'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

door
'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

Liverpool FC is bezig aan de laatste maanden van een glorierijk tijdperk. Succescoach Jürgen Klopp kondigde eind januari immers aan dat hij na dit seizoen afzwaait op Anfield. En in zijn zog kunnen ook verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Na jaren zonder prijzen en vol met sportieve teleurstellingen, besloot Liverpool in het najaar van 2015 om zijn lot in handen van Klopp te leggen. Die had in de seizoenen voordien indruk gemaakt in eigen land bij Mainz 05 en vervolgens Borussia Dortmund. Zijn aanstelling bleek een zegen voor de Engelse grootmacht.

Onder het bewind van Klopp werd een ploeg uitgebouwd die Liverpool weer deed aanknopen met de grote successen van weleer. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

LEES OOK: 'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

Aankondiging in november

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het staat twee in de Premier League, won inmiddels de League Cup en doet terwijl ook nog mee in de Europa League. Desondanks besloot Klopp dat hij zijn geliefde club na het seizoen zal verlaten. Dat nieuws sloeg uiteraard in als een bom.

Klopp liet zelf echter verstaan dat hij de club in november al op de hoogte had gebracht. De zoektocht naar een opvolger is dus ongetwijfeld al aan de gang. Maar ondertussen moet de sportieve leiding zich ook buigen over enkele andere belangrijke dossiers.

Sterkhouders naar uitgang

Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Deze sterkhouders gaan in de zomer hun laatste contractjaar in en de kans bestaat dat de club beslist om op hun te cashen om een volledig nieuw sportief verhaal op te bouwen.

Salah staat alvast bovenaan de verlanglijstjes van de kapitaalkrachtige clubs uit Saudi-Arabië. Alexander-Arnold wordt op zijn beurt genoemd bij Real Madrid. Tot slot zou ook Caoimhin Kelleher kunnen vertrekken. De tweede keeper deed het erg goed in afwezigheid van Alisson Becker, maar verdwijnt straks terug naar de bank als de Braziliaan fit is. Mogelijk kiest de Ier dan ook voor een club waar hij wel eerste keuze zou zijn.

Indien Liverpool slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

83
83
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

95
95
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

26
26
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

198
198
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

240
240
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

494
494
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

97
97
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

462
462
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

541
541
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

172
172
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

174
174
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

74
74
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

244
244
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

682
682
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

306
306
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

152
152
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws