'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

1737 stemmen
'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

De Rode Duivels bleven zaterdagavond op een bedroevend 0-0-gelijkspel steken in de oefenwedstrijd tegen Ierland. De Belgen lieten daarbij een wel erg matig indruk achter. Met name de aanvalslinie gaf helemaal niet thuis in Dublin. 

Bondscoach Domenico Tedesco had in aanloop naar het duel al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen. Maar daarin ging de opvolger van Roberto Martinez wel erg ver. Zo bracht hij een onuitgegeven basiself tussen de lijnen, met daarin heel wat onervaren krachten. 

Tedesco leek echter iets té ver te zijn gegaan met die experimenten. Zo liepen de Duivels een bijzonder povere indruk achter. Vooral op aanvallend vlak kwamen ze bijzonder matig voor de dag. Diepe spits Loïs Openda speelde bijvoorbeeld een zeer belabberde wedstrijd.

LEES OOK: Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

Onzichtbare Openda

Dat was weliswaar niet volledig zijn eigen schuld. De scherpschutter van RB Leipzig werd immers veel te weinig in stelling gebracht door zijn ploegmaats. Met name in de eerste helft kreeg Openda amper een bruikbare bal en stond hij doorgaans op een eiland te spelen.

Maar de aanvaller had zelf ook veel meer kunnen doen om zich in de match te knokken. Zo liet hij zich zelden uitzakken om de bal lager op het veld op te halen en ruimte te creëren voor zijn ploegmaats. Bovendien was hij ook bijzonder slordig, met meermaals balverlies tot gevolg.

Zekerheid voor EK

Kortom een dramatische avond voor Openda. Desondanks denkt Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, dat de spits een zekerheidje is voor het komende EK. "Openda is geen vraagteken meer voor Tedesco. Met zijn explosiviteit kan hij straks op het EK een belangrijke rol spelen. Als invaller welteverstaan. Of aan de zijde van Romelu Lukaku, in een tweespitsensysteem", klinkt het.

Wie is momenteel de beste optie achter Lukaku?

Meest recent

‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

8
8
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

18
18
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

107
107
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

47
47
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

147
147
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

121
121
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

196
196
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

89
89
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

167
167
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

610
610
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

224
224
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1129
1129
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

215
215
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

83
83
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

221
221
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

350
350
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

317
317
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

91
91
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

71
71
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

88
88
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

87
87
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

168
168
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

104
104
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

307
307

Meer sportnieuws