'Barça gaat vol voor Rode Duivel: ruildeal op tafel'

door
'Barça gaat vol voor Rode Duivel: ruildeal op tafel'

De Rode Duivels willen komende zomer een goed parcours afleggen tijdens het EK, verschillende van hen komen dan echter ook in aanmerking voor een fraaie transfer. Daarbij ook Amadou Onana. De fysiek sterke middenvelder zou zelfs van een Europese grootmacht mogen dromen.

Onana was gedurende het WK in Qatar één van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels. Die prestaties bevestigde hij ook tijdens de recente kwalificatiecampagne voor het EK. Tijdens de eindronde in Duitsland wordt logischerwijs ook een basisplek voor hem verwacht in de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen is Onana ook een mooi parcours aan het afleggen op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC. En daar groeide hij al snel uit tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

Droomtransfer op komst

Toch werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook dit seizoen is hij indien fit een vaste titularis. Maar de kans is groot dat de middenvelder na het seizoen de poorten van Goodison Park dan toch achter zich dicht trekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Verschillende Engelse topclubs werden bijvoorbeeld al genoemd. Bij het Catalaanse SPORT weet men echter dat ook FC Barcelona in de markt is voor de boomlange Belg. En de uittredende kampioen van Spanje zou zelfs behoorlijk concreet zijn.

Vraagprijs te hoog

Door zijn gigantische schuldenberg kan Barça wel niet aan de vraagprijs voldoen. Everton zou namelijk mikken op zo'n 60 miljoen euro. In geval van degradatie zou dat bedrag zakken naar 40 miljoen euro, maar zelfs dat is in de huidige omstandigheden te hoog voor de Catalanen.

Het bestuur zou daarom alternatieve deals onderzoeken, bijvoorbeeld door spelers in de overeenkomst op te nemen. Fermin Lopez, Ansu Fati, Clement Lenglet en Sergiño Dest zouden daarvoor in aanmerking komen. Onana zelf zou een overgang naar Barça alvast zien zitten. Zo zouden hij en zijn entourage bereid zijn om tot het allerlaatste moment te wachten op een eventuele doorbraak.

🚀

Onana heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Code rood voor Pro League: ultieme deadline bekend

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

2
2
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

42
42
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

500
500
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

98
98
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

47
47
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

45
45
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

36
36
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

599
599
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

259
259
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

418
418
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

139
139
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

189
189
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

151
151
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

101
101
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

110
110
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

319
319
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

543
543
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

382
382

Meer sportnieuws