Raman rekent keihard af met Anderlecht: "Uitgelachen in gezicht"

door
Raman rekent keihard af met Anderlecht:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een groots transferoffensief en plukt daar nu ook de vruchten van. Maar de komst van een waslijst aan aanwinsten eiste ook slachtoffers. Benito Raman bijvoorbeeld, die in gesprek met Het Nieuwsblad en La Dernière Heure nog eens flink afrekent met zijn ex-club.

In de zomer van 2021 werd Raman door de recordkampioen overgenomen van Schalke 04. Een vaste basisplaats veroveren bij Paars-Wit lukte hem uiteindelijk niet, maar als invaller toonde hij zich wel geregeld van waarde. Aan zijn tomeloze inzet zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Toch kreeg de aanvaller afgelopen zomer te horen dat hij moest vertrekken.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Uitblijven zomertransfer

Door de komst van andere aanvallers, speelde hij immers geen rol meer in de sportieve plannen. Bovendien wou RSCA af van zijn salaris. Ex-club STVV toonde interesse, maar Raman was niet bereid om in te leveren om die deal rond te krijgen. "Wat denk je nu? Dat ik Anderlecht, dat me buitenschopt, cadeaus ga doen? Ik kreeg telefoontjes vanuit de club met de boodschap: 'om te vertrekken, moet je inleveren'."

Uiteindelijk bleef een zomertransfer dus uit. Daar was het paars-witte bestuur niet van gediend en dus werd Raman uit de selectie gezet. Zelfs in oefenduels mocht hij amper nog meedoen. De aanvaller overwoog dan ook om niet te komen opdagen. "Maar toen bedacht ik dat dat misschien net was wat Anderlecht wou. Dat ik zou ontploffen en ze mij door een professionele fout konden wegsturen. Dat kon ik niet laten gebeuren."

Dieptepunt voor winterstage

Raman maakte uiteindelijk, door blessures en schorsingen, zelfs weer minuten in officiële wedstrijden. Maar in aanloop naar de winterse transferperiode werd hij wederom naast de selectie gezet. Ook op de winterstage was hij niet welkom. Dat nieuws kreeg hij pas daags ervoor van coach Brian Riemer. "Dat is lachen in mijn gezicht. Ze hadden mij gerust tijdens mijn vakantie kunnen bellen met die boodschap, maar zeg dat niet 18 uur voor het vertrek."

Zijn relatie met Riemer was desondanks nog behoorlijk. Die met sportieve baas Jesper Fredberg niet bepaald. Zeker toen de Deen niet kwam opdagen toen hij een afspraak had met zijn makelaar. "Komaan, je wilt me niet meer en dan ben je er niet om met mijn manager te spreken. Ik ging op den duur ook niet meer in discussie, want als hij iets vertelt, komt dat toch niet overeen met de waarheid."

Heropleving in Turkije

Eind januari werd uiteindelijk toch een oplossing gevonden. Zo vertrok Raman een halfjaar voor het aflopen van zijn contract bij Anderlecht naar Turkije, waar hij tekende bij middenmoter Samsunspor. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde en heeft hij zijn draai weer gevonden. Hij heeft ook geen spijt dat hij destijds bij Paars-Wit tekende en houdt ook goede herinneringen over aan zijn periode in het Lotto Park. Al had hij ongetwijfeld op een mooier einde gerekend.

Anderlecht had Raman beter gehouden ...

Meest recent

Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

19
19
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

22
22
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

84
84
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

13
13
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

18
18
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

109
109
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

179
179
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

67
67
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

255
255
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

91
91
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

67
67
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

94
94
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

166
166
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

338
338
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

76
76
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

65
65
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

147
147
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

30
30
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

24
24
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

434
434
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

362
362
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

567
567

Meer sportnieuws