TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

Jupiler Pro League

Club Brugge en RSC Anderlecht zouden hun zinnen hebben gezet op één van de revelaties uit de eigen Jupiler Pro League. Turkse media berichten dat namelijk dat Paars-Wit en Blauw-Zwart hun oog hebben laten vallen op Emin Bayram. De 20-jarige centrale verdediger wordt door de Turkse topclub Galatasaray uitgeleend aan KVC Westerlo en daar laat hij een goede indruk achter. Bij zijn moederclub oogt zijn toekomst echter onzeker, een permanente transfer in de zomer is dus allerminst uitgesloten.

Bij Club Brugge wordt dus al volop gespeurd naar versterking voor het volgende seizoen. Maar Blauw-Zwart zal wellicht ook enkele spelers verliezen. Zo blijft Antonio Nusa ondanks de soap met Brentford FC, een gegeerde speler op de transfermarkt. Volgens Engelse bronnen blijft Tottenham Hotspur bijvoorbeeld zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. Van een concreet bod op de Noorse international is voorlopig wel nog geen sprake.

De eerste uitgaande zomertransfer bij Antwerp FC lijkt inmiddels vast te staan. Bij SudPresse weet men namelijk dat RWDM van plan is om de aankoopoptie op middenvelder Pierre Dwomoh te lichten. De middenvelder zou voor zo'n één miljoen euro definitief overstappen naar de Brusselse club. Een aardig bedrag, al maakt Antwerp wel nog steeds verlies. In 2021 werd immers een slordige 2 miljoen euro neergeteld om Dwomoh over te nemen van KRC Genk.

Buitenland

Robert Lewandowski zou een bijzonder lucratieve transfer kunnen maken. Volgens Mundo Deportivo zou één van de Saudische topclubs hem een salaris van ruim 100 miljoen euro per jaar willen aanbieden. Een krankzinnig bedrag, desondanks lijken de Saudi's voorlopig achter het net te vissen. Zo zou Lewandowski gewoon bij FC Barcelona willen blijven voetballen.

Leander Dendoncker heeft een nieuwe transferdomper geïncasseerd. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt immers het nieuws dat SSC Napoli de aankoopoptie in zijn huurcontract niet zal lichten. Na het seizoen keert het Anderlecht-product dus terug naar Aston Villa. Daar lijkt hij echter geen toekomst meer te hebben, wellicht volgt in de zomermercato een nieuwe transfer.

Jürgen Klopp vertrekt na het seizoen bij Liverpool FC en mogelijk volgen ook enkele spelers zijn voorbeeld. Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold, die hun laatste contractjaar ingaan, hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Ook tweede doelman Caoimhin Kelleher zou voor een nieuwe uitdaging kunnen kiezen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste defensie volgens u?

Meest recent

Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

12
12
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

61
61
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

49
49
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

35
35
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

95
95
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

148
148
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

305
305
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

123
123
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

65
65
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

56
56
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

58
58
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

142
142
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

140
140
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

376
376
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

77
77
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

33
33
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

139
139
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

162
162
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

72
72
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

783
783
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

266
266
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

138
138
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

491
491

Meer sportnieuws