'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

door
'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

De Rode Duivels bleven zaterdagavond op een bedroevend 0-0-gelijkspel steken in de oefenwedstrijd tegen Ierland. De Belgen lieten daarbij een wel erg matig indruk achter. Met name de aanvalslinie gaf helemaal niet thuis in Dublin. 

Bondscoach Domenico Tedesco had in aanloop naar het duel al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen. Maar daarin ging de opvolger van Roberto Martinez wel erg ver. Zo bracht hij een onuitgegeven basiself tussen de lijnen, met daarin heel wat onervaren krachten. 

Tedesco leek echter iets té ver te zijn gegaan met die experimenten. Zo liepen de Duivels een bijzonder povere indruk achter. Vooral op aanvallend vlak kwamen ze bijzonder matig voor de dag. Diepe spits Loïs Openda speelde bijvoorbeeld een zeer belabberde wedstrijd.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Onzichtbare Openda

Dat was weliswaar niet volledig zijn eigen schuld. De scherpschutter van RB Leipzig werd immers veel te weinig in stelling gebracht door zijn ploegmaats. Met name in de eerste helft kreeg Openda amper een bruikbare bal en stond hij doorgaans op een eiland te spelen.

Maar de aanvaller had zelf ook veel meer kunnen doen om zich in de match te knokken. Zo liet hij zich zelden uitzakken om de bal lager op het veld op te halen en ruimte te creëren voor zijn ploegmaats. Bovendien was hij ook bijzonder slordig, met meermaals balverlies tot gevolg.

Zekerheid voor EK

Kortom een dramatische avond voor Openda. Desondanks denkt Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, dat de spits een zekerheidje is voor het komende EK. "Openda is geen vraagteken meer voor Tedesco. Met zijn explosiviteit kan hij straks op het EK een belangrijke rol spelen. Als invaller welteverstaan. Of aan de zijde van Romelu Lukaku, in een tweespitsensysteem", klinkt het.

Wie is momenteel de beste optie achter Lukaku?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

6
6
'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

108
108
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

211
211
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

26
26
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

177
177
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

205
205
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

343
343
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

89
89
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

242
242
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

275
275
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

161
161
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

281
281
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

634
634
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

209
209
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

239
239
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

457
457
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

293
293

Meer sportnieuws