Tedesco op vingers getikt: "De wereld op zijn kop"

224 stemmen
Tedesco op vingers getikt:

De Rode Duivels bleven zaterdag na een erg teleurstellende oefenwedstrijd op 0-0 steken tegen Ierland. Het moet wel gezegd dat Domenico Tedesco van dat vriendschappelijke duel gebruik maakte om bepaalde zaken uit te proberen. Maar daarin ging de bondscoach uiteindelijk te ver. 

De Duitser met Italiaanse roots liep in aanloop naar de wedstrijd in Dublin al verstaan dat hij zou experimenteren in aanloop naar het EK. Dat bleek eens te meer toen zijn basisploeg bekend werd gemaakt. België startte immers met een nooit eerder vertoonde basiself.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Teleurstellend middenveld

Daarin had Tedesco plaats voorzien voor heel wat jongere spelers, achterin maakte Koni De Winter zelfs zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Ook gaf hij kansen aan jongens die bij hun club slechts met mondjesmaat in actie komen. Met name op het middenveld met Aster Vranckx en Arthur Vermeeren.

Analist Marc Degryse vindt evenwel dat Tedesco daarin overdreef. "Het middenveld met Vranckx-Vermeeren en Tielemans: dat ging niet. Ze hebben nooit samengespeeld, Vranckx en Vermeeren misten bovendien wedstrijdritme. Minuten maken bij de Duivels om ritme op te doen, het is de wereld op zijn kop", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Tijd voor duidelijkheid

Dinsdag krijgen de Duivels wel al een kans om één en ander recht te zetten. Dan volgt immers een nieuwe oefenwedstrijd tegen Engeland, één van de EK-favorieten. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke elftal tussen de lijnen brengen. En dat lijkt ook nodig.

Met nog slechts een drietal matchen te gaan tot de eerste EK-wedstrijd, is het immers tijd om automatismen en duidelijke spellijnen neer te zetten. "We hebben geen tijd meer te verliezen, hoor. Het EK komt eraan binnen drie maanden. Er zal stilaan een vaste basisploeg op het veld moeten staan mét een duidelijk systeem. Tedesco moet voor duidelijkheid zorgen, laten zien waar hij naartoe wilt."

Zonder De Bruyne is België geen Europees topland ...

Meest recent

Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

1
1
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

7
7
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

73
73
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

349
349
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

414
414
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

127
127
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

72
72
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

71
71
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

146
146
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

67
67
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

105
105
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

382
382
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

183
183
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

104
104
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

319
319
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

166
166
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

73
73
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

843
843
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

235
235

Meer sportnieuws