'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

door
'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

De Rode Duivels hebben zaterdagavond één van hun slechtste wedstrijden gespeeld sinds Domenico Tedesco werd aangesteld als bondscoach. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat het tegen Ierland bij 0-0 bleef. En daar had de bondscoach ook een behoorlijk groot aandeel in.

In aanloop naar de vriendschappelijke partij in Dublin had Tedesco al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen met oog op het EK. Maar de Duitser met Italiaanse roots ging daar wel erg ver in. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen, met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau.

LEES OOK: 'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Té veel experimenten

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En de vele wissels die hij na de rust doorvoerde maakten het er niet minder complex op, integendeel.

Geen goede beurt dus van de bondscoach. Dat vond ook analist Philippe Albert. "Tedesco heeft een fout gemaakt met deze wedstrijd, dat gaf hij zelf ook toe. Hij liet achteraf verstaan dat hij blij was toen de scheidsrechter affloot. Maar hij is nog jong, iedereen kan zich vergissen", klonk het bij RTBF.

Geen dienst voor Vermeeren

Eén van de fouten die Tedesco volgens Albert maakte, was om Arthur Vermeeren een hele wedstrijd tussen de lijnen te houden nadat hij al wekelang amper minuten maakt bij Atlético Madrid. "Als je een gebrek aan ritme hebt, zal je je ploeg niet veel helpen. Tedesco heeft hem geen dienst bewezen door hem zo lang op het veld te laten staan."

Het talent van Vermeeren staan weliswaar buiten kijf. Maar Albert benadrukt dat hij veel meer moet gaan spelen. "Ik hoor zeggen dat hij progressie maakt door zijn contact met de spelers van Atlético. Progressie maken is één ding, ritme hebben is iets anders. Hij slaagde er niet in het hoofd boven water te houden tegen Ierland. Nochtans heeft hij wel de kwaliteiten, dat zagen wel al bij Antwerp."

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

14
14
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

220
220
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

156
156
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

112
112
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

72
72
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

46
46
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

108
108
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

43
43
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

58
58
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

88
88
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

87
87
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

73
73
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

160
160
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

172
172
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

119
119
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

174
174
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

206
206
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

244
244
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

77
77
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

156
156
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

251
251
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

329
329
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

495
495

Meer sportnieuws