Union-revelatie duidt grootste titeluitdager aan

door
Union-revelatie duidt grootste titeluitdager aan

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

Vlak voor de interland-break werden de kaarten in de reguliere competitie definitief geschud. Na een spannende ontknoping werden het uiteindelijk KRC Genk en Cercle Brugge die zich als laatsten plaatsten voor de Champions' Play-Offs. Voor hun lijkt evenwel hoogstens een rol als scherprechter in het titeldebat weggelegd.

LEES OOK: 'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

Club en Antwerp op 9 punten

Een weekje eerder hadden ook Antwerp FC en Club Brugge zich al verzekerd van hun ticket voor de belangrijkste nacompetitie. Beide ploegen volgen echter alweer op 9 punten van leider Union SG, waarbij Club virtueel zelfs een half puntje minder telt. Zij zullen dus een enorme inhaalrace nodig hebben.

De grootste titeluitdager lijkt dan ook RSC Anderlecht te worden. Paars-Wit sloot de reguliere competitie af op een tweede plaats en staat na de puntenhalvering nog meer 3 puntjes achter op Union. Bij een gelijke stand van punten is de leider dan wel in het voordeel door de afronding van de punten.

Pittige burenstrijd

Charles Vanhoutte, één van de grote revelaties bij de competitieleider, verwacht dan ook dat Anderlecht de grootste concurrent zal worden van Union. "Zij volgen op - wat is het - drie punten? Met een sterretje zeker? Zij staan het dichtst. Maar ik denk dat wij vooral onze eigen grootste uitdager zijn. Als we ons niveau niet halen, kunnen we van iedereen verliezen. Als we goed zijn, kunnen we iedereen aan", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

23
23
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

24
24
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

113
113
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

254
254
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

114
114
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

85
85
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

319
319
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

377
377
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

60
60
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

232
232
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

451
451
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

405
405
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

234
234
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

635
635
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws