'Liverpool kent gepeperd prijskaartje voor opvolger Klopp'

132 stemmen
'Liverpool kent gepeperd prijskaartje voor opvolger Klopp'

Xabi Alonso zal dan toch niet de opvolger worden van Jürgen Klopp als hoofdcoach van Liverpool FC. De Spanjaard maakte immers bekend dat hij zijn huidige werkgever Bayer Leverkusen zal trouw blijven. Maar de Reds hebben inmiddels een alternatieve piste op het oog.

Na jaren zonder prijzen en vol met sportieve teleurstellingen, besloot Liverpool in het najaar van 2015 om zijn lot in handen van Klopp te leggen. Die had in de seizoenen voordien indruk gemaakt in eigen land bij Mainz 05 en vervolgens Borussia Dortmund. Zijn aanstelling bleek een zegen voor de Engelse grootmacht.

Onder het bewind van Klopp werd een ploeg uitgebouwd die Liverpool weer deed aanknopen met de grote successen van weleer. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

Twee topkandidaten

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het staat tweede in de Premier League, won inmiddels de League Cup en doet terwijl ook nog mee in de Europa League. Desondanks besloot Klopp dat hij zijn geliefde club na het seizoen zal verlaten. En dus moet een geschikte opvolger aangeworven worden.

Alonso stond daarbij op één maar zijn naam werd inmiddels dus geschrapt. Het bestuur zou evenwel al twee andere opties in het vizier hebben. Volgens The Times gelden Roberto De Zerbi en vooral Ruben Amorim als de nieuwe favorieten voor de job op Anfield.

Stevige afkoopsom

Maar de Italiaan en de Portugees liggen momenteel nog vast bij respectievelijk Brighton en Sporting CP. Om hen los te wringen zou dus een bepaalde som neergeteld moeten worden. Voor De Zerbi zou dat zo'n 11.7 miljoen euro bedragen. In het geval van Amorim, die over de beste papieren zou beschikken, bedraagt de afkoopclausule liefst 20 miljoen euro. Afwachten of de Reds bereid zijn om zo'n bedrag neer te tellen.

Liverpool wint dit seizoen de Premier League ...

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

17
17
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

129
129
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

50
50
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

144
144
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

542
542
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

427
427
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

81
81
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

203
203
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

739
739
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

110
110
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

201
201
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

205
205
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

545
545
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

472
472
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

915
915
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

324
324
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

511
511
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

301
301
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

191
191
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

436
436
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

523
523
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

111
111
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

348
348

Meer sportnieuws