'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

316 stemmen
'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

Op maandag 17 juni trappen de Rode Duivels hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. Domenico Tedesco heeft dus nog minder dan drie maanden om zijn selectie te vormen. Wat dat betreft zou de bondscoach aan een opvallend plannetje denken.

Tijdens de voorbije twee Europese kampioenschappen schopten de Belgen het telkens tot de kwartfinales. Met een nieuwe bondscoach en opgefriste selectie, wil men dat komende zomer in Duitsland minstens evenaren. En indien mogelijk zelfs nog verder doorstoten.

Het wordt dus uitkijken naar welke 23 spelers Tedesco zal oproepen om deze queeste tot een goed einde te brengen. Verschillende jongens lijken nu al zeker van hun plaats indien ze fit kunnen blijven. Zo zal de bondscoach vooral rekenen op de jongens die uitblonken tijdens de kwalificaties.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Experiment met duidelijk doel

Daar moet uiteraard ook nog, een hopelijk fitte, Kevin De Bruyne bij komen. En voorts blijven er nog maar enkele plekjes over. Vandaar dat Tedesco zaterdag tegen Ierland zo fel experimenteerden: hij wou enkele 'randgevallen' de kans geven om zich te bewijzen.

Al hadden bepaalde experimenten nog een ander doel. Volgens La Dernière Heure broedt Tedesco immers op een plannetje. Zo zou de bondscoach overwegen om een defensieve kracht in zijn selectie op te offeren voor een extra aanvallende pion.

Extra aanvaller, polyvalente verdedigers

Concreet zou Tedesco achterin zoveel mogelijk spelers willen meenemen die meerdere posities kunnen bekleden. Vandaar dat Amadou Onana tegen de Ieren plots centraal achterin plaatsnam. Ook Zeno Debast en Timothy Castagne speelden eerder al op meerdere posities in de defensie. Indien Tedesco ervan overtuigd is dat hij op die manier voldoende opties heeft in de verdediging, zou hij dus een extra aanvaller oproepen.

België heeft momenteel een betere selectie dan op het WK in 2022 ...

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

4
4
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

29
29
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

16
16
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

92
92
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

54
54
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

114
114
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

19
19
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

196
196
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

144
144
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

718
718
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

936
936
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

329
329
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

189
189
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

175
175
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

85
85
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws