Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

889 stemmen
Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor één van hun lastigste beproevingen in aanloop naar het EK. Dan vormt Engeland, één van de topfavorieten voor de eindzege, immers de sparringpartner van dienst. En de Belgische basiself zal er compleet anders uitzien dan afgelopen zaterdag.

De oefenmatch tegen Ierland, nummer 62 op de FIFA-ranking, werd een grote teleurstelling voor de Belgen. Een bijzonder pover duel eindigde uiteindelijk op 0-0 en daar mochten de Duivels nog blij mee zijn. Indien de Ieren hadden afgewerkt aan honderd procent, was een nederlaag in Dublin onvermijdelijk geweest.

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Gebrek aan ritme en ervaring

Maar een echte waardemeter vormde die partij niet. Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid immers gebruik om bepaalde zaken uit te proberen. Zo koos hij voor een onuitgegeven basisploeg met daarin heel wat onervaren jongens en spelers die ritme missen op clubniveau.

Tedesco zal daar ongetwijfeld nuttige zaken hebben uit geleerd in aanloop naar het EK. Maar de povere prestatie tegen Ierland speelde toch vooral in de kaarten van de vaste basisspelers. Dit keer waren de afwezigen de grote winnaars. En dat blijft tegen Engeland niet zonder gevolgen.

Compleet nieuwe basisploeg

Zo is de algemene verwachting dat Tedesco op Wembley voor een compleet andere basiself zal kiezen. En bij La Dernière Heure gaat men daar wel erg ver in. Het Waalse medium voorspelt namelijk dat er van de starters tegen Ierland, slechts één iemand zijn basisplek behoudt: Leandro Trossard, die een andere rol zou krijgen.

Achterin zou de bondscoach immers van plan zijn om Anderlecht-duo Jan Vertonghen-Zeno Debast een eerste keer naast mekaar uit te proberen. Op het middenveld worden Amadou Onana en Orel Mangala terug verwacht. En voorin moet Romelu Lukaku zijn comeback maken. 

De verwachte basiself volgens LDH:

Casteels; Meunier, Debast, Vertonghen, Theate; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Doku

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels op het EK?

Meest recent

Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

16
16
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

45
45
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

82
82
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

413
413
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

176
176
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

510
510
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

208
208
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

371
371
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

164
164
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

117
117
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

350
350
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

451
451
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

89
89
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

301
301
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

575
575
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

72
72
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

227
227
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

366
366
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

583
583
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

445
445
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

194
194
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

96
96
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

445
445

Meer sportnieuws