Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

door
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

1
1
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

26
26
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

110
110
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

119
119
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

99
99
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

45
45
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

126
126
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

124
124
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

40
40
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

474
474
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

79
79
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

438
438
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

184
184
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

180
180
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

136
136
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

602
602
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

116
116
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

94
94
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

225
225
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

211
211
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

482
482
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

699
699
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

372
372

Meer sportnieuws