'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

476
'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

De Rode Duivels hebben zaterdagavond één van hun slechtste wedstrijden gespeeld sinds Domenico Tedesco werd aangesteld als bondscoach. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat het tegen Ierland bij 0-0 bleef. En daar had de bondscoach ook een behoorlijk groot aandeel in.

In aanloop naar de vriendschappelijke partij in Dublin had Tedesco al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen met oog op het EK. Maar de Duitser met Italiaanse roots ging daar wel erg ver in. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen, met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau.

LEES OOK: Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Té veel experimenten

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En de vele wissels die hij na de rust doorvoerde maakten het er niet minder complex op, integendeel.

Geen goede beurt dus van de bondscoach. Dat vond ook analist Philippe Albert. "Tedesco heeft een fout gemaakt met deze wedstrijd, dat gaf hij zelf ook toe. Hij liet achteraf verstaan dat hij blij was toen de scheidsrechter affloot. Maar hij is nog jong, iedereen kan zich vergissen", klonk het bij RTBF.

Geen dienst voor Vermeeren

Eén van de fouten die Tedesco volgens Albert maakte, was om Arthur Vermeeren een hele wedstrijd tussen de lijnen te houden nadat hij al wekelang amper minuten maakt bij Atlético Madrid. "Als je een gebrek aan ritme hebt, zal je je ploeg niet veel helpen. Tedesco heeft hem geen dienst bewezen door hem zo lang op het veld te laten staan."

Het talent van Vermeeren staan weliswaar buiten kijf. Maar Albert benadrukt dat hij veel meer moet gaan spelen. "Ik hoor zeggen dat hij progressie maakt door zijn contact met de spelers van Atlético. Progressie maken is één ding, ritme hebben is iets anders. Hij slaagde er niet in het hoofd boven water te houden tegen Ierland. Nochtans heeft hij wel de kwaliteiten, dat zagen wel al bij Antwerp."

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

0
0
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

6
6
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

3
3
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

10
10
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

74
74
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

35
35
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

20
20
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

58
58
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

53
53
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

42
42
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

56
56
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

112
112
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

39
39
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

136
136
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

47
47
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

308
308
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

40
40
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

80
80
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

35
35
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

285
285
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

148
148
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

68
68
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

91
91
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

240
240

Meer sportnieuws