Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

door
Non-match met gevolgen: Tedesco gooit elftal totaal overhoop

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor één van hun lastigste beproevingen in aanloop naar het EK. Dan vormt Engeland, één van de topfavorieten voor de eindzege, immers de sparringpartner van dienst. En de Belgische basiself zal er compleet anders uitzien dan afgelopen zaterdag.

De oefenmatch tegen Ierland, nummer 62 op de FIFA-ranking, werd een grote teleurstelling voor de Belgen. Een bijzonder pover duel eindigde uiteindelijk op 0-0 en daar mochten de Duivels nog blij mee zijn. Indien de Ieren hadden afgewerkt aan honderd procent, was een nederlaag in Dublin onvermijdelijk geweest.

LEES OOK: Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Gebrek aan ritme en ervaring

Maar een echte waardemeter vormde die partij niet. Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid immers gebruik om bepaalde zaken uit te proberen. Zo koos hij voor een onuitgegeven basisploeg met daarin heel wat onervaren jongens en spelers die ritme missen op clubniveau.

Tedesco zal daar ongetwijfeld nuttige zaken hebben uit geleerd in aanloop naar het EK. Maar de povere prestatie tegen Ierland speelde toch vooral in de kaarten van de vaste basisspelers. Dit keer waren de afwezigen de grote winnaars. En dat blijft tegen Engeland niet zonder gevolgen.

Compleet nieuwe basisploeg

Zo is de algemene verwachting dat Tedesco op Wembley voor een compleet andere basiself zal kiezen. En bij La Dernière Heure gaat men daar wel erg ver in. Het Waalse medium voorspelt namelijk dat er van de starters tegen Ierland, slechts één iemand zijn basisplek behoudt: Leandro Trossard, die een andere rol zou krijgen.

Achterin zou de bondscoach immers van plan zijn om Anderlecht-duo Jan Vertonghen-Zeno Debast een eerste keer naast mekaar uit te proberen. Op het middenveld worden Amadou Onana en Orel Mangala terug verwacht. En voorin moet Romelu Lukaku zijn comeback maken. 

De verwachte basiself volgens LDH:

Casteels; Meunier, Debast, Vertonghen, Theate; Onana, Trossard, Mangala; Lukebakio, Lukaku, Doku

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels op het EK?

Meest recent

Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

130
130
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

32
32
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

80
80
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

219
219
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

136
136
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

279
279
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

248
248
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

82
82
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

82
82
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

379
379
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

221
221
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

280
280
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

596
596
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

239
239
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

443
443
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

588
588
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

622
622
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

650
650
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

222
222
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

360
360
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

291
291
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

398
398
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

402
402
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

615
615

Meer sportnieuws