Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

1164
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

37
37
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

196
196
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

42
42
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

22
22
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

164
164
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

43
43
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

30
30
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

135
135
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

153
153
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

208
208
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

65
65
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

131
131
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

354
354
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

117
117
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

54
54
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

231
231
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

93
93
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

314
314
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

261
261
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

95
95

Meer sportnieuws