Club Brugge gaat tot het randje met nieuwe ‘topspits’

1495 stemmen
Club Brugge gaat tot het randje met nieuwe ‘topspits’

Roméo Vermant is er nog niet in geslaagd om door te breken in het eerste elftal van Club Brugge, vooral door de sterke concurrentie op zijn positie. De publiekslieveling maakt wel indruk bij KVC Westerlo op huurbasis, waar hij al snel doelpunten maakte en lof oogstte.

Vermant staat bekend om zijn strijdvaardigheid en ‘irritante’ spelstijl voor tegenstanders. Hij hoopt op een terugkeer naar Club Brugge door de grote poort en ziet zijn uitleenperiode als een stap voorwaarts in zijn ontwikkeling, vergelijkbaar met Maxim De Cuyper vorig seizoen.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Deila duwt Vermant naar de exit bij Club Brugge

Vorig seizoen wist Roméo Vermant zich in de kijker te spelen bij Club Brugge. In zijn debuutseizoen kreeg hij één keer een basisplaats, viel hij negen keer in voor de eerste ploeg en mocht hij zich definitief aansluiten bij de A-kern.

Met de hoop op meer speeltijd in het nieuwe seizoen, zag hij echter al snel dat de concurrentie voor een plaats in de aanvalslinie van Club Brugge te zwaar was. Bovendien slaagde hij er niet in om indruk te maken in de kansen die hij kreeg van de recent ontslagen coach Ronny Deila.

Het Laatste Nieuws meldde afgelopen zomer al dat de spits niet binnen de plannen van de coach paste.

Dit seizoen maakte Vermant zijn minuten voornamelijk bij Club NXT in de Challenger Pro League, waar hij ook de aanvoerder van de ploeg was, maar hij verlangde naar speelminuten op een hoger niveau, iets wat hij bij Club niet kon krijgen.

Een definitieve transfer van Vermant was evenwel uitgesloten. Niet voor niets werd zijn contract in mei verlengd tot en met 2026.

Vorige winter heeft Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De 19-jarige spits een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau.

Westerlo wordt in sneltempo verliefd op Vermant

Rik De Mil en Roméo Vermant werkten twee jaar zij aan zij bij Club NXT, waarbij Vermant eind vorig seizoen de kans kreeg om onder de interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.

Toen De Mil overstapte naar KVC Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. De komst van Vermant was cruciaal voor Westerlo vanwege de langdurige blessures van Kyan Vaesen en Lucas Stassin.

Gelukkig voor De Mil paste Vermant perfect in het systeem dat hij bij Westerlo hanteerde, aangezien er veel gelijkenissen waren met het systeem van Club NXT. En dat betaalde zich meteen uit.

In zijn eerste twee wedstrijden voor Westerlo, tegen AA Gent en Cercle Brugge, scoorde Vermant telkens een doelpunt. Gazet van Antwerpen was lovend:

“Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt. De zoon van Sven drukt nu al zijn stempel op Westerlo.”

Irritant, provocerend, vervelend: Vermant gaat tot het randje

Roméo Vermant is een natuurlijke leider door zijn verbale kwaliteiten en zijn grote werkethiek. Hij zorgt voor beleving en agressiviteit, met veel diepgang in zijn spel. Bij Westerlo kan hij onbetaalbare ervaring opdoen, iets waar hij dringend nood aan heeft.

Vermant is in de voorbije jaren gegroeid als targetspits, terwijl hij ook het type-spits is om countervoetbal te spelen. Hij kan een bal bijhouden, in de diepte of in de combinatie spelen.

Als hij zichzelf met iemand moet vergelijken, dan doet hij dat met Robert Lewandowski - alle niveauverschillen in acht genomen. “In Engeland hebben ze daar een mooi woord voor: een poacher. Iemand die levensgevaarlijk is in en rond de zestien”, zei hij in De Morgen.

Hij heeft een beetje van alles, maar hij is vooral een vervelende spits om tegen te spelen. “Hij is voortdurend in beweging, blijft lopen, je hebt er je handen mee vol”, zei Rik De Mil eerder dit seizoen.

Vermant durft tot op het randje te gaan, tot op het punt waarop hij net geen gele kaart krijgt. Daarom wordt hij ook vaak omschreven als een irritante spits. “Soms een klein tikje geven of wat provoceren, dat hoort erbij. Dat is gewoon wat een ambetante spits moet doen om een verdediger uit zijn concentratie te halen”, zei hij in Gazet van Antwerpen.

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Roméo Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Vorig jaar stak hij het vuur aan de lont bij Club Brugge en Het Laatste Nieuws schreef vorig seizoen dat hij voor elektriciteit zorgde in het Jan Breydelstadion. Vermant maakt een goede indruk op Jan Ceulemans, het clubicoon van Club Brugge die ook lange tijd hoofdcoach was bij Westerlo.

“Een hele goeie. Hij heeft veel kwaliteiten: sterk aan de bal, hij werkt hard, hij heeft loopvermogen, weegt op de verdediging én straalt rust uit voor doel” zei de Caje aan Het Nieuwsblad.

Ceulemans merkt op dat zijn looplijnen goed zijn en dat Vermant een complete aanvaller is. “Een type Ceulemans? Wordt dat nog geboren? Het heeft weinig zin om spelers van verschillende generaties te vergelijken, maar voor die jongen is het een mooi compliment, hé.”

Ceulemans kan de vergelijking wel begrijpen, vooral qua werkkracht. “Bel me volgend jaar nog eens terug, dan ik beoordelen of hij een grote of een hele grote gaat worden.”

Vermant zoals De Cuyper: als basisspeler terug naar Club Brugge?

Roméo Vermant heeft tot nu toe nog niet de grote doorbraak beleefd bij Club Brugge, maar hij blijft geloven dat de club hem ooit in de eerste ploeg ziet spelen. Dit verandert niet door zijn huidige uitleenbeurt aan Westerlo.

Zoals hij aan HUMO vertelde: “Soms moet je een stap terug zetten om er twee vooruit te gaan.” Vermant ziet voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseert zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla, die 5 miljoen euro kostte, en Igor Thiago, die zelfs 11 miljoen euro kostte, illustreren dit. Hoewel hij gehoopt had op meer speeltijd bij Club Brugge dit seizoen, erkent hij dat het voor zijn eigen ontwikkeling beter is om ervaring op te doen bij Westerlo.

Vermant moet een nieuwe kans krijgen bij Club Bruge

Meest recent

'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

82
82
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

346
346
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

99
99
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

295
295
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

534
534
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

603
603
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

176
176
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

121
121
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

70
70
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

165
165
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

108
108
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

140
140
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

44
44
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

240
240
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

59
59
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

417
417
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

249
249
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

248
248
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

242
242
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

259
259
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

338
338
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

586
586
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

93
93

Meer sportnieuws