Haaland met grond gelijk gemaakt: "Leek wel League Two-speler"

door
Haaland met grond gelijk gemaakt:

De Engelse titelclash tussen Manchester City en Arsenal FC heeft zondagavond een muis gebaard. Zo eindigde een vrij matige wedstrijd uiteindelijk op 0-0. Ook een teleurstellende Erling Haaland kon daar geen verandering in brengen.

Aan de kwaliteit tussen de lijnen zal het nochtans niet gelegen hebben. Arsenal kon Bukayo Saka bijvoorbeeld recupereren, terwijl Gabriel Jesus voldoende fit was om te starten tegen zijn ex-ploeg. Bij City maakte Kevin De Bruyne dan weer zijn rentree na zijn afwezigheid in de voorbije interlands.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Onzichtbare Haaland

Ook Haaland startte gewoon in de basis bij de titelverdediger. Maar de o zo bejubelde topspits beleefde een non-match. De aanvaller kreeg geen enkele kans tussen de doelpalen en trapte een tweetal ballen naast. Maar ook in het veldspel was zijn meerwaarde erg beperkt.

Zo had de spits als aanspeelpunt een passinpercentage van nog geen 65%. Zijn eigen kansen creëren deed hij al helemaal niet. En Haaland slaagde er ook niet in om als aanspeelpunt goede acties te maken in functie van zijn ploegmaats.

Voetballend ondermaats

Achteraf werd hij dan ook hard aangepakt door analist Roy Keane. "Het was vandaag bijna alsof je naar een speler uit de League Two zat te kijken. Hij moet echt gaan werken aan zijn spel, hij moet een all-rounder worden", stelde de Ierse oud-middenvelder bij Sky Sports.

Vooral zijn beperkte impact op het veldspel zat Keane dwars. "Voor doel is hij één van de beste spelers ter wereld. Maar zijn algemene spel is zo zwak voor een speler van zijn niveau. Hij moet dat echt gaan verbeteren. Maar dat zal hem uiteindelijk wel lukken", besloot hij met een positieve noot.

Haaland wordt overschat ...

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

2
2
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

46
46
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

19
19
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

169
169
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

68
68
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

174
174
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

121
121
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

102
102
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

337
337
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

100
100
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

79
79
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

161
161
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

150
150
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

432
432
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

589
589
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

303
303
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

398
398
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

335
335
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1360
1360
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

391
391
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

202
202
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

196
196
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165

Meer sportnieuws