Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco: "Een belediging"

door
Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco:

De Rode Duivels hebben niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan hun oefeninterland in Ierland. Zo eindigde een erg matige wedstrijd uiteindelijk op een scoreloos gelijkspel. Al moet gezegd dat bondscoach Domenico Tedesco wel erg veel experimenteerde.

In aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer, werken de Duivels in totaal een viertal oefenwedstrijden af. Vlak voor het toernooi in Duitsland wordt in eigen land nog geoefend tegen Macedonië en Luxemburg. Tijdens de huidige interland-break werd dan weer een Brits tweeluik ingepland.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Té veel experimenten

Aanstaande dinsdag staat immers de kraker tegen Engeland op het programma. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen brengen. En dus was de partij in Ierland een ideaal moment om bepaalde zaken uit te proberen.

Al ging Tedesco wel erg ver met zijn experimenten. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen. Met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau of die momenteel weinig minuten maken bij hun respectievelijke clubs.

Debuut Kaminski

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En tot slot voerde hij na de rust wel erg veel wissels door, zes stuks in totaal.

In de slotfase haalde hij zelfs doelman Matz Sels naar de kant voor Thomas Kaminski, die zo zijn eerste cap kon vieren. Analist Jan Mulder vond dat echter een ongepaste actie. "Ik vind dat een onbegrijpelijke beslissing. Voor Kaminski is dit een beloning verpakt als een belediging", klonk het bij VTM 2.

Extreme wissel

Allicht wou Tedesco zijn derde doelman een morele boost geven en tonen dat hij wel degelijk op hem rekent. Marc Degryse wou er dan ook niet te zwaar aan tillen. "Tedesco wou kansen geven aan andere jongens. Als hij hen nodig heeft, kan hij op die jongens rekenen. Maar deze keeperswissel is wel extreem. Dit doe je eigenlijk nooit, maar je moet er ook niet meer van maken dan dat het eigenlijk is."

Welke keeper zou u zeker níét meepakken naar het EK?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

95
95
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

52
52
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws