Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

174
Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

STVV is met een knappe overwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. De Kanaries haalden het zondagavond met 2-0 tegen KVC Westerlo, dat na één speeldag al uitgeteld lijkt voor de eindzege. Jarne Steuckers kroonde zich met twee goals tot de matchwinnaar van dienst.

De thuisploeg had zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun openingswedstrijd in de nacompetitie. Dat was niet het geval bij de bezoekers, waar de salonremise tegen KRC Genk nog een tijdje na zinderde. Coach De Mil werd zelfs op straat gezet en ook enkele spelers moeten een sanctie vrezen.

Met interim-trainer Goor aan de zijlijn, kwam Westerlo ook nog eens al snel op achterstand. Steuckers kende weliswaar een pak geluk dat zijn poging nog flink afweek, maar dat maakte de Truiense vreugde er niet minder op. Bertaccini en Delorge lieten het vervolgens liggen om de voorsprong uit te bouwen.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Enorme misser Tagir

Vlak voor rust kwam STVV wel goed weg. Na de save van Suzuki belandde de bal in de voeten van Tagir, maar hij liet de gelijkmaker van dichtbij onbegrijpelijk liggen. Een dure misser, maar het leek wel motiverend te werken voor de bezoekers.

Westerlo kwam immers een pak beter uit de kleedkamer en zorgde meteen opnieuw voor gevaar. Suzuki moest meermaals uitpakken op pogingen van onder meer Frigan, Jordanov en Sayyadmanesh. Aan de overzijde lieten Smets en Yamamoto het dan weer liggen om de genadeslag uit te delen.

Steuckers met doodsteek

Die volgde in de slotfase dan toch. Na een knappe assist van Fujita legde Steuckers de match in een beslissende plooi met zijn tweede van de avond. STVV kreeg zelfs nog enkele kansen op de 3-0, maar hield het uiteindelijk bij 2-0. De Truienaars mogen zo stiekem blijven dromen van een Europees ticket. Voor Westerlo, dat nu al 12 punten minder telt dan leider AA Gent, lijkt de eindzege meteen gaan vliegen.

STVV is dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

90
90
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

36
36
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

10
10
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

11
11
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

71
71
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

44
44
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

20
20
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

20
20
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

228
228
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

75
75
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws