'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

door
'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

Op maandag 17 juni trappen de Rode Duivels hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. Domenico Tedesco heeft dus nog minder dan drie maanden om zijn selectie te vormen. Wat dat betreft zou de bondscoach aan een opvallend plannetje denken.

Tijdens de voorbije twee Europese kampioenschappen schopten de Belgen het telkens tot de kwartfinales. Met een nieuwe bondscoach en opgefriste selectie, wil men dat komende zomer in Duitsland minstens evenaren. En indien mogelijk zelfs nog verder doorstoten.

Het wordt dus uitkijken naar welke 23 spelers Tedesco zal oproepen om deze queeste tot een goed einde te brengen. Verschillende jongens lijken nu al zeker van hun plaats indien ze fit kunnen blijven. Zo zal de bondscoach vooral rekenen op de jongens die uitblonken tijdens de kwalificaties.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Experiment met duidelijk doel

Daar moet uiteraard ook nog, een hopelijk fitte, Kevin De Bruyne bij komen. En voorts blijven er nog maar enkele plekjes over. Vandaar dat Tedesco zaterdag tegen Ierland zo fel experimenteerden: hij wou enkele 'randgevallen' de kans geven om zich te bewijzen.

Al hadden bepaalde experimenten nog een ander doel. Volgens La Dernière Heure broedt Tedesco immers op een plannetje. Zo zou de bondscoach overwegen om een defensieve kracht in zijn selectie op te offeren voor een extra aanvallende pion.

Extra aanvaller, polyvalente verdedigers

Concreet zou Tedesco achterin zoveel mogelijk spelers willen meenemen die meerdere posities kunnen bekleden. Vandaar dat Amadou Onana tegen de Ieren plots centraal achterin plaatsnam. Ook Zeno Debast en Timothy Castagne speelden eerder al op meerdere posities in de defensie. Indien Tedesco ervan overtuigd is dat hij op die manier voldoende opties heeft in de verdediging, zou hij dus een extra aanvaller oproepen.

België heeft momenteel een betere selectie dan op het WK in 2022 ...

Meest recent

'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

13
13
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

41
41
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

119
119
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

47
47
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

293
293
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

85
85
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

346
346
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

150
150
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

271
271
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

448
448
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

188
188
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

141
141
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

243
243
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

53
53
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

378
378
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

347
347
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

64
64
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

361
361
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

175
175
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

189
189
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

106
106
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

264
264
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

108
108
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

203
203
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1507
1507

Meer sportnieuws