Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

door
Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

De laatste interland-periode in aanloop naar het Europees kampioenschap zit erop voor de Rode Duivels. Dinsdagavond werd die periode afgesloten met een 2-2-gelijkspel tegen Engeland. Op zich geen slecht resultaat, toch was de bondscoach niet helemaal tevreden.

De Engelsen moesten op Wembley weliswaar een pak vaste krachten missen, desondanks stond er nog een erg getalenteerde ploeg tussen de mijnen. De jonge Kobbie Mainoo heeft bijvoorbeeld een gouden toekomst voor zich, jongens als Jude Bellingham, Declan Rice en Phil Foden zijn nu al wereldtoppers.

Bovendien waren de Three Lions gebrand om zich te herpakken na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Brazilië. Bij momenten was Engeland dan ook met voorsprong de betere ploeg. Maar het waren de bijzonder efficiënte Rode Duivels die tot twee keer toe op voorsprong konden komen. 

LEES OOK: Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Zure tegentreffer

België leek de 1-2 ook over de streep te gaan trekken. Maar in de allerlaatste minuut van de partij liep het alsnog fout. Na slecht verdedigend werk aan Belgische zijde, kwam Bellingham in de zestien in balbezit. En de sensatie van Real Madrid liet deze kans niet liggen: 2-2-eindstand.

Die late tegentreffer lang bondscoach Domenico Tedesco dan ook behoorlijk zwaar op de maag. "Als je zo laat in de wedstrijd nog op voorsprong staat, wil je winnen. Het was ook echt mogelijk om hier te winnen", baalde hij achteraf bij Het Laatste Nieuws.

Veel werk op de plank

Ondanks een degelijk resultaat op Wembley is Tedesco ook niet gerustgesteld voor het EK. Al leerde hij wel opnieuw heel wat bij. "We weten dat we nog werk hebben richting het EK, een pak werk zelfs", concludeerde hij. "We weten nu min of meer wat we kunnen verwachten. Er wachten ons een heleboel uitdagingen. Maar we kunnen terugblikken op een positief oefenkamp, met twee totaal verschillende matchen. Het was heel interessant."

Tedesco haalt voldoende uit deze selectie ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

60
60
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

100
100
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

46
46
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

200
200
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

258
258
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

54
54
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

134
134
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

178
178
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

133
133
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

395
395
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

583
583
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

151
151
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

729
729
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

398
398
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

194
194
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

137
137
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

436
436
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

203
203
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

37
37
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

245
245
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

104
104
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

398
398
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

393
393
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

60
60
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

970
970

Meer sportnieuws