Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco: "Een belediging"

door
Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco:

De Rode Duivels hebben niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan hun oefeninterland in Ierland. Zo eindigde een erg matige wedstrijd uiteindelijk op een scoreloos gelijkspel. Al moet gezegd dat bondscoach Domenico Tedesco wel erg veel experimenteerde.

In aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer, werken de Duivels in totaal een viertal oefenwedstrijden af. Vlak voor het toernooi in Duitsland wordt in eigen land nog geoefend tegen Macedonië en Luxemburg. Tijdens de huidige interland-break werd dan weer een Brits tweeluik ingepland.

LEES OOK: Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Té veel experimenten

Aanstaande dinsdag staat immers de kraker tegen Engeland op het programma. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen brengen. En dus was de partij in Ierland een ideaal moment om bepaalde zaken uit te proberen.

Al ging Tedesco wel erg ver met zijn experimenten. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen. Met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau of die momenteel weinig minuten maken bij hun respectievelijke clubs.

Debuut Kaminski

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En tot slot voerde hij na de rust wel erg veel wissels door, zes stuks in totaal.

In de slotfase haalde hij zelfs doelman Matz Sels naar de kant voor Thomas Kaminski, die zo zijn eerste cap kon vieren. Analist Jan Mulder vond dat echter een ongepaste actie. "Ik vind dat een onbegrijpelijke beslissing. Voor Kaminski is dit een beloning verpakt als een belediging", klonk het bij VTM 2.

Extreme wissel

Allicht wou Tedesco zijn derde doelman een morele boost geven en tonen dat hij wel degelijk op hem rekent. Marc Degryse wou er dan ook niet te zwaar aan tillen. "Tedesco wou kansen geven aan andere jongens. Als hij hen nodig heeft, kan hij op die jongens rekenen. Maar deze keeperswissel is wel extreem. Dit doe je eigenlijk nooit, maar je moet er ook niet meer van maken dan dat het eigenlijk is."

Welke keeper zou u zeker níét meepakken naar het EK?

Meest recent

Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

55
55
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

4
4
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

123
123
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

81
81
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

102
102
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

220
220
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

132
132
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

42
42
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

28
28
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

200
200
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

73
73
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

275
275
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

151
151
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

39
39
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

168
168
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

240
240
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

73
73
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

212
212
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

100
100
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

266
266
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

91
91
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

818
818
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

470
470
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

57
57

Meer sportnieuws