officiële debuut in deze interim-functie. En dat zal hij moeten doen zonder één van de steunpilaren in de selectie. Zoals verwacht is sluitstuk Simon Mignolet niet fit geraakt voor de start van de nacompetitie.

Voorlopig is het koffiedik kijken wanneer de doelman weer inzetbaar zal zijn. "Dat is voor de medische staff, daar spreek ik mij niet over uit. Maar Simon is heel belangrijk en moet honderd procent hersteld zijn. Daar gaan we geen risico's mee nemen", stelde Hayen vrijdag nog op zijn persbabbel.

Mét Skov Olsen

Over eventueel andere geblesseerden kon Hayen toen geen uitspraken doen. Enkele spelers waren immers kwaaltjes en vermoeidheid teruggekeerd van hun verplichtingen bij de nationale ploeg. Maar dat bleken geen grote problemen, op Mignolet en Philip Zinckernagel na is de selectie immers compleet. Dedryck Boyata en Victor Barbera vallen af.

Ook Andreas Skov Olsen maakt dus deel uit van de ruime groep. De Deense flankaanvaller moest met een blessure nog forfait geven voor zijn nationale ploeg, maar lijkt inmiddels voldoende hersteld. Normaal gezien start hij zondag dan ook in de basiself.

Indien Club maandag wint, kan het nog kampioen worden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

12
12
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

38
38
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

10
10
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

277
277
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

39
39
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

112
112
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

154
154
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

35
35
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

58
58
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

302
302
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

69
69
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

92
92
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

291
291
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

295
295
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

51
51
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

145
145
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

227
227
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

72
72
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

200
200
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

127
127
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

107
107
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

104
104
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

109
109

Meer sportnieuws