TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht willen JPL-revelatie, monsterbod Lewandowski'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Jupiler Pro League

Club Brugge en RSC Anderlecht zouden hun zinnen hebben gezet op één van de revelaties uit de eigen Jupiler Pro League. Turkse media berichten dat namelijk dat Paars-Wit en Blauw-Zwart hun oog hebben laten vallen op Emin Bayram. De 20-jarige centrale verdediger wordt door de Turkse topclub Galatasaray uitgeleend aan KVC Westerlo en daar laat hij een goede indruk achter. Bij zijn moederclub oogt zijn toekomst echter onzeker, een permanente transfer in de zomer is dus allerminst uitgesloten.

Bij Club Brugge wordt dus al volop gespeurd naar versterking voor het volgende seizoen. Maar Blauw-Zwart zal wellicht ook enkele spelers verliezen. Zo blijft Antonio Nusa ondanks de soap met Brentford FC, een gegeerde speler op de transfermarkt. Volgens Engelse bronnen blijft Tottenham Hotspur bijvoorbeeld zijn ontwikkeling van dichtbij volgen. Van een concreet bod op de Noorse international is voorlopig wel nog geen sprake.

De eerste uitgaande zomertransfer bij Antwerp FC lijkt inmiddels vast te staan. Bij SudPresse weet men namelijk dat RWDM van plan is om de aankoopoptie op middenvelder Pierre Dwomoh te lichten. De middenvelder zou voor zo'n één miljoen euro definitief overstappen naar de Brusselse club. Een aardig bedrag, al maakt Antwerp wel nog steeds verlies. In 2021 werd immers een slordige 2 miljoen euro neergeteld om Dwomoh over te nemen van KRC Genk.

Buitenland

Robert Lewandowski zou een bijzonder lucratieve transfer kunnen maken. Volgens Mundo Deportivo zou één van de Saudische topclubs hem een salaris van ruim 100 miljoen euro per jaar willen aanbieden. Een krankzinnig bedrag, desondanks lijken de Saudi's voorlopig achter het net te vissen. Zo zou Lewandowski gewoon bij FC Barcelona willen blijven voetballen.

Leander Dendoncker heeft een nieuwe transferdomper geïncasseerd. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt immers het nieuws dat SSC Napoli de aankoopoptie in zijn huurcontract niet zal lichten. Na het seizoen keert het Anderlecht-product dus terug naar Aston Villa. Daar lijkt hij echter geen toekomst meer te hebben, wellicht volgt in de zomermercato een nieuwe transfer.

Jürgen Klopp vertrekt na het seizoen bij Liverpool FC en mogelijk volgen ook enkele spelers zijn voorbeeld. Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold, die hun laatste contractjaar ingaan, hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Ook tweede doelman Caoimhin Kelleher zou voor een nieuwe uitdaging kunnen kiezen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste defensie volgens u?

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

17
17
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

160
160
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

94
94
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

8
8
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

151
151
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

361
361
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

314
314
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

388
388
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

308
308
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

61
61
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

678
678
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

567
567
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

429
429
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

336
336
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

801
801
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

163
163
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

183
183
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

956
956
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

182
182
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

285
285

Meer sportnieuws