'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

door
'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

De Rode Duivels bleven zaterdagavond op een bedroevend 0-0-gelijkspel steken in de oefenwedstrijd tegen Ierland. De Belgen lieten daarbij een wel erg matig indruk achter. Met name de aanvalslinie gaf helemaal niet thuis in Dublin. 

Bondscoach Domenico Tedesco had in aanloop naar het duel al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen. Maar daarin ging de opvolger van Roberto Martinez wel erg ver. Zo bracht hij een onuitgegeven basiself tussen de lijnen, met daarin heel wat onervaren krachten. 

Tedesco leek echter iets té ver te zijn gegaan met die experimenten. Zo liepen de Duivels een bijzonder povere indruk achter. Vooral op aanvallend vlak kwamen ze bijzonder matig voor de dag. Diepe spits Loïs Openda speelde bijvoorbeeld een zeer belabberde wedstrijd.

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Onzichtbare Openda

Dat was weliswaar niet volledig zijn eigen schuld. De scherpschutter van RB Leipzig werd immers veel te weinig in stelling gebracht door zijn ploegmaats. Met name in de eerste helft kreeg Openda amper een bruikbare bal en stond hij doorgaans op een eiland te spelen.

Maar de aanvaller had zelf ook veel meer kunnen doen om zich in de match te knokken. Zo liet hij zich zelden uitzakken om de bal lager op het veld op te halen en ruimte te creëren voor zijn ploegmaats. Bovendien was hij ook bijzonder slordig, met meermaals balverlies tot gevolg.

Zekerheid voor EK

Kortom een dramatische avond voor Openda. Desondanks denkt Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, dat de spits een zekerheidje is voor het komende EK. "Openda is geen vraagteken meer voor Tedesco. Met zijn explosiviteit kan hij straks op het EK een belangrijke rol spelen. Als invaller welteverstaan. Of aan de zijde van Romelu Lukaku, in een tweespitsensysteem", klinkt het.

Wie is momenteel de beste optie achter Lukaku?

Meest recent

'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

50
50
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

123
123
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

24
24
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

45
45
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

124
124
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

42
42
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

46
46
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

232
232
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

134
134
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

47
47
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

121
121
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

156
156
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

71
71
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

397
397
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

118
118
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

108
108
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

99
99
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

188
188
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

145
145
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

229
229
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

105
105
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

741
741
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

115
115
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

1170
1170

Meer sportnieuws