Raman rekent keihard af met Anderlecht: "Uitgelachen in gezicht"

door
Raman rekent keihard af met Anderlecht:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een groots transferoffensief en plukt daar nu ook de vruchten van. Maar de komst van een waslijst aan aanwinsten eiste ook slachtoffers. Benito Raman bijvoorbeeld, die in gesprek met Het Nieuwsblad en La Dernière Heure nog eens flink afrekent met zijn ex-club.

In de zomer van 2021 werd Raman door de recordkampioen overgenomen van Schalke 04. Een vaste basisplaats veroveren bij Paars-Wit lukte hem uiteindelijk niet, maar als invaller toonde hij zich wel geregeld van waarde. Aan zijn tomeloze inzet zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Toch kreeg de aanvaller afgelopen zomer te horen dat hij moest vertrekken.

LEES OOK: 'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Uitblijven zomertransfer

Door de komst van andere aanvallers, speelde hij immers geen rol meer in de sportieve plannen. Bovendien wou RSCA af van zijn salaris. Ex-club STVV toonde interesse, maar Raman was niet bereid om in te leveren om die deal rond te krijgen. "Wat denk je nu? Dat ik Anderlecht, dat me buitenschopt, cadeaus ga doen? Ik kreeg telefoontjes vanuit de club met de boodschap: 'om te vertrekken, moet je inleveren'."

Uiteindelijk bleef een zomertransfer dus uit. Daar was het paars-witte bestuur niet van gediend en dus werd Raman uit de selectie gezet. Zelfs in oefenduels mocht hij amper nog meedoen. De aanvaller overwoog dan ook om niet te komen opdagen. "Maar toen bedacht ik dat dat misschien net was wat Anderlecht wou. Dat ik zou ontploffen en ze mij door een professionele fout konden wegsturen. Dat kon ik niet laten gebeuren."

Dieptepunt voor winterstage

Raman maakte uiteindelijk, door blessures en schorsingen, zelfs weer minuten in officiële wedstrijden. Maar in aanloop naar de winterse transferperiode werd hij wederom naast de selectie gezet. Ook op de winterstage was hij niet welkom. Dat nieuws kreeg hij pas daags ervoor van coach Brian Riemer. "Dat is lachen in mijn gezicht. Ze hadden mij gerust tijdens mijn vakantie kunnen bellen met die boodschap, maar zeg dat niet 18 uur voor het vertrek."

Zijn relatie met Riemer was desondanks nog behoorlijk. Die met sportieve baas Jesper Fredberg niet bepaald. Zeker toen de Deen niet kwam opdagen toen hij een afspraak had met zijn makelaar. "Komaan, je wilt me niet meer en dan ben je er niet om met mijn manager te spreken. Ik ging op den duur ook niet meer in discussie, want als hij iets vertelt, komt dat toch niet overeen met de waarheid."

Heropleving in Turkije

Eind januari werd uiteindelijk toch een oplossing gevonden. Zo vertrok Raman een halfjaar voor het aflopen van zijn contract bij Anderlecht naar Turkije, waar hij tekende bij middenmoter Samsunspor. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde en heeft hij zijn draai weer gevonden. Hij heeft ook geen spijt dat hij destijds bij Paars-Wit tekende en houdt ook goede herinneringen over aan zijn periode in het Lotto Park. Al had hij ongetwijfeld op een mooier einde gerekend.

Anderlecht had Raman beter gehouden ...

Meest recent

Noa Lang zorgt voor groot mysterie met korte boodschap

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

1
1
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

30
30
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

17
17
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

76
76
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

85
85
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

117
117
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

54
54
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

73
73
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

193
193
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

299
299
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

151
151
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

87
87
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

34
34
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

405
405
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

62
62
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

169
169
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

482
482
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

323
323
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

115
115
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

101
101
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

286
286
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

431
431
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

199
199
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

409
409

Meer sportnieuws