'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

476 stemmen
'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

De Rode Duivels hebben zaterdagavond één van hun slechtste wedstrijden gespeeld sinds Domenico Tedesco werd aangesteld als bondscoach. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat het tegen Ierland bij 0-0 bleef. En daar had de bondscoach ook een behoorlijk groot aandeel in.

In aanloop naar de vriendschappelijke partij in Dublin had Tedesco al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen met oog op het EK. Maar de Duitser met Italiaanse roots ging daar wel erg ver in. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen, met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau.

LEES OOK: Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Té veel experimenten

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En de vele wissels die hij na de rust doorvoerde maakten het er niet minder complex op, integendeel.

Geen goede beurt dus van de bondscoach. Dat vond ook analist Philippe Albert. "Tedesco heeft een fout gemaakt met deze wedstrijd, dat gaf hij zelf ook toe. Hij liet achteraf verstaan dat hij blij was toen de scheidsrechter affloot. Maar hij is nog jong, iedereen kan zich vergissen", klonk het bij RTBF.

Geen dienst voor Vermeeren

Eén van de fouten die Tedesco volgens Albert maakte, was om Arthur Vermeeren een hele wedstrijd tussen de lijnen te houden nadat hij al wekelang amper minuten maakt bij Atlético Madrid. "Als je een gebrek aan ritme hebt, zal je je ploeg niet veel helpen. Tedesco heeft hem geen dienst bewezen door hem zo lang op het veld te laten staan."

Het talent van Vermeeren staan weliswaar buiten kijf. Maar Albert benadrukt dat hij veel meer moet gaan spelen. "Ik hoor zeggen dat hij progressie maakt door zijn contact met de spelers van Atlético. Progressie maken is één ding, ritme hebben is iets anders. Hij slaagde er niet in het hoofd boven water te houden tegen Ierland. Nochtans heeft hij wel de kwaliteiten, dat zagen wel al bij Antwerp."

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

22
22
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

65
65
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

370
370
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

292
292
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

410
410
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

491
491
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

820
820
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

397
397
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

712
712
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

301
301
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

104
104
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws