Vandenbempt: "Ga er vanuit dat de titel naar hun zal gaan"

door
Vandenbempt:

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

De Unionisten hebben sinds hun terugkeer op het hoogste niveau in een sneltempo een plekje aan de top van de Belgische voetbalpiramide veroverd. En ondanks het zomerse vertrek van de halve basisploeg en een derde trainerswissel op evenveel jaar, wist Union de reguliere competitie op indrukwekkende wijze te winnen.

LEES OOK: Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Favorietenrol

Anderlecht werd in de voorbije seizoenen dan weer in de schaduw gezet door de club uit Sint-Gillis. Maar na een spectaculaire offensief op de transfermarkt slaagde recordkampioen erin om opnieuw aan te sluiten bij de top van de Jupiler Pro League. Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op een mooie tweede plaats.

Analist/commentator Peter Vandenbempt vermoedt echter dat de leider uiteindelijk zal stand houden. "Ik ga er op dit moment nog altijd van uit dat de titel naar Union gaat. Maar mocht ik accurate voorspellende gaven hebben, dan was ik al lang rijk. Ik zie niet in waarom Union nu plots in elkaar zou stuiken", klinkt het bij De Morgen.

Beperkt verschil

Uiteindelijk behaalde RSCA 63 punten na 30 speeldagen. Dat zijn er nog steeds 7 minder dan Union. Maar door de puntenhalvering werd dat kloofje gereduceerd tot slechts 3 punten, waarbij Union bij een gelijke puntenstand wel in het voordeel is. Maar in theorie zou Anderlecht dus al na twee speeldagen aan de leiding kunnen staan.

Die beperkte kloof kan volgens Vandenbempt ook een rol spelen. "Ook zonder een inzinking kan je naast de titel grijpen. Het verschil met Anderlecht is maar drie punten. Ook al doe je het in de play-offs goed, wanneer je dichtste concurrent het net iets beter doet, kun je toch nog naast de prijzen vallen."

Minder onaantastbaar

Tot slot stipt de commentator aan dat Union zijn 'aura van onoverwinnelijkheid' wat is kwijt geraakt. "De laatste weken zie je steeds meer barstjes in dat pantser. De spelers die echt top moeten zijn om de ploeg te laten draaien, zoals Puertas en Amoura, zijn dat net iets minder. Union is toch iets minder onaantastbaar geworden, zeker achterin. Burgess verdedigt al een aantal weken op één been, waardoor het er allemaal nog net iets houteriger uitziet", besluit Vandenbempt.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

7
7
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

32
32
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

16
16
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

35
35
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

161
161
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

22
22
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

78
78
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

41
41
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

247
247
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

20
20
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

239
239
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

55
55
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

116
116
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

29
29
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

61
61
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

98
98
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

63
63
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

44
44
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

21
21
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

87
87
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

40
40
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

765
765
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

249
249
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

315
315

Meer sportnieuws