Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

door
Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor één van hun lastigste beproevingen in aanloop naar het EK. Dan vormt Engeland, één van de topfavorieten voor de eindzege, immers de sparringpartner van dienst. En de Belgische basiself zal er compleet anders uitzien dan afgelopen zaterdag.

De oefenmatch tegen Ierland, nummer 62 op de FIFA-ranking, werd een grote teleurstelling voor de Belgen. Een bijzonder pover duel eindigde uiteindelijk op 0-0 en daar mochten de Duivels nog blij mee zijn. Indien de Ieren hadden afgewerkt aan honderd procent, was een nederlaag in Dublin onvermijdelijk geweest.

LEES OOK: Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Gebrek aan ritme en ervaring

Maar een echte waardemeter vormde die partij niet. Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid immers gebruik om bepaalde zaken uit te proberen. Zo koos hij voor een onuitgegeven basisploeg met daarin heel wat onervaren jongens en spelers die ritme missen op clubniveau.

Tedesco zal daar ongetwijfeld nuttige zaken hebben uit geleerd in aanloop naar het EK. Maar de povere prestatie tegen Ierland speelde toch vooral in de kaarten van de vaste basisspelers. Dit keer waren de afwezigen de grote winnaars. En dat blijft tegen Engeland niet zonder gevolgen.

Compleet nieuwe basisploeg

Zo is de algemene verwachting dat Tedesco op Wembley voor een compleet andere basiself zal kiezen. En bij La Dernière Heure gaat men daar wel erg ver in. Het Waalse medium voorspelt namelijk dat er van de starters tegen Ierland, slechts één iemand zijn basisplek behoudt: Leandro Trossard, die een andere rol zou krijgen.

Achterin zou de bondscoach immers van plan zijn om Anderlecht-duo Jan Vertonghen-Zeno Debast een eerste keer naast mekaar uit te proberen. Op het middenveld worden Amadou Onana en Orel Mangala terug verwacht. En voorin moet Romelu Lukaku zijn comeback maken. 

De verwachte basiself volgens LDH:

Casteels; Meunier, Debast, Vertonghen, Theate; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Doku

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels op het EK?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

47
47
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

39
39
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

17
17
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

15
15
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

117
117
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

49
49
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

224
224
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

123
123
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

119
119
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

193
193
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

58
58
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

197
197
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

61
61
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

83
83
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

224
224
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

72
72
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

761
761
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

419
419
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

411
411
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

150
150
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

406
406
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

146
146
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws