Raman rekent keihard af met Anderlecht: "Uitgelachen in gezicht"

1774
Raman rekent keihard af met Anderlecht:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een groots transferoffensief en plukt daar nu ook de vruchten van. Maar de komst van een waslijst aan aanwinsten eiste ook slachtoffers. Benito Raman bijvoorbeeld, die in gesprek met Het Nieuwsblad en La Dernière Heure nog eens flink afrekent met zijn ex-club.

In de zomer van 2021 werd Raman door de recordkampioen overgenomen van Schalke 04. Een vaste basisplaats veroveren bij Paars-Wit lukte hem uiteindelijk niet, maar als invaller toonde hij zich wel geregeld van waarde. Aan zijn tomeloze inzet zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Toch kreeg de aanvaller afgelopen zomer te horen dat hij moest vertrekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Uitblijven zomertransfer

Door de komst van andere aanvallers, speelde hij immers geen rol meer in de sportieve plannen. Bovendien wou RSCA af van zijn salaris. Ex-club STVV toonde interesse, maar Raman was niet bereid om in te leveren om die deal rond te krijgen. "Wat denk je nu? Dat ik Anderlecht, dat me buitenschopt, cadeaus ga doen? Ik kreeg telefoontjes vanuit de club met de boodschap: 'om te vertrekken, moet je inleveren'."

Uiteindelijk bleef een zomertransfer dus uit. Daar was het paars-witte bestuur niet van gediend en dus werd Raman uit de selectie gezet. Zelfs in oefenduels mocht hij amper nog meedoen. De aanvaller overwoog dan ook om niet te komen opdagen. "Maar toen bedacht ik dat dat misschien net was wat Anderlecht wou. Dat ik zou ontploffen en ze mij door een professionele fout konden wegsturen. Dat kon ik niet laten gebeuren."

Dieptepunt voor winterstage

Raman maakte uiteindelijk, door blessures en schorsingen, zelfs weer minuten in officiële wedstrijden. Maar in aanloop naar de winterse transferperiode werd hij wederom naast de selectie gezet. Ook op de winterstage was hij niet welkom. Dat nieuws kreeg hij pas daags ervoor van coach Brian Riemer. "Dat is lachen in mijn gezicht. Ze hadden mij gerust tijdens mijn vakantie kunnen bellen met die boodschap, maar zeg dat niet 18 uur voor het vertrek."

Zijn relatie met Riemer was desondanks nog behoorlijk. Die met sportieve baas Jesper Fredberg niet bepaald. Zeker toen de Deen niet kwam opdagen toen hij een afspraak had met zijn makelaar. "Komaan, je wilt me niet meer en dan ben je er niet om met mijn manager te spreken. Ik ging op den duur ook niet meer in discussie, want als hij iets vertelt, komt dat toch niet overeen met de waarheid."

Heropleving in Turkije

Eind januari werd uiteindelijk toch een oplossing gevonden. Zo vertrok Raman een halfjaar voor het aflopen van zijn contract bij Anderlecht naar Turkije, waar hij tekende bij middenmoter Samsunspor. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde en heeft hij zijn draai weer gevonden. Hij heeft ook geen spijt dat hij destijds bij Paars-Wit tekende en houdt ook goede herinneringen over aan zijn periode in het Lotto Park. Al had hij ongetwijfeld op een mooier einde gerekend.

Anderlecht had Raman beter gehouden ...

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

53
53
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

245
245
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

18
18
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

213
213
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

100
100
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

57
57
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

121
121
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

76
76
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

42
42
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

180
180
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

135
135
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

55
55
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

79
79
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

182
182
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

28
28
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

109
109
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

678
678
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

117
117
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

356
356
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

242
242
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

158
158
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

184
184
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

193
193

Meer sportnieuws