Nieuw trainersvertrek bij Club: Jacques per direct weg

door
Nieuw trainersvertrek bij Club: Jacques per direct weg

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar een nieuwe hoofdtrainer voor de eerste ploeg. Maar ook voor het dameselftal zal men een T1 moeten vinden. Zo werd donderdagavond het ontslag van Heleen Jacques gecommuniceerd. 

De volwaardige damesploeg van Club Brugge ontstond destijds na een samenwerking met KSV Jabbeke. In 2011 gingen de vrouwen ook onder hetzelfde stamnummer als de herenploeg spelen. Maar lange tijd was dit allerminst een absolute prioriteit binnen de algemene werking.

Daar kwam enkele jaren verandering in. In 2020 kondigde Blauw-Zwart immers een complete rebranding aan. Zo ging de damesploeg vanaf toen door het leven als 'Club YLA'. Die naamsverandering ging ook gepaard met een verdere professionalisering.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Te weinig sportief rendement

Zo was Club YLA bijvoorbeeld de eerste Belgische ploeg die ging samenwerken met een menstruatiecoach en er werden nog meer middelen ingezet om ook hier een succesverhaal van te maken. Met Guilian Preud'homme kreeg het damesdepartement ook een eigen CEO.

Veel sportief succes leverde dat voorlopig echter niet op. Club YLA stond in de voorbije seizoenen telkens in de schaduw van onder meer Anderlecht en OH Leuven. Dit seizoen werd weliswaar de bekerfinale bereikt, maar werd de reguliere competitie afgesloten op de vierde plaats.

Nederlaag met zware gevolgen

En tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs werd ook nog eens zwaar verloren op Anderlecht, waardoor een eventuele titel nu al gaan vliegen lijkt. De nederlaag tegen Paars-Wit blijft in ieder geval niet zonder gevolgen. Zo kondigde Club donderdag aan dat de samenwerking met Heleen Jacques in onderling overleg werd stopgezet. De voormalige Red Flame en ex-speelster van Blauw-Zwart was nog maar sinds begin dit seizoen aan de slag als hoofdcoach. Haar T2 David Antunes Pereira zal de rest van de campagne afwerken.

Het damesvoetbal verdient meer aandacht in ons land ...

Meest recent

Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

12
12
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

45
45
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

175
175
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

27
27
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

82
82
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

79
79
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

60
60
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

200
200
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

202
202
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

357
357
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

52
52
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

168
168
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

84
84
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

80
80
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

270
270
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

132
132
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

479
479
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

187
187
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

93
93
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

440
440
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

183
183
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

735
735
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

71
71
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

96
96

Meer sportnieuws