Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

889 stemmen
Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor één van hun lastigste beproevingen in aanloop naar het EK. Dan vormt Engeland, één van de topfavorieten voor de eindzege, immers de sparringpartner van dienst. En de Belgische basiself zal er compleet anders uitzien dan afgelopen zaterdag.

De oefenmatch tegen Ierland, nummer 62 op de FIFA-ranking, werd een grote teleurstelling voor de Belgen. Een bijzonder pover duel eindigde uiteindelijk op 0-0 en daar mochten de Duivels nog blij mee zijn. Indien de Ieren hadden afgewerkt aan honderd procent, was een nederlaag in Dublin onvermijdelijk geweest.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Gebrek aan ritme en ervaring

Maar een echte waardemeter vormde die partij niet. Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid immers gebruik om bepaalde zaken uit te proberen. Zo koos hij voor een onuitgegeven basisploeg met daarin heel wat onervaren jongens en spelers die ritme missen op clubniveau.

Tedesco zal daar ongetwijfeld nuttige zaken hebben uit geleerd in aanloop naar het EK. Maar de povere prestatie tegen Ierland speelde toch vooral in de kaarten van de vaste basisspelers. Dit keer waren de afwezigen de grote winnaars. En dat blijft tegen Engeland niet zonder gevolgen.

Compleet nieuwe basisploeg

Zo is de algemene verwachting dat Tedesco op Wembley voor een compleet andere basiself zal kiezen. En bij La Dernière Heure gaat men daar wel erg ver in. Het Waalse medium voorspelt namelijk dat er van de starters tegen Ierland, slechts één iemand zijn basisplek behoudt: Leandro Trossard, die een andere rol zou krijgen.

Achterin zou de bondscoach immers van plan zijn om Anderlecht-duo Jan Vertonghen-Zeno Debast een eerste keer naast mekaar uit te proberen. Op het middenveld worden Amadou Onana en Orel Mangala terug verwacht. En voorin moet Romelu Lukaku zijn comeback maken. 

De verwachte basiself volgens LDH:

Casteels; Meunier, Debast, Vertonghen, Theate; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Doku

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels op het EK?

Meest recent

Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

18
18
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

23
23
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

315
315
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

261
261
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

104
104
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

19
19
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

244
244
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

278
278
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

274
274
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

269
269
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

316
316
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

42
42
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

165
165
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

470
470
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

227
227
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

107
107
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

316
316
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

110
110
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

405
405
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

132
132
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

79
79
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

53
53
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

105
105
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

622
622

Meer sportnieuws