Raman rekent keihard af met Anderlecht: "Uitgelachen in gezicht"

1774 stemmen
Raman rekent keihard af met Anderlecht:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een groots transferoffensief en plukt daar nu ook de vruchten van. Maar de komst van een waslijst aan aanwinsten eiste ook slachtoffers. Benito Raman bijvoorbeeld, die in gesprek met Het Nieuwsblad en La Dernière Heure nog eens flink afrekent met zijn ex-club.

In de zomer van 2021 werd Raman door de recordkampioen overgenomen van Schalke 04. Een vaste basisplaats veroveren bij Paars-Wit lukte hem uiteindelijk niet, maar als invaller toonde hij zich wel geregeld van waarde. Aan zijn tomeloze inzet zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Toch kreeg de aanvaller afgelopen zomer te horen dat hij moest vertrekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

Uitblijven zomertransfer

Door de komst van andere aanvallers, speelde hij immers geen rol meer in de sportieve plannen. Bovendien wou RSCA af van zijn salaris. Ex-club STVV toonde interesse, maar Raman was niet bereid om in te leveren om die deal rond te krijgen. "Wat denk je nu? Dat ik Anderlecht, dat me buitenschopt, cadeaus ga doen? Ik kreeg telefoontjes vanuit de club met de boodschap: 'om te vertrekken, moet je inleveren'."

Uiteindelijk bleef een zomertransfer dus uit. Daar was het paars-witte bestuur niet van gediend en dus werd Raman uit de selectie gezet. Zelfs in oefenduels mocht hij amper nog meedoen. De aanvaller overwoog dan ook om niet te komen opdagen. "Maar toen bedacht ik dat dat misschien net was wat Anderlecht wou. Dat ik zou ontploffen en ze mij door een professionele fout konden wegsturen. Dat kon ik niet laten gebeuren."

Dieptepunt voor winterstage

Raman maakte uiteindelijk, door blessures en schorsingen, zelfs weer minuten in officiële wedstrijden. Maar in aanloop naar de winterse transferperiode werd hij wederom naast de selectie gezet. Ook op de winterstage was hij niet welkom. Dat nieuws kreeg hij pas daags ervoor van coach Brian Riemer. "Dat is lachen in mijn gezicht. Ze hadden mij gerust tijdens mijn vakantie kunnen bellen met die boodschap, maar zeg dat niet 18 uur voor het vertrek."

Zijn relatie met Riemer was desondanks nog behoorlijk. Die met sportieve baas Jesper Fredberg niet bepaald. Zeker toen de Deen niet kwam opdagen toen hij een afspraak had met zijn makelaar. "Komaan, je wilt me niet meer en dan ben je er niet om met mijn manager te spreken. Ik ging op den duur ook niet meer in discussie, want als hij iets vertelt, komt dat toch niet overeen met de waarheid."

Heropleving in Turkije

Eind januari werd uiteindelijk toch een oplossing gevonden. Zo vertrok Raman een halfjaar voor het aflopen van zijn contract bij Anderlecht naar Turkije, waar hij tekende bij middenmoter Samsunspor. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde en heeft hij zijn draai weer gevonden. Hij heeft ook geen spijt dat hij destijds bij Paars-Wit tekende en houdt ook goede herinneringen over aan zijn periode in het Lotto Park. Al had hij ongetwijfeld op een mooier einde gerekend.

Anderlecht had Raman beter gehouden ...

Meest recent

Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

0
0
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

57
57
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

13
13
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

44
44
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

141
141
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

102
102
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

85
85
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

59
59
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

133
133
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

367
367
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

72
72
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

433
433
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

96
96
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

289
289
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

483
483
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

454
454
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

536
536
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

901
901
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

217
217
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

380
380
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

284
284
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

521
521

Meer sportnieuws