Tedesco op vingers getikt: "De wereld op zijn kop"

224
Tedesco op vingers getikt:

De Rode Duivels bleven zaterdag na een erg teleurstellende oefenwedstrijd op 0-0 steken tegen Ierland. Het moet wel gezegd dat Domenico Tedesco van dat vriendschappelijke duel gebruik maakte om bepaalde zaken uit te proberen. Maar daarin ging de bondscoach uiteindelijk te ver. 

De Duitser met Italiaanse roots liep in aanloop naar de wedstrijd in Dublin al verstaan dat hij zou experimenteren in aanloop naar het EK. Dat bleek eens te meer toen zijn basisploeg bekend werd gemaakt. België startte immers met een nooit eerder vertoonde basiself.

LEES OOK: Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Teleurstellend middenveld

Daarin had Tedesco plaats voorzien voor heel wat jongere spelers, achterin maakte Koni De Winter zelfs zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Ook gaf hij kansen aan jongens die bij hun club slechts met mondjesmaat in actie komen. Met name op het middenveld met Aster Vranckx en Arthur Vermeeren.

Analist Marc Degryse vindt evenwel dat Tedesco daarin overdreef. "Het middenveld met Vranckx-Vermeeren en Tielemans: dat ging niet. Ze hebben nooit samengespeeld, Vranckx en Vermeeren misten bovendien wedstrijdritme. Minuten maken bij de Duivels om ritme op te doen, het is de wereld op zijn kop", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Tijd voor duidelijkheid

Dinsdag krijgen de Duivels wel al een kans om één en ander recht te zetten. Dan volgt immers een nieuwe oefenwedstrijd tegen Engeland, één van de EK-favorieten. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke elftal tussen de lijnen brengen. En dat lijkt ook nodig.

Met nog slechts een drietal matchen te gaan tot de eerste EK-wedstrijd, is het immers tijd om automatismen en duidelijke spellijnen neer te zetten. "We hebben geen tijd meer te verliezen, hoor. Het EK komt eraan binnen drie maanden. Er zal stilaan een vaste basisploeg op het veld moeten staan mét een duidelijk systeem. Tedesco moet voor duidelijkheid zorgen, laten zien waar hij naartoe wilt."

Zonder De Bruyne is België geen Europees topland ...

Meest recent

Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

47
47
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

351
351
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

51
51
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

318
318
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

32
32
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

53
53
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

691
691
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

40
40
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

51
51
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

187
187
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

123
123
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

311
311
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

163
163
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

71
71
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

106
106
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

235
235
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

535
535
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

539
539
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

415
415
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

152
152
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

255
255
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

223
223
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

496
496

Meer sportnieuws