Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

door
Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

STVV is met een knappe overwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. De Kanaries haalden het zondagavond met 2-0 tegen KVC Westerlo, dat na één speeldag al uitgeteld lijkt voor de eindzege. Jarne Steuckers kroonde zich met twee goals tot de matchwinnaar van dienst.

De thuisploeg had zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun openingswedstrijd in de nacompetitie. Dat was niet het geval bij de bezoekers, waar de salonremise tegen KRC Genk nog een tijdje na zinderde. Coach De Mil werd zelfs op straat gezet en ook enkele spelers moeten een sanctie vrezen.

Met interim-trainer Goor aan de zijlijn, kwam Westerlo ook nog eens al snel op achterstand. Steuckers kende weliswaar een pak geluk dat zijn poging nog flink afweek, maar dat maakte de Truiense vreugde er niet minder op. Bertaccini en Delorge lieten het vervolgens liggen om de voorsprong uit te bouwen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Enorme misser Tagir

Vlak voor rust kwam STVV wel goed weg. Na de save van Suzuki belandde de bal in de voeten van Tagir, maar hij liet de gelijkmaker van dichtbij onbegrijpelijk liggen. Een dure misser, maar het leek wel motiverend te werken voor de bezoekers.

Westerlo kwam immers een pak beter uit de kleedkamer en zorgde meteen opnieuw voor gevaar. Suzuki moest meermaals uitpakken op pogingen van onder meer Frigan, Jordanov en Sayyadmanesh. Aan de overzijde lieten Smets en Yamamoto het dan weer liggen om de genadeslag uit te delen.

Steuckers met doodsteek

Die volgde in de slotfase dan toch. Na een knappe assist van Fujita legde Steuckers de match in een beslissende plooi met zijn tweede van de avond. STVV kreeg zelfs nog enkele kansen op de 3-0, maar hield het uiteindelijk bij 2-0. De Truienaars mogen zo stiekem blijven dromen van een Europees ticket. Voor Westerlo, dat nu al 12 punten minder telt dan leider AA Gent, lijkt de eindzege meteen gaan vliegen.

STVV is dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

11
11
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

7
7
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

74
74
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

77
77
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

131
131
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

78
78
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

163
163
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

332
332
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

111
111
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

60
60
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

44
44
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

53
53
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

196
196
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1163
1163
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

253
253
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

137
137
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

40
40
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

233
233
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

357
357
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

252
252
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

429
429
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

255
255
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

419
419

Meer sportnieuws