'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

door
'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Dat wordt meteen ook de laatste oefenwedstrijd voor de bekendmaking van de defenitieve EK-selectie. Al mag een aantal spelers hun deelname aan de eindronde in Duitsland nu al op hun buik schrijven.

Vlak voor het Europees kampioenschap werken de Duivels nog een tweetal oefenmatchen op eigen bodem af. Op vijf juni vormt Macedonië de tegenstander van dienst, een drietal dagen later volgt de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. Normaal gezien zal Domenico Tedesco zijn EK-selectie een tweetal weken voor die eerste partij bekend maken.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Geen Toby en Axel

De algemene verwachting is evenwel dat de bondscoach daarvoor grotendeels beroep zal doen op de jongens die de kwalificatiecampagne tot een goed einde hebben gebracht. Aangevuld met een hopelijk fitte Kevin De Bruyne. Nochtans lopen er enkele kandidaten rond die uit beeld zijn verdwenen, maar een goed niveau halen op clubniveau.

Toby Alderweireld en Axel Witsel bijvoorbeeld. Het tweetal kondigde officieel hun afscheid als international aan, maar hielden de deur op een terugkeer op een kiertje. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Tedesco zijn groep echter al grotendeels gevormd voor het EK. Behoudens grote verrassingen zal het genoemde duo dus niet meereizen naar Duitsland.

Pech voor Vanaken

Hetzelfde verhaal dreigt voor Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. Nochtans is hij één van de weinige spelers bij Club Brugge die bezig is aan een degelijk seizoen.

Maar onder het bewind van Tedesco lijkt de spelmaker zijn plek bij de nationale ploeg definitief kwijt te zijn. Iets wat hij zelf ook lijkt te beseffen. "Het is geen geheim dat de nationale ploeg onder Domenico Tedesco de weg van de intensiteit en explosiviteit is ingeslagen. Het is een strijd die ik niet kan winnen", liet hij begin februari nog optekenen.

Een goede Vanaken heeft nog steeds zijn plaats bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

24
24
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

71
71
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

131
131
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

178
178
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

159
159
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

55
55
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

281
281
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

139
139
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

375
375
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

233
233
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

32
32
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

428
428
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

181
181
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

382
382
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

95
95
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

75
75
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

554
554
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

839
839
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

107
107
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

89
89
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

171
171
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1642
1642
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

173
173
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

240
240

Meer sportnieuws