Tedesco op vingers getikt: "De wereld op zijn kop"

door
Tedesco op vingers getikt:

De Rode Duivels bleven zaterdag na een erg teleurstellende oefenwedstrijd op 0-0 steken tegen Ierland. Het moet wel gezegd dat Domenico Tedesco van dat vriendschappelijke duel gebruik maakte om bepaalde zaken uit te proberen. Maar daarin ging de bondscoach uiteindelijk te ver. 

De Duitser met Italiaanse roots liep in aanloop naar de wedstrijd in Dublin al verstaan dat hij zou experimenteren in aanloop naar het EK. Dat bleek eens te meer toen zijn basisploeg bekend werd gemaakt. België startte immers met een nooit eerder vertoonde basiself.

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Teleurstellend middenveld

Daarin had Tedesco plaats voorzien voor heel wat jongere spelers, achterin maakte Koni De Winter zelfs zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Ook gaf hij kansen aan jongens die bij hun club slechts met mondjesmaat in actie komen. Met name op het middenveld met Aster Vranckx en Arthur Vermeeren.

Analist Marc Degryse vindt evenwel dat Tedesco daarin overdreef. "Het middenveld met Vranckx-Vermeeren en Tielemans: dat ging niet. Ze hebben nooit samengespeeld, Vranckx en Vermeeren misten bovendien wedstrijdritme. Minuten maken bij de Duivels om ritme op te doen, het is de wereld op zijn kop", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Tijd voor duidelijkheid

Dinsdag krijgen de Duivels wel al een kans om één en ander recht te zetten. Dan volgt immers een nieuwe oefenwedstrijd tegen Engeland, één van de EK-favorieten. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke elftal tussen de lijnen brengen. En dat lijkt ook nodig.

Met nog slechts een drietal matchen te gaan tot de eerste EK-wedstrijd, is het immers tijd om automatismen en duidelijke spellijnen neer te zetten. "We hebben geen tijd meer te verliezen, hoor. Het EK komt eraan binnen drie maanden. Er zal stilaan een vaste basisploeg op het veld moeten staan mét een duidelijk systeem. Tedesco moet voor duidelijkheid zorgen, laten zien waar hij naartoe wilt."

Zonder De Bruyne is België geen Europees topland ...

Meest recent

Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

6
6
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

15
15
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

7
7
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

127
127
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

129
129
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

50
50
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

170
170
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

177
177
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

223
223
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

307
307
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

319
319
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

138
138
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

85
85
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

195
195
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

79
79
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

86
86
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

154
154
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

195
195
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

386
386
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

238
238
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281

Meer sportnieuws