Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco: "Een belediging"

door
Mulder snoeihard voor ingreep Tedesco:

De Rode Duivels hebben niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan hun oefeninterland in Ierland. Zo eindigde een erg matige wedstrijd uiteindelijk op een scoreloos gelijkspel. Al moet gezegd dat bondscoach Domenico Tedesco wel erg veel experimenteerde.

In aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer, werken de Duivels in totaal een viertal oefenwedstrijden af. Vlak voor het toernooi in Duitsland wordt in eigen land nog geoefend tegen Macedonië en Luxemburg. Tijdens de huidige interland-break werd dan weer een Brits tweeluik ingepland.

LEES OOK: Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Té veel experimenten

Aanstaande dinsdag staat immers de kraker tegen Engeland op het programma. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tedesco dan zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen brengen. En dus was de partij in Ierland een ideaal moment om bepaalde zaken uit te proberen.

Al ging Tedesco wel erg ver met zijn experimenten. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen. Met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau of die momenteel weinig minuten maken bij hun respectievelijke clubs.

Debuut Kaminski

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En tot slot voerde hij na de rust wel erg veel wissels door, zes stuks in totaal.

In de slotfase haalde hij zelfs doelman Matz Sels naar de kant voor Thomas Kaminski, die zo zijn eerste cap kon vieren. Analist Jan Mulder vond dat echter een ongepaste actie. "Ik vind dat een onbegrijpelijke beslissing. Voor Kaminski is dit een beloning verpakt als een belediging", klonk het bij VTM 2.

Extreme wissel

Allicht wou Tedesco zijn derde doelman een morele boost geven en tonen dat hij wel degelijk op hem rekent. Marc Degryse wou er dan ook niet te zwaar aan tillen. "Tedesco wou kansen geven aan andere jongens. Als hij hen nodig heeft, kan hij op die jongens rekenen. Maar deze keeperswissel is wel extreem. Dit doe je eigenlijk nooit, maar je moet er ook niet meer van maken dan dat het eigenlijk is."

Welke keeper zou u zeker níét meepakken naar het EK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

138
138
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

98
98
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

8
8
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

165
165
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

73
73
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

75
75
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

59
59
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

275
275
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

184
184
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

184
184
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

184
184
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

111
111
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

277
277
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

309
309
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

853
853
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

352
352
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1272
1272
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

146
146
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

399
399

Meer sportnieuws