Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

1164
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

13
13
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

47
47
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

87
87
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

42
42
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

48
48
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

155
155
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

455
455
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

350
350
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

313
313
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

284
284
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

166
166
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

634
634
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

59
59
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

318
318
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

85
85
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

387
387
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

289
289
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

358
358
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

140
140
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

66
66
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

256
256
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

99
99
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

85
85
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

75
75
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

464
464

Meer sportnieuws