'Barça laat smaakmaker gaan: transfersom van 80 miljoen'

door
'Barça laat smaakmaker gaan: transfersom van 80 miljoen'

FC Barcelona plaatste zich deze maand voor het eerst in vier jaar tijd nog eens voor de kwartfinales van de Champions League. Desondanks worden komende zomer de nodige veranderingen verwacht in Catalonië. Eén speler lijkt alvast op weg naar de uitgang.

Sowieso zal Barça in het volgende seizoen met een nieuwe trainer in zee gaan. Xavi Hernandez maakte immers zelf bekend dat hij er na de huidige jaargang een punt achter zet. Na aanhoudende kritiek besloot de oud-middenvelder om de handdoek te werpen.

De zoektocht naar een opvolger draait dan ook op volle toeren inmiddels deden al verschillende namen de ronde. Aan het bestuur dus om een weloverwogen keuze te maken. Al moeten de Catalanen ook rekening houden met hun financiële limieten.

LEES OOK: Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Nieuwe uitverkoop nodig

Barcelona blijft immers op een enorme schuldenberg zitten en kan zich dus geen grote afkoopsommen permitteren. Hetzelfde geldt voor de transferuitgaven. De uitredende kampioen van Spanje zal tijdens de zomermercato dan ook weer erg creatief te werk moeten gaan en heeft slechts een beperkt werkbudget.

Om toch voldoende slagkracht te vergaren, zou de club dan ook enkele spelers moeten verkopen. En daarvoor werden al verschillende jongens aangehaald. Volgens SPORT komt nu ook Raphinha in aanmerking om de hoofdstad Catalonië achter zich te laten.

Saudische miljoenen gezocht

De Braziliaanse international werd in de zomer van 2022 voor zo'n 60 miljoen euro overgenomen van Leeds United. Hij liet sindsdien heel wat mooie dingen zien, maar een vaste basisplaats veroveren lukte niet. Barça zou dan ook willen meewerken aan een vertrek, maar verlangt wel de hoofdprijs. Zo zou Raphinha liefst 80 miljoen euro moeten kosten. De kans dat een Europese club zoveel zal betalen is bijzonder klein. Maar vanuit Saudi-Arabië zou men wel bereid zijn om aan die voorwaarden te voldoen.

Barça kan dit seizoen de Champions League winnen ...

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

98
98
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

71
71
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

54
54
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

421
421
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

481
481
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

354
354
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

80
80
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

369
369
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

686
686
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

129
129
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

700
700
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

192
192
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

185
185
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

395
395
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

200
200
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

441
441
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

258
258
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

56
56
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

366
366
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

337
337
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

600
600

Meer sportnieuws