Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

174 stemmen
Dubbelklapper Steuckers telt Westerlo al na één speeldag uit

STVV is met een knappe overwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. De Kanaries haalden het zondagavond met 2-0 tegen KVC Westerlo, dat na één speeldag al uitgeteld lijkt voor de eindzege. Jarne Steuckers kroonde zich met twee goals tot de matchwinnaar van dienst.

De thuisploeg had zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun openingswedstrijd in de nacompetitie. Dat was niet het geval bij de bezoekers, waar de salonremise tegen KRC Genk nog een tijdje na zinderde. Coach De Mil werd zelfs op straat gezet en ook enkele spelers moeten een sanctie vrezen.

Met interim-trainer Goor aan de zijlijn, kwam Westerlo ook nog eens al snel op achterstand. Steuckers kende weliswaar een pak geluk dat zijn poging nog flink afweek, maar dat maakte de Truiense vreugde er niet minder op. Bertaccini en Delorge lieten het vervolgens liggen om de voorsprong uit te bouwen.

LEES OOK: Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Enorme misser Tagir

Vlak voor rust kwam STVV wel goed weg. Na de save van Suzuki belandde de bal in de voeten van Tagir, maar hij liet de gelijkmaker van dichtbij onbegrijpelijk liggen. Een dure misser, maar het leek wel motiverend te werken voor de bezoekers.

Westerlo kwam immers een pak beter uit de kleedkamer en zorgde meteen opnieuw voor gevaar. Suzuki moest meermaals uitpakken op pogingen van onder meer Frigan, Jordanov en Sayyadmanesh. Aan de overzijde lieten Smets en Yamamoto het dan weer liggen om de genadeslag uit te delen.

Steuckers met doodsteek

Die volgde in de slotfase dan toch. Na een knappe assist van Fujita legde Steuckers de match in een beslissende plooi met zijn tweede van de avond. STVV kreeg zelfs nog enkele kansen op de 3-0, maar hield het uiteindelijk bij 2-0. De Truienaars mogen zo stiekem blijven dromen van een Europees ticket. Voor Westerlo, dat nu al 12 punten minder telt dan leider AA Gent, lijkt de eindzege meteen gaan vliegen.

🚀

STVV is dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

0
0
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

112
112
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

124
124
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

33
33
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

78
78
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

84
84
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

188
188
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

181
181
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

61
61
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

121
121
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

222
222
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

241
241
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

435
435
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

226
226
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

429
429
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

142
142
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

56
56
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

249
249
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

264
264
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

571
571
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

318
318
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

474
474
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

326
326
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

327
327

Meer sportnieuws