'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

door
'Tedesco heeft gewaagd plan met EK-selectie Rode Duivels'

Op maandag 17 juni trappen de Rode Duivels hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. Domenico Tedesco heeft dus nog minder dan drie maanden om zijn selectie te vormen. Wat dat betreft zou de bondscoach aan een opvallend plannetje denken.

Tijdens de voorbije twee Europese kampioenschappen schopten de Belgen het telkens tot de kwartfinales. Met een nieuwe bondscoach en opgefriste selectie, wil men dat komende zomer in Duitsland minstens evenaren. En indien mogelijk zelfs nog verder doorstoten.

Het wordt dus uitkijken naar welke 23 spelers Tedesco zal oproepen om deze queeste tot een goed einde te brengen. Verschillende jongens lijken nu al zeker van hun plaats indien ze fit kunnen blijven. Zo zal de bondscoach vooral rekenen op de jongens die uitblonken tijdens de kwalificaties.

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Experiment met duidelijk doel

Daar moet uiteraard ook nog, een hopelijk fitte, Kevin De Bruyne bij komen. En voorts blijven er nog maar enkele plekjes over. Vandaar dat Tedesco zaterdag tegen Ierland zo fel experimenteerden: hij wou enkele 'randgevallen' de kans geven om zich te bewijzen.

Al hadden bepaalde experimenten nog een ander doel. Volgens La Dernière Heure broedt Tedesco immers op een plannetje. Zo zou de bondscoach overwegen om een defensieve kracht in zijn selectie op te offeren voor een extra aanvallende pion.

Extra aanvaller, polyvalente verdedigers

Concreet zou Tedesco achterin zoveel mogelijk spelers willen meenemen die meerdere posities kunnen bekleden. Vandaar dat Amadou Onana tegen de Ieren plots centraal achterin plaatsnam. Ook Zeno Debast en Timothy Castagne speelden eerder al op meerdere posities in de defensie. Indien Tedesco ervan overtuigd is dat hij op die manier voldoende opties heeft in de verdediging, zou hij dus een extra aanvaller oproepen.

België heeft momenteel een betere selectie dan op het WK in 2022 ...

Meest recent

Makelaar onthult waarom Godts knaltransfer weigerde

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

0
0
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

10
10
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

8
8
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

17
17
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

85
85
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

208
208
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

26
26
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

80
80
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

101
101
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

132
132
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

349
349
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

204
204
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

302
302
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

81
81
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

339
339
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

146
146
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

915
915
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

180
180
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

54
54
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

324
324
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1142
1142
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

231
231
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

137
137

Meer sportnieuws