Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco: "Een belediging"

door
Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco:

De Rode Duivels hebben niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan hun oefeninterland in Ierland. Zo eindigde een erg matige wedstrijd uiteindelijk op een scoreloos gelijkspel. Al moet gezegd dat bondscoach Domenico Tedesco wel erg veel experimenteerde.

In aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer, werken de Duivels in totaal een viertal oefenwedstrijden af. Vlak voor het toernooi in Duitsland wordt in eigen land nog geoefend tegen Macedonië en Luxemburg. Tijdens de huidige interland-break werd dan weer een Brits tweeluik ingepland.

LEES OOK: Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Té veel experimenten

Aanstaande dinsdag staat immers de kraker tegen Engeland op het programma. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen brengen. En dus was de partij in Ierland een ideaal moment om bepaalde zaken uit te proberen.

Al ging Tedesco wel erg ver met zijn experimenten. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen. Met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau of die momenteel weinig minuten maken bij hun respectievelijke clubs.

Debuut Kaminski

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En tot slot voerde hij na de rust wel erg veel wissels door, zes stuks in totaal.

In de slotfase haalde hij zelfs doelman Matz Sels naar de kant voor Thomas Kaminski, die zo zijn eerste cap kon vieren. Analist Jan Mulder vond dat echter een ongepaste actie. "Ik vind dat een onbegrijpelijke beslissing. Voor Kaminski is dit een beloning verpakt als een belediging", klonk het bij VTM 2.

Extreme wissel

Allicht wou Tedesco zijn derde doelman een morele boost geven en tonen dat hij wel degelijk op hem rekent. Marc Degryse wou er dan ook niet te zwaar aan tillen. "Tedesco wou kansen geven aan andere jongens. Als hij hen nodig heeft, kan hij op die jongens rekenen. Maar deze keeperswissel is wel extreem. Dit doe je eigenlijk nooit, maar je moet er ook niet meer van maken dan dat het eigenlijk is."

Welke keeper zou u zeker níét meepakken naar het EK?

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

3
3
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

138
138
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

167
167
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

12
12
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

28
28
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

670
670
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

209
209
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

123
123
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

112
112
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

161
161
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

55
55
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

635
635
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

198
198
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

161
161
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

797
797
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

198
198
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

304
304
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

69
69
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

230
230
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

414
414
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

150
150
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

401
401
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64

Meer sportnieuws