Raman rekent keihard af met Anderlecht: "Uitgelachen in gezicht"

door
Raman rekent keihard af met Anderlecht:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een groots transferoffensief en plukt daar nu ook de vruchten van. Maar de komst van een waslijst aan aanwinsten eiste ook slachtoffers. Benito Raman bijvoorbeeld, die in gesprek met Het Nieuwsblad en La Dernière Heure nog eens flink afrekent met zijn ex-club.

In de zomer van 2021 werd Raman door de recordkampioen overgenomen van Schalke 04. Een vaste basisplaats veroveren bij Paars-Wit lukte hem uiteindelijk niet, maar als invaller toonde hij zich wel geregeld van waarde. Aan zijn tomeloze inzet zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Toch kreeg de aanvaller afgelopen zomer te horen dat hij moest vertrekken.

LEES OOK: Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Uitblijven zomertransfer

Door de komst van andere aanvallers, speelde hij immers geen rol meer in de sportieve plannen. Bovendien wou RSCA af van zijn salaris. Ex-club STVV toonde interesse, maar Raman was niet bereid om in te leveren om die deal rond te krijgen. "Wat denk je nu? Dat ik Anderlecht, dat me buitenschopt, cadeaus ga doen? Ik kreeg telefoontjes vanuit de club met de boodschap: 'om te vertrekken, moet je inleveren'."

Uiteindelijk bleef een zomertransfer dus uit. Daar was het paars-witte bestuur niet van gediend en dus werd Raman uit de selectie gezet. Zelfs in oefenduels mocht hij amper nog meedoen. De aanvaller overwoog dan ook om niet te komen opdagen. "Maar toen bedacht ik dat dat misschien net was wat Anderlecht wou. Dat ik zou ontploffen en ze mij door een professionele fout konden wegsturen. Dat kon ik niet laten gebeuren."

Dieptepunt voor winterstage

Raman maakte uiteindelijk, door blessures en schorsingen, zelfs weer minuten in officiële wedstrijden. Maar in aanloop naar de winterse transferperiode werd hij wederom naast de selectie gezet. Ook op de winterstage was hij niet welkom. Dat nieuws kreeg hij pas daags ervoor van coach Brian Riemer. "Dat is lachen in mijn gezicht. Ze hadden mij gerust tijdens mijn vakantie kunnen bellen met die boodschap, maar zeg dat niet 18 uur voor het vertrek."

Zijn relatie met Riemer was desondanks nog behoorlijk. Die met sportieve baas Jesper Fredberg niet bepaald. Zeker toen de Deen niet kwam opdagen toen hij een afspraak had met zijn makelaar. "Komaan, je wilt me niet meer en dan ben je er niet om met mijn manager te spreken. Ik ging op den duur ook niet meer in discussie, want als hij iets vertelt, komt dat toch niet overeen met de waarheid."

Heropleving in Turkije

Eind januari werd uiteindelijk toch een oplossing gevonden. Zo vertrok Raman een halfjaar voor het aflopen van zijn contract bij Anderlecht naar Turkije, waar hij tekende bij middenmoter Samsunspor. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde en heeft hij zijn draai weer gevonden. Hij heeft ook geen spijt dat hij destijds bij Paars-Wit tekende en houdt ook goede herinneringen over aan zijn periode in het Lotto Park. Al had hij ongetwijfeld op een mooier einde gerekend.

Anderlecht had Raman beter gehouden ...

Meest recent

Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

22
22
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

75
75
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

25
25
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

136
136
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

30
30
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

141
141
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

132
132
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

70
70
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

198
198
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

150
150
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

86
86
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

298
298
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

164
164
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

130
130
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

234
234
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

82
82
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

280
280
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

144
144
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

869
869
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

100
100
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

215
215
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

88
88
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

147
147
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

867
867

Meer sportnieuws