Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

1164 stemmen
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Charleroi slaat weer toe, opvallende transfer Matthys

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

156
156
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

6
6
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

44
44
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

389
389
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

138
138
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

201
201
Commotie na Courtois-wissel: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

127
127
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

123
123
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

290
290
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

890
890
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

242
242
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

227
227
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

216
216
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

286
286
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

208
208
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

89
89
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

531
531
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

768
768
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

609
609
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

60
60
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

216
216
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

334
334
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

136
136
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

59
59
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

645
645

Meer sportnieuws