Vandenbempt: "Ga er vanuit dat de titel naar hun zal gaan"

door
Vandenbempt:

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

De Unionisten hebben sinds hun terugkeer op het hoogste niveau in een sneltempo een plekje aan de top van de Belgische voetbalpiramide veroverd. En ondanks het zomerse vertrek van de halve basisploeg en een derde trainerswissel op evenveel jaar, wist Union de reguliere competitie op indrukwekkende wijze te winnen.

LEES OOK: Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Favorietenrol

Anderlecht werd in de voorbije seizoenen dan weer in de schaduw gezet door de club uit Sint-Gillis. Maar na een spectaculaire offensief op de transfermarkt slaagde recordkampioen erin om opnieuw aan te sluiten bij de top van de Jupiler Pro League. Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op een mooie tweede plaats.

Analist/commentator Peter Vandenbempt vermoedt echter dat de leider uiteindelijk zal stand houden. "Ik ga er op dit moment nog altijd van uit dat de titel naar Union gaat. Maar mocht ik accurate voorspellende gaven hebben, dan was ik al lang rijk. Ik zie niet in waarom Union nu plots in elkaar zou stuiken", klinkt het bij De Morgen.

Beperkt verschil

Uiteindelijk behaalde RSCA 63 punten na 30 speeldagen. Dat zijn er nog steeds 7 minder dan Union. Maar door de puntenhalvering werd dat kloofje gereduceerd tot slechts 3 punten, waarbij Union bij een gelijke puntenstand wel in het voordeel is. Maar in theorie zou Anderlecht dus al na twee speeldagen aan de leiding kunnen staan.

Die beperkte kloof kan volgens Vandenbempt ook een rol spelen. "Ook zonder een inzinking kan je naast de titel grijpen. Het verschil met Anderlecht is maar drie punten. Ook al doe je het in de play-offs goed, wanneer je dichtste concurrent het net iets beter doet, kun je toch nog naast de prijzen vallen."

Minder onaantastbaar

Tot slot stipt de commentator aan dat Union zijn 'aura van onoverwinnelijkheid' wat is kwijt geraakt. "De laatste weken zie je steeds meer barstjes in dat pantser. De spelers die echt top moeten zijn om de ploeg te laten draaien, zoals Puertas en Amoura, zijn dat net iets minder. Union is toch iets minder onaantastbaar geworden, zeker achterin. Burgess verdedigt al een aantal weken op één been, waardoor het er allemaal nog net iets houteriger uitziet", besluit Vandenbempt.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

10
10
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

32
32
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

85
85
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

155
155
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

63
63
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

44
44
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

130
130
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

419
419
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

175
175
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

688
688
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

160
160
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

117
117
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

143
143
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

206
206
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

626
626
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

57
57
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

347
347
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

284
284
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

177
177
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

406
406
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

51
51
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

307
307
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102

Meer sportnieuws