'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

3231 stemmen
'Tedesco hakt knoop door over EK-selectie Vanaken en co'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Dat wordt meteen ook de laatste oefenwedstrijd voor de bekendmaking van de defenitieve EK-selectie. Al mag een aantal spelers hun deelname aan de eindronde in Duitsland nu al op hun buik schrijven.

Vlak voor het Europees kampioenschap werken de Duivels nog een tweetal oefenmatchen op eigen bodem af. Op vijf juni vormt Macedonië de tegenstander van dienst, een drietal dagen later volgt de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. Normaal gezien zal Domenico Tedesco zijn EK-selectie een tweetal weken voor die eerste partij bekend maken.

LEES OOK: Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

Geen Toby en Axel

De algemene verwachting is evenwel dat de bondscoach daarvoor grotendeels beroep zal doen op de jongens die de kwalificatiecampagne tot een goed einde hebben gebracht. Aangevuld met een hopelijk fitte Kevin De Bruyne. Nochtans lopen er enkele kandidaten rond die uit beeld zijn verdwenen, maar een goed niveau halen op clubniveau.

Toby Alderweireld en Axel Witsel bijvoorbeeld. Het tweetal kondigde officieel hun afscheid als international aan, maar hielden de deur op een terugkeer op een kiertje. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Tedesco zijn groep echter al grotendeels gevormd voor het EK. Behoudens grote verrassingen zal het genoemde duo dus niet meereizen naar Duitsland.

Pech voor Vanaken

Hetzelfde verhaal dreigt voor Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. Nochtans is hij één van de weinige spelers bij Club Brugge die bezig is aan een degelijk seizoen.

Maar onder het bewind van Tedesco lijkt de spelmaker zijn plek bij de nationale ploeg definitief kwijt te zijn. Iets wat hij zelf ook lijkt te beseffen. "Het is geen geheim dat de nationale ploeg onder Domenico Tedesco de weg van de intensiteit en explosiviteit is ingeslagen. Het is een strijd die ik niet kan winnen", liet hij begin februari nog optekenen.

Een goede Vanaken heeft nog steeds zijn plaats bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

2
2
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

20
20
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

122
122
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

91
91
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

201
201
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

180
180
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

344
344
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

341
341
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

62
62
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

506
506
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

924
924
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

378
378

Meer sportnieuws