'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

door
'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Dat wordt meteen ook de laatste oefenwedstrijd voor de bekendmaking van de defenitieve EK-selectie. Al mag een aantal spelers hun deelname aan de eindronde in Duitsland nu al op hun buik schrijven.

Vlak voor het Europees kampioenschap werken de Duivels nog een tweetal oefenmatchen op eigen bodem af. Op vijf juni vormt Macedonië de tegenstander van dienst, een drietal dagen later volgt de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. Normaal gezien zal Domenico Tedesco zijn EK-selectie een tweetal weken voor die eerste partij bekend maken.

LEES OOK: Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Geen Toby en Axel

De algemene verwachting is evenwel dat de bondscoach daarvoor grotendeels beroep zal doen op de jongens die de kwalificatiecampagne tot een goed einde hebben gebracht. Aangevuld met een hopelijk fitte Kevin De Bruyne. Nochtans lopen er enkele kandidaten rond die uit beeld zijn verdwenen, maar een goed niveau halen op clubniveau.

Toby Alderweireld en Axel Witsel bijvoorbeeld. Het tweetal kondigde officieel hun afscheid als international aan, maar hielden de deur op een terugkeer op een kiertje. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Tedesco zijn groep echter al grotendeels gevormd voor het EK. Behoudens grote verrassingen zal het genoemde duo dus niet meereizen naar Duitsland.

Pech voor Vanaken

Hetzelfde verhaal dreigt voor Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. Nochtans is hij één van de weinige spelers bij Club Brugge die bezig is aan een degelijk seizoen.

Maar onder het bewind van Tedesco lijkt de spelmaker zijn plek bij de nationale ploeg definitief kwijt te zijn. Iets wat hij zelf ook lijkt te beseffen. "Het is geen geheim dat de nationale ploeg onder Domenico Tedesco de weg van de intensiteit en explosiviteit is ingeslagen. Het is een strijd die ik niet kan winnen", liet hij begin februari nog optekenen.

Een goede Vanaken heeft nog steeds zijn plaats bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

36
36
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

20
20
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

12
12
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

79
79
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

245
245
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

254
254
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

70
70
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

262
262
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

51
51
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

113
113
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

104
104
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

222
222
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

131
131
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

136
136
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

51
51
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

193
193
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

585
585
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

480
480
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

97
97
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

365
365
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1799
1799
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

201
201
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

316
316
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

861
861

Meer sportnieuws