Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

door
Tedesco trekt EK-conclusie na remise op Wembley

De laatste interland-periode in aanloop naar het Europees kampioenschap zit erop voor de Rode Duivels. Dinsdagavond werd die periode afgesloten met een 2-2-gelijkspel tegen Engeland. Op zich geen slecht resultaat, toch was de bondscoach niet helemaal tevreden.

De Engelsen moesten op Wembley weliswaar een pak vaste krachten missen, desondanks stond er nog een erg getalenteerde ploeg tussen de mijnen. De jonge Kobbie Mainoo heeft bijvoorbeeld een gouden toekomst voor zich, jongens als Jude Bellingham, Declan Rice en Phil Foden zijn nu al wereldtoppers.

Bovendien waren de Three Lions gebrand om zich te herpakken na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Brazilië. Bij momenten was Engeland dan ook met voorsprong de betere ploeg. Maar het waren de bijzonder efficiënte Rode Duivels die tot twee keer toe op voorsprong konden komen. 

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Zure tegentreffer

België leek de 1-2 ook over de streep te gaan trekken. Maar in de allerlaatste minuut van de partij liep het alsnog fout. Na slecht verdedigend werk aan Belgische zijde, kwam Bellingham in de zestien in balbezit. En de sensatie van Real Madrid liet deze kans niet liggen: 2-2-eindstand.

Die late tegentreffer lang bondscoach Domenico Tedesco dan ook behoorlijk zwaar op de maag. "Als je zo laat in de wedstrijd nog op voorsprong staat, wil je winnen. Het was ook echt mogelijk om hier te winnen", baalde hij achteraf bij Het Laatste Nieuws.

Veel werk op de plank

Ondanks een degelijk resultaat op Wembley is Tedesco ook niet gerustgesteld voor het EK. Al leerde hij wel opnieuw heel wat bij. "We weten dat we nog werk hebben richting het EK, een pak werk zelfs", concludeerde hij. "We weten nu min of meer wat we kunnen verwachten. Er wachten ons een heleboel uitdagingen. Maar we kunnen terugblikken op een positief oefenkamp, met twee totaal verschillende matchen. Het was heel interessant."

Tedesco haalt voldoende uit deze selectie ...

Meest recent

Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

12
12
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

30
30
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

107
107
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

139
139
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

147
147
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

36
36
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

110
110
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

75
75
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

103
103
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

65
65
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

50
50
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

114
114
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

49
49
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

105
105
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

59
59
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

214
214
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

476
476
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

68
68
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

263
263
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

68
68
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

119
119
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

108
108
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

726
726
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

298
298

Meer sportnieuws