'Bayern vindt andere topcoach bij mislopen Alonso'

door
'Bayern vindt andere topcoach bij mislopen Alonso'

Komende zomer wordt een heuse trainerscarrousel aan de Europese top verwacht. In navolging van Jürgen Kopp en Xavi Hernandez, raakte inmiddels bekend dat ook Thomas Tuchel na het seizoen andere oorden opzoekt. De Duitsers zijn dan ook al volop aan het speuren naar een opvolger.

Vorig seizoen besloot de Duitse recordkampioen om eind maart nog een trainerswissel door te voeren. Zo werd Julian Nagelsmann ietwat verrassend ontslagen, waarna Tuchel werd binnengehaald. Die leidde Bayern uiteindelijk met de nodige meeval naar de landstitel.

In de huidige jaargang moest de toptrainer het niveau van Bayern verder opkrikken. Maar daar slaagde hij niet in. In de Bundesliga is leider Bayer Leverkusen al 10 punten uitgelopen, in het Duitse bekertoernooi werd de grootmacht gewipt. Enkel de Champions League kan het seizoen nog ietwat redden.

LEES OOK: Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Alonso favoriet

Bovendien zouden er interne strubbelingen zijn geweest tussen Tuchel en zijn spelersgroep. En dus besloot het bestuur om in te grijpen. Zo werd besloten om de samenwerking stop te zetten, weliswaar pas na het seizoen. Op die manier heeft de club voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden.

De topkandidaat is echter al bekend: Xabi Alonso. Die levert dan uitstekend werk bij Bundesliga-koploper Leverkusen. Bovendien heeft hij als speler een verleden in München. Maar er heerst heel wat concurrentie voor zijn komst, niet in het minst van Liverpool.

Sterk werk bij Brighton

Volgens Sky Germany heeft men dan ook al een alternatieve piste op het oog. Zo zou Roberto De Zerbi op een goed blaadje staan in de Allianz Arena. De Italiaan wordt nu toch al een tijdje bejubeld voor het goede werk dat hij levert bij Brighton and Hove Albion en lijkt klaar voor een stap hogerop. Maar zijn komst is pas aan de orde indien Alonso onhaalbaar blijkt. De Spanjaard blijft het absolute plan-A.

Welke club heeft volgens het meest potentieel voor een trainer?

Meest recent

'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

35
35
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

191
191
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

20
20
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

77
77
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

435
435
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

133
133
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

100
100
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

168
168
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

26
26
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

350
350
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

78
78
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

210
210
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

277
277
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

397
397
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

384
384
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

45
45
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

114
114
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

291
291
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

56
56
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

116
116
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

103
103
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

251
251
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

339
339

Meer sportnieuws