Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

door
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

4
4
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

46
46
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

89
89
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

175
175
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

29
29
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

25
25
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

121
121
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

25
25
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

171
171
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

298
298
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

102
102
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

130
130
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

92
92
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

103
103
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

319
319
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

126
126
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

125
125
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

80
80
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

529
529
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

256
256
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

29
29
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

666
666
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

441
441
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

98
98

Meer sportnieuws