'Viertal geschrapt: straffe wending in trainerszoektocht Barça'

door
'Viertal geschrapt: straffe wending in trainerszoektocht Barça'

Naast onder meer Bayern München en Liverpool FC, speurt ook FC Barcelona momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Xavi Hernandez liet immers al verstaan dat hij er na de huidige campagne een punt achter zet. Maar de clubleiding zou daar anders over denken. 

Nadat hij jarenlang de lijnen had uitgezet op het Catalaanse middenveld, stond het in de sterren geschreven dat Xavi na zijn spelerscarrière naar Camp Nou zou terugkeren als hoofdcoach. Eerst leerde hij echter de kneepjes van het vak bij het Qatarese Al-Sadd. En in het najaar van 2021 volgde dan toch zijn grote comeback.

Op aandringen van voorzitter Joan Laporta werd de voormalige international door grote poort binnen gehaald als nieuwe hoofdtrainer. Al waren de omstandigheden niet bepaald evident gezien de financiële problemen. Door allerlei boekhoudkundige trucs slaagde Barça er in de zomer van 2022 dan toch in om Xavi van de nodige versterkingen te voorzien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Xavi haakt af

En dat rendeerde uiteindelijk ook. Zo leidde hij zijn ploeg vorig seizoen naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. Tegelijkertijd vielen de prestaties op het Europese toneel echter dik tegen. En in de huidige jaargang blijven zowel de resultaten als het geleverde spel behoorlijk wisselvallig, wat leidde tot de nodige kritiek aan het adres van de coach.

De geplaagde Xavi besloot hij dan ook om er zelf de stekker uit te trekken. Hij zal het huidige seizoen nog uitdoen als T1. Maar ondanks een contractverlenging in het najaar, houdt de Spanjaard het er binnen enkele maanden voor bekeken. De zoektocht naar een opvolger draait volop, verschillende namen passeerden inmiddels de revue.

Se Queda?

Volgens Mundo Deportivo werden de namen van Julian Nagelsmann, Roberto De Zerbi, Thomas Tuchel en Mikel Arterta echter al geschrapt zijn. Grotendeels om financiële redenen. Luis Enrique, Hansi Flick en Rafa Marquez zouden wel nog op het lijstje staan. Maar Laporta zou zelf een onwaarschijnlijk scenario in gedachten hebben.

Naar verluidt hoopt de preses nog steeds om Xavi aan boord te kunnen houden, wat een grote verrassing zou zijn. De ex-middenvelder zou dat niet helemaal aansluiten, maar stelt wel scherpe voorwaarde. Zo moet het huidige seizoen in schoonheid afgesloten worden. Vervolgens wil hij ook de nodige garanties voor de komende transferperiodes.

Xavi blijft de beste man voor dit Barça ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

203
203
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

74
74
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

9
9
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

65
65
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

49
49
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

69
69
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

262
262
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

35
35
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

405
405
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

264
264
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

354
354
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

26
26
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

34
34
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

118
118
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

71
71
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

446
446
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

339
339
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

482
482
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

297
297
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

184
184

Meer sportnieuws