Vandenbempt: "Ga er vanuit dat de titel naar hun zal gaan"

door
Vandenbempt:

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

De Unionisten hebben sinds hun terugkeer op het hoogste niveau in een sneltempo een plekje aan de top van de Belgische voetbalpiramide veroverd. En ondanks het zomerse vertrek van de halve basisploeg en een derde trainerswissel op evenveel jaar, wist Union de reguliere competitie op indrukwekkende wijze te winnen.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Favorietenrol

Anderlecht werd in de voorbije seizoenen dan weer in de schaduw gezet door de club uit Sint-Gillis. Maar na een spectaculaire offensief op de transfermarkt slaagde recordkampioen erin om opnieuw aan te sluiten bij de top van de Jupiler Pro League. Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op een mooie tweede plaats.

Analist/commentator Peter Vandenbempt vermoedt echter dat de leider uiteindelijk zal stand houden. "Ik ga er op dit moment nog altijd van uit dat de titel naar Union gaat. Maar mocht ik accurate voorspellende gaven hebben, dan was ik al lang rijk. Ik zie niet in waarom Union nu plots in elkaar zou stuiken", klinkt het bij De Morgen.

Beperkt verschil

Uiteindelijk behaalde RSCA 63 punten na 30 speeldagen. Dat zijn er nog steeds 7 minder dan Union. Maar door de puntenhalvering werd dat kloofje gereduceerd tot slechts 3 punten, waarbij Union bij een gelijke puntenstand wel in het voordeel is. Maar in theorie zou Anderlecht dus al na twee speeldagen aan de leiding kunnen staan.

Die beperkte kloof kan volgens Vandenbempt ook een rol spelen. "Ook zonder een inzinking kan je naast de titel grijpen. Het verschil met Anderlecht is maar drie punten. Ook al doe je het in de play-offs goed, wanneer je dichtste concurrent het net iets beter doet, kun je toch nog naast de prijzen vallen."

Minder onaantastbaar

Tot slot stipt de commentator aan dat Union zijn 'aura van onoverwinnelijkheid' wat is kwijt geraakt. "De laatste weken zie je steeds meer barstjes in dat pantser. De spelers die echt top moeten zijn om de ploeg te laten draaien, zoals Puertas en Amoura, zijn dat net iets minder. Union is toch iets minder onaantastbaar geworden, zeker achterin. Burgess verdedigt al een aantal weken op één been, waardoor het er allemaal nog net iets houteriger uitziet", besluit Vandenbempt.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

15
15
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

114
114
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

23
23
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

77
77
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

96
96
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

135
135
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

179
179
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

33
33
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

265
265
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

19
19
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

149
149
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

480
480
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

217
217
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

371
371
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

301
301
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

651
651
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

638
638
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

90
90
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

106
106
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

242
242
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

98
98
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

178
178
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

99
99
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

198
198

Meer sportnieuws