'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

door
'Tedesco maakt grove fout met Arthur Vermeeren'

De Rode Duivels hebben zaterdagavond één van hun slechtste wedstrijden gespeeld sinds Domenico Tedesco werd aangesteld als bondscoach. Ze mochten zelfs van geluk spreken dat het tegen Ierland bij 0-0 bleef. En daar had de bondscoach ook een behoorlijk groot aandeel in.

In aanloop naar de vriendschappelijke partij in Dublin had Tedesco al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen met oog op het EK. Maar de Duitser met Italiaanse roots ging daar wel erg ver in. Zo bracht hij bijvoorbeeld een onuitgegeven basisploeg tussen de lijnen, met daarin heel wat spelers die amper ervaring hebben op het internationale niveau.

LEES OOK: Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Té veel experimenten

Daarnaast probeerde Tedesco ook heel wat tactische varianten uit, waarvan niet één echt leek te werken. Op die manier maakte hij het nodeloos ingewikkeld voor zijn spelers. En de vele wissels die hij na de rust doorvoerde maakten het er niet minder complex op, integendeel.

Geen goede beurt dus van de bondscoach. Dat vond ook analist Philippe Albert. "Tedesco heeft een fout gemaakt met deze wedstrijd, dat gaf hij zelf ook toe. Hij liet achteraf verstaan dat hij blij was toen de scheidsrechter affloot. Maar hij is nog jong, iedereen kan zich vergissen", klonk het bij RTBF.

Geen dienst voor Vermeeren

Eén van de fouten die Tedesco volgens Albert maakte, was om Arthur Vermeeren een hele wedstrijd tussen de lijnen te houden nadat hij al wekelang amper minuten maakt bij Atlético Madrid. "Als je een gebrek aan ritme hebt, zal je je ploeg niet veel helpen. Tedesco heeft hem geen dienst bewezen door hem zo lang op het veld te laten staan."

Het talent van Vermeeren staan weliswaar buiten kijf. Maar Albert benadrukt dat hij veel meer moet gaan spelen. "Ik hoor zeggen dat hij progressie maakt door zijn contact met de spelers van Atlético. Progressie maken is één ding, ritme hebben is iets anders. Hij slaagde er niet in het hoofd boven water te houden tegen Ierland. Nochtans heeft hij wel de kwaliteiten, dat zagen wel al bij Antwerp."

Vermeeren is te vroeg vertrokken bij Antwerp ...

Meest recent

Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

23
23
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

82
82
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

31
31
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

147
147
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

87
87
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

84
84
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

266
266
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

134
134
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

247
247
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

123
123
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

166
166
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

293
293
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

437
437
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

98
98
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

385
385
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

313
313
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

51
51
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

655
655
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

199
199
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

203
203
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

82
82
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

200
200
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

200
200

Meer sportnieuws