'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

421 stemmen
'Anfield davert: vertrek Klopp leidt exodus in'

Liverpool FC is bezig aan de laatste maanden van een glorierijk tijdperk. Succescoach Jürgen Klopp kondigde eind januari immers aan dat hij na dit seizoen afzwaait op Anfield. En in zijn zog kunnen ook verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Na jaren zonder prijzen en vol met sportieve teleurstellingen, besloot Liverpool in het najaar van 2015 om zijn lot in handen van Klopp te leggen. Die had in de seizoenen voordien indruk gemaakt in eigen land bij Mainz 05 en vervolgens Borussia Dortmund. Zijn aanstelling bleek een zegen voor de Engelse grootmacht.

Onder het bewind van Klopp werd een ploeg uitgebouwd die Liverpool weer deed aanknopen met de grote successen van weleer. Champions League, Premier League, FA Cup, League Cup, WK voor clubteams, ... met de Duitse trainer aan het roer werden bijna alle mogelijke prijzen gewonnen.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Aankondiging in november

Ook dit seizoen is Liverpool weer sterk bezig. Het staat twee in de Premier League, won inmiddels de League Cup en doet terwijl ook nog mee in de Europa League. Desondanks besloot Klopp dat hij zijn geliefde club na het seizoen zal verlaten. Dat nieuws sloeg uiteraard in als een bom.

Klopp liet zelf echter verstaan dat hij de club in november al op de hoogte had gebracht. De zoektocht naar een opvolger is dus ongetwijfeld al aan de gang. Maar ondertussen moet de sportieve leiding zich ook buigen over enkele andere belangrijke dossiers.

Sterkhouders naar uitgang

Volgens The Sun kunnen jongens als Mohamed Salah, Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold hun huidige coach wel eens volgen naar de uitgang. Deze sterkhouders gaan in de zomer hun laatste contractjaar in en de kans bestaat dat de club beslist om op hun te cashen om een volledig nieuw sportief verhaal op te bouwen.

Salah staat alvast bovenaan de verlanglijstjes van de kapitaalkrachtige clubs uit Saudi-Arabië. Alexander-Arnold wordt op zijn beurt genoemd bij Real Madrid. Tot slot zou ook Caoimhin Kelleher kunnen vertrekken. De tweede keeper deed het erg goed in afwezigheid van Alisson Becker, maar verdwijnt straks terug naar de bank als de Braziliaan fit is. Mogelijk kiest de Ier dan ook voor een club waar hij wel eerste keuze zou zijn.

Indien Liverpool slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

16
16
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

17
17
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

11
11
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

130
130
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

66
66
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

69
69
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

34
34
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

426
426
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

295
295
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

165
165
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

225
225
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

77
77
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

69
69
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

125
125
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

391
391
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

148
148
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

372
372
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

503
503
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

41
41
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1232
1232
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

130
130

Meer sportnieuws