'Bayern vindt andere topcoach bij mislopen Alonso'

156
'Bayern vindt andere topcoach bij mislopen Alonso'

Komende zomer wordt een heuse trainerscarrousel aan de Europese top verwacht. In navolging van Jürgen Kopp en Xavi Hernandez, raakte inmiddels bekend dat ook Thomas Tuchel na het seizoen andere oorden opzoekt. De Duitsers zijn dan ook al volop aan het speuren naar een opvolger.

Vorig seizoen besloot de Duitse recordkampioen om eind maart nog een trainerswissel door te voeren. Zo werd Julian Nagelsmann ietwat verrassend ontslagen, waarna Tuchel werd binnengehaald. Die leidde Bayern uiteindelijk met de nodige meeval naar de landstitel.

In de huidige jaargang moest de toptrainer het niveau van Bayern verder opkrikken. Maar daar slaagde hij niet in. In de Bundesliga is leider Bayer Leverkusen al 10 punten uitgelopen, in het Duitse bekertoernooi werd de grootmacht gewipt. Enkel de Champions League kan het seizoen nog ietwat redden.

LEES OOK: Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Alonso favoriet

Bovendien zouden er interne strubbelingen zijn geweest tussen Tuchel en zijn spelersgroep. En dus besloot het bestuur om in te grijpen. Zo werd besloten om de samenwerking stop te zetten, weliswaar pas na het seizoen. Op die manier heeft de club voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden.

De topkandidaat is echter al bekend: Xabi Alonso. Die levert dan uitstekend werk bij Bundesliga-koploper Leverkusen. Bovendien heeft hij als speler een verleden in München. Maar er heerst heel wat concurrentie voor zijn komst, niet in het minst van Liverpool.

Sterk werk bij Brighton

Volgens Sky Germany heeft men dan ook al een alternatieve piste op het oog. Zo zou Roberto De Zerbi op een goed blaadje staan in de Allianz Arena. De Italiaan wordt nu toch al een tijdje bejubeld voor het goede werk dat hij levert bij Brighton and Hove Albion en lijkt klaar voor een stap hogerop. Maar zijn komst is pas aan de orde indien Alonso onhaalbaar blijkt. De Spanjaard blijft het absolute plan-A.

Welke club heeft volgens het meest potentieel voor een trainer?

Meest recent

Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

0
0
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

13
13
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

58
58
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

30
30
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

13
13
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

63
63
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

36
36
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

75
75
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

39
39
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

37
37
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

14
14
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

100
100
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

189
189
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

193
193
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

458
458
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

377
377
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

357
357
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

51
51
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

356
356
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

97
97
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

45
45
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

179
179

Meer sportnieuws