Union-revelatie duidt grootste titeluitdager aan

door
Union-revelatie duidt grootste titeluitdager aan

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

Vlak voor de interland-break werden de kaarten in de reguliere competitie definitief geschud. Na een spannende ontknoping werden het uiteindelijk KRC Genk en Cercle Brugge die zich als laatsten plaatsten voor de Champions' Play-Offs. Voor hun lijkt evenwel hoogstens een rol als scherprechter in het titeldebat weggelegd.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Club en Antwerp op 9 punten

Een weekje eerder hadden ook Antwerp FC en Club Brugge zich al verzekerd van hun ticket voor de belangrijkste nacompetitie. Beide ploegen volgen echter alweer op 9 punten van leider Union SG, waarbij Club virtueel zelfs een half puntje minder telt. Zij zullen dus een enorme inhaalrace nodig hebben.

De grootste titeluitdager lijkt dan ook RSC Anderlecht te worden. Paars-Wit sloot de reguliere competitie af op een tweede plaats en staat na de puntenhalvering nog meer 3 puntjes achter op Union. Bij een gelijke stand van punten is de leider dan wel in het voordeel door de afronding van de punten.

Pittige burenstrijd

Charles Vanhoutte, één van de grote revelaties bij de competitieleider, verwacht dan ook dat Anderlecht de grootste concurrent zal worden van Union. "Zij volgen op - wat is het - drie punten? Met een sterretje zeker? Zij staan het dichtst. Maar ik denk dat wij vooral onze eigen grootste uitdager zijn. Als we ons niveau niet halen, kunnen we van iedereen verliezen. Als we goed zijn, kunnen we iedereen aan", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

64
64
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

103
103
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

37
37
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

85
85
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

34
34
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

24
24
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

123
123
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

157
157
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

92
92
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

377
377
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

334
334
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

462
462
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

303
303
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

87
87
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

151
151
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

84
84
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

236
236
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

455
455
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

402
402
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

169
169
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

588
588

Meer sportnieuws