'Barça gaat vol voor Rode Duivel: ruildeal op tafel'

1181
'Barça gaat vol voor Rode Duivel: ruildeal op tafel'

De Rode Duivels willen komende zomer een goed parcours afleggen tijdens het EK, verschillende van hen komen dan echter ook in aanmerking voor een fraaie transfer. Daarbij ook Amadou Onana. De fysiek sterke middenvelder zou zelfs van een Europese grootmacht mogen dromen.

Onana was gedurende het WK in Qatar één van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels. Die prestaties bevestigde hij ook tijdens de recente kwalificatiecampagne voor het EK. Tijdens de eindronde in Duitsland wordt logischerwijs ook een basisplek voor hem verwacht in de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen is Onana ook een mooi parcours aan het afleggen op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC. En daar groeide hij al snel uit tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Droomtransfer op komst

Toch werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook dit seizoen is hij indien fit een vaste titularis. Maar de kans is groot dat de middenvelder na het seizoen de poorten van Goodison Park dan toch achter zich dicht trekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Verschillende Engelse topclubs werden bijvoorbeeld al genoemd. Bij het Catalaanse SPORT weet men echter dat ook FC Barcelona in de markt is voor de boomlange Belg. En de uittredende kampioen van Spanje zou zelfs behoorlijk concreet zijn.

Vraagprijs te hoog

Door zijn gigantische schuldenberg kan Barça wel niet aan de vraagprijs voldoen. Everton zou namelijk mikken op zo'n 60 miljoen euro. In geval van degradatie zou dat bedrag zakken naar 40 miljoen euro, maar zelfs dat is in de huidige omstandigheden te hoog voor de Catalanen.

Het bestuur zou daarom alternatieve deals onderzoeken, bijvoorbeeld door spelers in de overeenkomst op te nemen. Fermin Lopez, Ansu Fati, Clement Lenglet en Sergiño Dest zouden daarvoor in aanmerking komen. Onana zelf zou een overgang naar Barça alvast zien zitten. Zo zouden hij en zijn entourage bereid zijn om tot het allerlaatste moment te wachten op een eventuele doorbraak.

Onana heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

6
6
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

14
14
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

19
19
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

37
37
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

67
67
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

79
79
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

43
43
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

48
48
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

225
225
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

444
444
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

59
59
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

119
119
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

73
73
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

140
140
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

167
167
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

301
301
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

571
571
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

188
188
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

544
544
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

463
463
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws