Vandenbempt: "Ga er vanuit dat de titel naar hun zal gaan"

door
Vandenbempt:

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

De Unionisten hebben sinds hun terugkeer op het hoogste niveau in een sneltempo een plekje aan de top van de Belgische voetbalpiramide veroverd. En ondanks het zomerse vertrek van de halve basisploeg en een derde trainerswissel op evenveel jaar, wist Union de reguliere competitie op indrukwekkende wijze te winnen.

LEES OOK: Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Favorietenrol

Anderlecht werd in de voorbije seizoenen dan weer in de schaduw gezet door de club uit Sint-Gillis. Maar na een spectaculaire offensief op de transfermarkt slaagde recordkampioen erin om opnieuw aan te sluiten bij de top van de Jupiler Pro League. Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op een mooie tweede plaats.

Analist/commentator Peter Vandenbempt vermoedt echter dat de leider uiteindelijk zal stand houden. "Ik ga er op dit moment nog altijd van uit dat de titel naar Union gaat. Maar mocht ik accurate voorspellende gaven hebben, dan was ik al lang rijk. Ik zie niet in waarom Union nu plots in elkaar zou stuiken", klinkt het bij De Morgen.

Beperkt verschil

Uiteindelijk behaalde RSCA 63 punten na 30 speeldagen. Dat zijn er nog steeds 7 minder dan Union. Maar door de puntenhalvering werd dat kloofje gereduceerd tot slechts 3 punten, waarbij Union bij een gelijke puntenstand wel in het voordeel is. Maar in theorie zou Anderlecht dus al na twee speeldagen aan de leiding kunnen staan.

Die beperkte kloof kan volgens Vandenbempt ook een rol spelen. "Ook zonder een inzinking kan je naast de titel grijpen. Het verschil met Anderlecht is maar drie punten. Ook al doe je het in de play-offs goed, wanneer je dichtste concurrent het net iets beter doet, kun je toch nog naast de prijzen vallen."

Minder onaantastbaar

Tot slot stipt de commentator aan dat Union zijn 'aura van onoverwinnelijkheid' wat is kwijt geraakt. "De laatste weken zie je steeds meer barstjes in dat pantser. De spelers die echt top moeten zijn om de ploeg te laten draaien, zoals Puertas en Amoura, zijn dat net iets minder. Union is toch iets minder onaantastbaar geworden, zeker achterin. Burgess verdedigt al een aantal weken op één been, waardoor het er allemaal nog net iets houteriger uitziet", besluit Vandenbempt.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

31
31
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

15
15
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

41
41
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

100
100
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

73
73
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

76
76
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

132
132
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

139
139
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

206
206
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

161
161
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

180
180
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

326
326
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

445
445
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

332
332
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws