Vandenbempt: "Ga er vanuit dat de titel naar hun zal gaan"

door
Vandenbempt:

Komend weekend het alweer zover, dan gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. En ook om de landstitel belooft het nog erg spannend te gaan worden. Zo wordt een Brusselse duel tussen Union SG en RSC Anderlecht verwacht.

De Unionisten hebben sinds hun terugkeer op het hoogste niveau in een sneltempo een plekje aan de top van de Belgische voetbalpiramide veroverd. En ondanks het zomerse vertrek van de halve basisploeg en een derde trainerswissel op evenveel jaar, wist Union de reguliere competitie op indrukwekkende wijze te winnen.

LEES OOK: Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Favorietenrol

Anderlecht werd in de voorbije seizoenen dan weer in de schaduw gezet door de club uit Sint-Gillis. Maar na een spectaculaire offensief op de transfermarkt slaagde recordkampioen erin om opnieuw aan te sluiten bij de top van de Jupiler Pro League. Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op een mooie tweede plaats.

Analist/commentator Peter Vandenbempt vermoedt echter dat de leider uiteindelijk zal stand houden. "Ik ga er op dit moment nog altijd van uit dat de titel naar Union gaat. Maar mocht ik accurate voorspellende gaven hebben, dan was ik al lang rijk. Ik zie niet in waarom Union nu plots in elkaar zou stuiken", klinkt het bij De Morgen.

Beperkt verschil

Uiteindelijk behaalde RSCA 63 punten na 30 speeldagen. Dat zijn er nog steeds 7 minder dan Union. Maar door de puntenhalvering werd dat kloofje gereduceerd tot slechts 3 punten, waarbij Union bij een gelijke puntenstand wel in het voordeel is. Maar in theorie zou Anderlecht dus al na twee speeldagen aan de leiding kunnen staan.

Die beperkte kloof kan volgens Vandenbempt ook een rol spelen. "Ook zonder een inzinking kan je naast de titel grijpen. Het verschil met Anderlecht is maar drie punten. Ook al doe je het in de play-offs goed, wanneer je dichtste concurrent het net iets beter doet, kun je toch nog naast de prijzen vallen."

Minder onaantastbaar

Tot slot stipt de commentator aan dat Union zijn 'aura van onoverwinnelijkheid' wat is kwijt geraakt. "De laatste weken zie je steeds meer barstjes in dat pantser. De spelers die echt top moeten zijn om de ploeg te laten draaien, zoals Puertas en Amoura, zijn dat net iets minder. Union is toch iets minder onaantastbaar geworden, zeker achterin. Burgess verdedigt al een aantal weken op één been, waardoor het er allemaal nog net iets houteriger uitziet", besluit Vandenbempt.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

11
11
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

5
5
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

27
27
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

9
9
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

137
137
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

91
91
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

62
62
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

123
123
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

241
241
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

231
231
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

51
51
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

107
107
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

198
198
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

113
113
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

182
182
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

182
182
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

412
412
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

359
359
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

167
167
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

137
137
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

231
231
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

83
83
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

394
394

Meer sportnieuws