'Viertal geschrapt: straffe wending in trainerszoektocht Barça'

111 stemmen
'Viertal geschrapt: straffe wending in trainerszoektocht Barça'

Naast onder meer Bayern München en Liverpool FC, speurt ook FC Barcelona momenteel de markt af op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Xavi Hernandez liet immers al verstaan dat hij er na de huidige campagne een punt achter zet. Maar de clubleiding zou daar anders over denken. 

Nadat hij jarenlang de lijnen had uitgezet op het Catalaanse middenveld, stond het in de sterren geschreven dat Xavi na zijn spelerscarrière naar Camp Nou zou terugkeren als hoofdcoach. Eerst leerde hij echter de kneepjes van het vak bij het Qatarese Al-Sadd. En in het najaar van 2021 volgde dan toch zijn grote comeback.

Op aandringen van voorzitter Joan Laporta werd de voormalige international door grote poort binnen gehaald als nieuwe hoofdtrainer. Al waren de omstandigheden niet bepaald evident gezien de financiële problemen. Door allerlei boekhoudkundige trucs slaagde Barça er in de zomer van 2022 dan toch in om Xavi van de nodige versterkingen te voorzien.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Xavi haakt af

En dat rendeerde uiteindelijk ook. Zo leidde hij zijn ploeg vorig seizoen naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. Tegelijkertijd vielen de prestaties op het Europese toneel echter dik tegen. En in de huidige jaargang blijven zowel de resultaten als het geleverde spel behoorlijk wisselvallig, wat leidde tot de nodige kritiek aan het adres van de coach.

De geplaagde Xavi besloot hij dan ook om er zelf de stekker uit te trekken. Hij zal het huidige seizoen nog uitdoen als T1. Maar ondanks een contractverlenging in het najaar, houdt de Spanjaard het er binnen enkele maanden voor bekeken. De zoektocht naar een opvolger draait volop, verschillende namen passeerden inmiddels de revue.

Se Queda?

Volgens Mundo Deportivo werden de namen van Julian Nagelsmann, Roberto De Zerbi, Thomas Tuchel en Mikel Arterta echter al geschrapt zijn. Grotendeels om financiële redenen. Luis Enrique, Hansi Flick en Rafa Marquez zouden wel nog op het lijstje staan. Maar Laporta zou zelf een onwaarschijnlijk scenario in gedachten hebben.

Naar verluidt hoopt de preses nog steeds om Xavi aan boord te kunnen houden, wat een grote verrassing zou zijn. De ex-middenvelder zou dat niet helemaal aansluiten, maar stelt wel scherpe voorwaarde. Zo moet het huidige seizoen in schoonheid afgesloten worden. Vervolgens wil hij ook de nodige garanties voor de komende transferperiodes.

Xavi blijft de beste man voor dit Barça ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

29
29
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

54
54
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

113
113
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

144
144
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

190
190
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

103
103
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

126
126
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

59
59
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

295
295
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

366
366
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

29
29
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

81
81
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

180
180
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

70
70
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

121
121
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

91
91
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

554
554
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

264
264
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

371
371
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

215
215
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

267
267
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

72
72
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

302
302
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

185
185
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

607
607

Meer sportnieuws