Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

door
Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

De laatste interland-periode in aanloop naar het Europees kampioenschap zit erop voor de Rode Duivels. Dinsdagavond werd die periode afgesloten met een 2-2-gelijkspel tegen Engeland. Op zich geen slecht resultaat, toch was de bondscoach niet helemaal tevreden.

De Engelsen moesten op Wembley weliswaar een pak vaste krachten missen, desondanks stond er nog een erg getalenteerde ploeg tussen de mijnen. De jonge Kobbie Mainoo heeft bijvoorbeeld een gouden toekomst voor zich, jongens als Jude Bellingham, Declan Rice en Phil Foden zijn nu al wereldtoppers.

Bovendien waren de Three Lions gebrand om zich te herpakken na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Brazilië. Bij momenten was Engeland dan ook met voorsprong de betere ploeg. Maar het waren de bijzonder efficiënte Rode Duivels die tot twee keer toe op voorsprong konden komen. 

LEES OOK: Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Zure tegentreffer

België leek de 1-2 ook over de streep te gaan trekken. Maar in de allerlaatste minuut van de partij liep het alsnog fout. Na slecht verdedigend werk aan Belgische zijde, kwam Bellingham in de zestien in balbezit. En de sensatie van Real Madrid liet deze kans niet liggen: 2-2-eindstand.

Die late tegentreffer lang bondscoach Domenico Tedesco dan ook behoorlijk zwaar op de maag. "Als je zo laat in de wedstrijd nog op voorsprong staat, wil je winnen. Het was ook echt mogelijk om hier te winnen", baalde hij achteraf bij Het Laatste Nieuws.

Veel werk op de plank

Ondanks een degelijk resultaat op Wembley is Tedesco ook niet gerustgesteld voor het EK. Al leerde hij wel opnieuw heel wat bij. "We weten dat we nog werk hebben richting het EK, een pak werk zelfs", concludeerde hij. "We weten nu min of meer wat we kunnen verwachten. Er wachten ons een heleboel uitdagingen. Maar we kunnen terugblikken op een positief oefenkamp, met twee totaal verschillende matchen. Het was heel interessant."

Tedesco haalt voldoende uit deze selectie ...

Meest recent

'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

32
32
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

15
15
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

67
67
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

307
307
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

337
337
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

36
36
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

61
61
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

82
82
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

704
704
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

95
95
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

93
93
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

350
350
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

83
83
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

960
960
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

292
292
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

387
387
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

48
48
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

161
161
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

249
249
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

73
73
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

124
124
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

592
592
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

101
101
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

41
41
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

228
228

Meer sportnieuws