'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

door
'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

Op maandag 17 juni trappen de Rode Duivels hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. Domenico Tedesco heeft dus nog minder dan drie maanden om zijn selectie te vormen. Wat dat betreft zou de bondscoach aan een opvallend plannetje denken.

Tijdens de voorbije twee Europese kampioenschappen schopten de Belgen het telkens tot de kwartfinales. Met een nieuwe bondscoach en opgefriste selectie, wil men dat komende zomer in Duitsland minstens evenaren. En indien mogelijk zelfs nog verder doorstoten.

Het wordt dus uitkijken naar welke 23 spelers Tedesco zal oproepen om deze queeste tot een goed einde te brengen. Verschillende jongens lijken nu al zeker van hun plaats indien ze fit kunnen blijven. Zo zal de bondscoach vooral rekenen op de jongens die uitblonken tijdens de kwalificaties.

LEES OOK: Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Experiment met duidelijk doel

Daar moet uiteraard ook nog, een hopelijk fitte, Kevin De Bruyne bij komen. En voorts blijven er nog maar enkele plekjes over. Vandaar dat Tedesco zaterdag tegen Ierland zo fel experimenteerden: hij wou enkele 'randgevallen' de kans geven om zich te bewijzen.

Al hadden bepaalde experimenten nog een ander doel. Volgens La Dernière Heure broedt Tedesco immers op een plannetje. Zo zou de bondscoach overwegen om een defensieve kracht in zijn selectie op te offeren voor een extra aanvallende pion.

Extra aanvaller, polyvalente verdedigers

Concreet zou Tedesco achterin zoveel mogelijk spelers willen meenemen die meerdere posities kunnen bekleden. Vandaar dat Amadou Onana tegen de Ieren plots centraal achterin plaatsnam. Ook Zeno Debast en Timothy Castagne speelden eerder al op meerdere posities in de defensie. Indien Tedesco ervan overtuigd is dat hij op die manier voldoende opties heeft in de verdediging, zou hij dus een extra aanvaller oproepen.

België heeft momenteel een betere selectie dan op het WK in 2022 ...

Meest recent

Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

29
29
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

21
21
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

9
9
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

165
165
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

138
138
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

52
52
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

176
176
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

201
201
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

227
227
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

335
335
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

337
337
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

140
140
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

86
86
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

196
196
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

80
80
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

86
86
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

151
151
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

156
156
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

197
197
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

387
387
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

241
241
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

119
119
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

282
282

Meer sportnieuws