'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

door
'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

De Rode Duivels hebben zaterdagavond één van hun slechtste wedstrijden gespeeld sinds Domenico Tedesco werd aangesteld als bondscoach. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat het tegen Ierland bij 0-0 bleef. En daar had de bondscoach ook een behoorlijk groot aandeel in.

In aanloop naar de vriendschappelijke partij in Dublin had Tedesco al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen met oog op het EK. Maar de Duitser met Italiaanse roots ging daar wel erg ver in. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen, met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau.

LEES OOK: Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Té veel experimenten

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En de vele wissels die hij na de rust doorvoerde maakten het er niet minder complex op, integendeel.

Geen goede beurt dus van de bondscoach. Dat vond ook analist Philippe Albert. "Tedesco heeft een fout gemaakt met deze wedstrijd, dat gaf hij zelf ook toe. Hij liet achteraf verstaan dat hij blij was toen de scheidsrechter affloot. Maar hij is nog jong, iedereen kan zich vergissen", klonk het bij RTBF.

Geen dienst voor Vermeeren

Eén van de fouten die Tedesco volgens Albert maakte, was om Arthur Vermeeren een hele wedstrijd tussen de lijnen te houden nadat hij al wekelang amper minuten maakt bij Atlético Madrid. "Als je een gebrek aan ritme hebt, zal je je ploeg niet veel helpen. Tedesco heeft hem geen dienst bewezen door hem zo lang op het veld te laten staan."

Het talent van Vermeeren staan weliswaar buiten kijf. Maar Albert benadrukt dat hij veel meer moet gaan spelen. "Ik hoor zeggen dat hij progressie maakt door zijn contact met de spelers van Atlético. Progressie maken is één ding, ritme hebben is iets anders. Hij slaagde er niet in het hoofd boven water te houden tegen Ierland. Nochtans heeft hij wel de kwaliteiten, dat zagen wel al bij Antwerp."

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

11
11
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

26
26
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

162
162
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

94
94
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

43
43
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

119
119
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

449
449
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

109
109
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

153
153
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

532
532
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

270
270
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

69
69
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

91
91
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

98
98
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

206
206
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

107
107
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

151
151
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

353
353
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

367
367
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

176
176
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96

Meer sportnieuws