'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

door
'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

Liverpool FC is bezig aan de laatste maanden van een glorierijk tijdperk. Succescoach Jürgen Klopp kondigde eind januari immers aan dat hij na dit seizoen afzwaait op Anfield. En in zijn zog kunnen ook verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Na jaren zonder prijzen en vol met sportieve teleurstellingen, besloot Liverpool in het najaar van 2015 om zijn lot in handen van Klopp te leggen. Die had in de seizoenen voordien indruk gemaakt in eigen land bij Mainz 05 en vervolgens Borussia Dortmund. Zijn aanstelling bleek een zegen voor de Engelse grootmacht.

Onder het bewind van Klopp werd een ploeg uitgebouwd die Liverpool weer deed aanknopen met de grote successen van weleer. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

LEES OOK: Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Aankondiging in november

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het staat twee in de Premier League, won inmiddels de League Cup en doet terwijl ook nog mee in de Europa League. Desondanks besloot Klopp dat hij zijn geliefde club na het seizoen zal verlaten. Dat nieuws sloeg uiteraard in als een bom.

Klopp liet zelf echter verstaan dat hij de club in november al op de hoogte had gebracht. De zoektocht naar een opvolger is dus ongetwijfeld al aan de gang. Maar ondertussen moet de sportieve leiding zich ook buigen over enkele andere belangrijke dossiers.

Sterkhouders naar uitgang

Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Deze sterkhouders gaan in de zomer hun laatste contractjaar in en de kans bestaat dat de club beslist om op hun te cashen om een volledig nieuw sportief verhaal op te bouwen.

Salah staat alvast bovenaan de verlanglijstjes van de kapitaalkrachtige clubs uit Saudi-Arabië. Alexander-Arnold wordt op zijn beurt genoemd bij Real Madrid. Tot slot zou ook Caoimhin Kelleher kunnen vertrekken. De tweede keeper deed het erg goed in afwezigheid van Alisson Becker, maar verdwijnt straks terug naar de bank als de Braziliaan fit is. Mogelijk kiest de Ier dan ook voor een club waar hij wel eerste keuze zou zijn.

Indien Liverpool slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

1
1
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

21
21
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

64
64
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

104
104
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

76
76
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

122
122
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

196
196
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

141
141
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

398
398
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

142
142
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

252
252
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

284
284
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

306
306
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

143
143
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

211
211
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

131
131
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

159
159
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

80
80
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

173
173
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

74
74
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

248
248
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1422
1422
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

139
139
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

82
82

Meer sportnieuws