Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

1164
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

11
11
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

33
33
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

26
26
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

77
77
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

103
103
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

248
248
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

51
51
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

222
222
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

247
247
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

381
381
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

292
292
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

705
705
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

289
289
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

759
759
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

993
993
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

809
809
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

480
480
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

338
338
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws