Ierland-België: Tedesco kiest onuitgegeven opstelling

733 stemmen
Ierland-België: Tedesco kiest onuitgegeven opstelling

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun laatste rechte lijn richting het EK van komende zomer. Zo wordt in Dublin een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Ierland. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Bijna exact twee jaar geleden werkte België ook al een oefenpot af op het veld van de Ieren, toen eindigde de partij op 2-2. Maar toenmalig bondscoach Roberto Martinez deed destijds beroep op een veredeld B-elftal en liet een pak vaste waarden thuis. Een echte waardemeter kon die wedstrijd dus niet genoemd worden.

Dat zal zaterdag opnieuw niet het geval zijn. Zo zakten de Duivels met een gehavende selectie af naar Dublin. Jongens als Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco en Thibaut Courtois ontbraken om de uiteenlopende redenen in de selectie. Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Koen Casteels haakten dan weer af.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Terugkeer Meunier

Tedesco zal dus allerminst met zijn type-ploeg voor het EK kunnen starten. Op zijn traditionele persbabbel daags voor de wedstrijd liet de bondscoach dan ook al verstaan dat hij verschillende zaken zal uitproberen. Bijgevolg wordt een behoorlijk onuitgegeven basiself verwacht.

In doel is Matz Sels alvast de uitverkozen keuze. Op de backs is het dan weer de algemene verwachting dat Thomas Meunier en Olivier Deman zich mogen bewijzen. Centraal achterin wordt een basisplek voor Wout Faes verwacht. Naast hem liggen Athur Theate, Jan Vertonghen en debutant Koni De Winter in de weegschaal.

Trossard in KDB-rol

Op het middenveld zou Leandro Trossard dan weer de rol van Kevin De Bruyne over nemen. Achter hem lijken Amadou Onana en Youri Tielemans de grootste kandidaten. Al lopen er met Orel Mangala, Aster Vranckx en Arthur Vermeeren nog meer dan voldoende alternatieven rond.

Voorin tot slot, heeft Loïs Openda een streepje voor op Michy Batshuayi als vervanger van Lukaku. Jérémy Doku en Loïs Openda zijn op hun beurt de meest logische opties op de flanken. Zeker omdat Dodi Lukebakio nog maar net terug is na blessureleed.

Mogelijke basiself Rode Duivels:

Sels; Meunier, Faes, Theate, Deman; Vranckx, Trossard, Tielemans; Bakayoko, Openda, Doku

België hoort bij de grootste EK-favorieten ...

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

10
10
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

45
45
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

389
389
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

30
30
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

282
282
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

27
27
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

15
15
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

195
195
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

229
229
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

182
182
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

683
683
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

508
508
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

378
378
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

244
244
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

247
247
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

96
96
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

103
103
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

76
76
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

438
438
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

251
251
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

525
525

Meer sportnieuws