'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

1737 stemmen
'Tedesco neemt 'dramatische Duivel' tóch mee naar EK'

De Rode Duivels bleven zaterdagavond op een bedroevend 0-0-gelijkspel steken in de oefenwedstrijd tegen Ierland. De Belgen lieten daarbij een wel erg matig indruk achter. Met name de aanvalslinie gaf helemaal niet thuis in Dublin. 

Bondscoach Domenico Tedesco had in aanloop naar het duel al laten verstaan dat hij bepaalde zaken zou uitproberen. Maar daarin ging de opvolger van Roberto Martinez wel erg ver. Zo bracht hij een onuitgegeven basiself tussen de lijnen, met daarin heel wat onervaren krachten. 

Tedesco leek echter iets té ver te zijn gegaan met die experimenten. Zo liepen de Duivels een bijzonder povere indruk achter. Vooral op aanvallend vlak kwamen ze bijzonder matig voor de dag. Diepe spits Loïs Openda speelde bijvoorbeeld een zeer belabberde wedstrijd.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Onzichtbare Openda

Dat was weliswaar niet volledig zijn eigen schuld. De scherpschutter van RB Leipzig werd immers veel te weinig in stelling gebracht door zijn ploegmaats. Met name in de eerste helft kreeg Openda amper een bruikbare bal en stond hij doorgaans op een eiland te spelen.

Maar de aanvaller had zelf ook veel meer kunnen doen om zich in de match te knokken. Zo liet hij zich zelden uitzakken om de bal lager op het veld op te halen en ruimte te creëren voor zijn ploegmaats. Bovendien was hij ook bijzonder slordig, met meermaals balverlies tot gevolg.

Zekerheid voor EK

Kortom een dramatische avond voor Openda. Desondanks denkt Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, dat de spits een zekerheidje is voor het komende EK. "Openda is geen vraagteken meer voor Tedesco. Met zijn explosiviteit kan hij straks op het EK een belangrijke rol spelen. Als invaller welteverstaan. Of aan de zijde van Romelu Lukaku, in een tweespitsensysteem", klinkt het.

Wie is momenteel de beste optie achter Lukaku?

Meest recent

Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

4
4
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

70
70
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

83
83
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

59
59
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

224
224
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

39
39
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

56
56
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

31
31
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

132
132
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

33
33
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

336
336
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

43
43
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

362
362
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

44
44
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

30
30
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

124
124
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

195
195
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

404
404
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1124
1124
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

179
179
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

495
495
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

489
489
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

523
523
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

198
198

Meer sportnieuws