Tedesco op vingers getikt: "De wereld op zijn kop"

224
Tedesco op vingers getikt:

De Rode Duivels bleven zaterdag na een erg teleurstellende oefenwedstrijd op 0-0 steken tegen Ierland. Het moet wel gezegd dat Domenico Tedesco van dat vriendschappelijke duel gebruik maakte om bepaalde zaken uit te proberen. Maar daarin ging de bondscoach uiteindelijk te ver. 

De Duitser met Italiaanse roots liep in aanloop naar de wedstrijd in Dublin al verstaan dat hij zou experimenteren in aanloop naar het EK. Dat bleek eens te meer toen zijn basisploeg bekend werd gemaakt. België startte immers met een nooit eerder vertoonde basiself.

LEES OOK: Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Teleurstellend middenveld

Daarin had Tedesco plaats voorzien voor heel wat jongere spelers, achterin maakte Koni De Winter zelfs zijn officiële debuut bij de nationale ploeg. Ook gaf hij kansen aan jongens die bij hun club slechts met mondjesmaat in actie komen. Met name op het middenveld met Aster Vranckx en Arthur Vermeeren.

Analist Marc Degryse vindt evenwel dat Tedesco daarin overdreef. "Het middenveld met Vranckx-Vermeeren en Tielemans: dat ging niet. Ze hebben nooit samengespeeld, Vranckx en Vermeeren misten bovendien wedstrijdritme. Minuten maken bij de Duivels om ritme op te doen, het is de wereld op zijn kop", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Tijd voor duidelijkheid

Dinsdag krijgen de Duivels wel al een kans om één en ander recht te zetten. Dan volgt immers een nieuwe oefenwedstrijd tegen Engeland, één van de EK-favorieten. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke elftal tussen de lijnen brengen. En dat lijkt ook nodig.

Met nog slechts een drietal matchen te gaan tot de eerste EK-wedstrijd, is het immers tijd om automatismen en duidelijke spellijnen neer te zetten. "We hebben geen tijd meer te verliezen, hoor. Het EK komt eraan binnen drie maanden. Er zal stilaan een vaste basisploeg op het veld moeten staan mét een duidelijk systeem. Tedesco moet voor duidelijkheid zorgen, laten zien waar hij naartoe wilt."

Zonder De Bruyne is België geen Europees topland ...

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

8
8
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

7
7
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

32
32
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

11
11
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

22
22
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

91
91
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

30
30
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

62
62
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

264
264
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

407
407
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

281
281
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

145
145
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

122
122
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

524
524
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

588
588
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

791
791
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

680
680

Meer sportnieuws