TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Jupiler Pro League

Club Brugge en RSC Anderlecht zouden hun zinnen hebben gezet op één van de revelaties uit de eigen Jupiler Pro League. Turkse media berichten dat namelijk dat Paars-Wit en Blauw-Zwart hun oog hebben laten vallen op Emin Bayram. De 20-jarige centrale verdediger wordt door de Turkse topclub Galatasaray uitgeleend aan KVC Westerlo en daar laat hij een goede indruk achter. Bij zijn moederclub oogt zijn toekomst echter onzeker, een permanente transfer in de zomer is dus allerminst uitgesloten.

Bij Club Brugge wordt dus al volop gespeurd naar versterking voor het volgende seizoen. Maar Blauw-Zwart zal wellicht ook enkele spelers verliezen. Zo blijft Antonio Nusa ondanks de soap met Brentford FC, een gegeerde speler op de transfermarkt. Volgens Engelse bronnen blijft Tottenham Hotspur bijvoorbeeld zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. Van een concreet bod op de Noorse international is voorlopig wel nog geen sprake.

De eerste uitgaande zomertransfer bij Antwerp FC lijkt inmiddels vast te staan. Bij SudPresse weet men namelijk dat RWDM van plan is om de aankoopoptie op middenvelder Pierre Dwomoh te lichten. De middenvelder zou voor zo'n één miljoen euro definitief overstappen naar de Brusselse club. Een aardig bedrag, al maakt Antwerp wel nog steeds verlies. In 2021 werd immers een slordige 2 miljoen euro neergeteld om Dwomoh over te nemen van KRC Genk.

Buitenland

Robert Lewandowski zou een bijzonder lucratieve transfer kunnen maken. Volgens Mundo Deportivo zou één van de Saudische topclubs hem een salaris van ruim 100 miljoen euro per jaar willen aanbieden. Een krankzinnig bedrag, desondanks lijken de Saudi's voorlopig achter het net te vissen. Zo zou Lewandowski gewoon bij FC Barcelona willen blijven voetballen.

Leander Dendoncker heeft een nieuwe transferdomper geïncasseerd. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt immers het nieuws dat SSC Napoli de aankoopoptie in zijn huurcontract niet zal lichten. Na het seizoen keert het Anderlecht-product dus terug naar Aston Villa. Daar lijkt hij echter geen toekomst meer te hebben, wellicht volgt in de zomermercato een nieuwe transfer.

Jürgen Klopp vertrekt na het seizoen bij Liverpool FC en mogelijk volgen ook enkele spelers zijn voorbeeld. Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold, die hun laatste contractjaar ingaan, hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Ook tweede doelman Caoimhin Kelleher zou voor een nieuwe uitdaging kunnen kiezen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste defensie volgens u?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

25
25
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

41
41
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

22
22
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

189
189
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

106
106
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

368
368
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

151
151
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

184
184
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

416
416
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

656
656
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

297
297
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

639
639
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

361
361
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

568
568
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

522
522
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

419
419
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

569
569
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

151
151
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

323
323
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws