Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

889
Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor één van hun lastigste beproevingen in aanloop naar het EK. Dan vormt Engeland, één van de topfavorieten voor de eindzege, immers de sparringpartner van dienst. En de Belgische basiself zal er compleet anders uitzien dan afgelopen zaterdag.

De oefenmatch tegen Ierland, nummer 62 op de FIFA-ranking, werd een grote teleurstelling voor de Belgen. Een bijzonder pover duel eindigde uiteindelijk op 0-0 en daar mochten de Duivels nog blij mee zijn. Indien de Ieren hadden afgewerkt aan honderd procent, was een nederlaag in Dublin onvermijdelijk geweest.

LEES OOK: Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Gebrek aan ritme en ervaring

Maar een echte waardemeter vormde die partij niet. Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid immers gebruik om bepaalde zaken uit te proberen. Zo koos hij voor een onuitgegeven basisploeg met daarin heel wat onervaren jongens en spelers die ritme missen op clubniveau.

Tedesco zal daar ongetwijfeld nuttige zaken hebben uit geleerd in aanloop naar het EK. Maar de povere prestatie tegen Ierland speelde toch vooral in de kaarten van de vaste basisspelers. Dit keer waren de afwezigen de grote winnaars. En dat blijft tegen Engeland niet zonder gevolgen.

Compleet nieuwe basisploeg

Zo is de algemene verwachting dat Tedesco op Wembley voor een compleet andere basiself zal kiezen. En bij La Dernière Heure gaat men daar wel erg ver in. Het Waalse medium voorspelt namelijk dat er van de starters tegen Ierland, slechts één iemand zijn basisplek behoudt: Leandro Trossard, die een andere rol zou krijgen.

Achterin zou de bondscoach immers van plan zijn om Anderlecht-duo Jan Vertonghen-Zeno Debast een eerste keer naast mekaar uit te proberen. Op het middenveld worden Amadou Onana en Orel Mangala terug verwacht. En voorin moet Romelu Lukaku zijn comeback maken. 

De verwachte basiself volgens LDH:

Casteels; Meunier, Debast, Vertonghen, Theate; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Doku

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels op het EK?

Meest recent

Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

32
32
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

53
53
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

95
95
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

29
29
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

222
222
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

28
28
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

40
40
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

85
85
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

208
208
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

70
70
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

123
123
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

57
57
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

361
361
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

196
196
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

96
96
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

133
133
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

91
91
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

73
73
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

148
148

Meer sportnieuws