Aanstelling De Mil meteen onder vuur: "Zéér riskant signaal"

1164
Aanstelling De Mil meteen onder vuur:

Het werd een onwaarschijnlijk weekje voor Rik De Mil. Afgelopen zondag verzekerde hij het behoud bij KVC Westerlo, vervolgens werd hij er om ethische redenen echter aan de kant geschoven. Enkele dagen later werd de trainer dan weer aangesteld bij Sporting Charleroi.

De Mil lanceerde zijn trainerscarrière destijds in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar hij het schopte tot coach van de Brugse beloften. In die rol kreeg hij steeds meer krediet en appreciatie binnen de club. Hij werd uiteindelijk opgenomen in de omkandering van de eerste ploeg en depanneerde zelfs als T1 bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Behoud met zwarte rand

Maar in het najaar vertrok hij bij Club. Zo besloot De Mil in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde de Oost-Vlaming op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Na een lange strijd wist hij de Kemphanen ook te verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League.

Maar de veelbesproken salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd. Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige, lang zat hij evenwel niet zonder werkgever.

Vrijdag werd De Mil immers aangekondigd als nieuwe hoofdtrainer van Sporting Charleroi, waar hij de recent ontslagen Felice Mazzu opvolgt. Hij zal de Carolo's tijdens de Play-Downs moeten behoeden van degradatie. De aanstelling van De Mil wordt echter ook op de nodige scepsis onthaald in Wallonië.

Ethisch onverantwoord

Journalist Erik Libois uit bijvoorbeeld grote bedenkingen in zijn column bij RTBF. "Door De Mil aan te stellen geeft Mehdi Bayat een zeer riskant signaal af: het doel heiligt de middelen. Het enige wat telt is het redden van Charleroi, de ethiek zien we later wel. Van een club onder de leiding van een recente voorzitter van de voetbalbond, hadden we beter verwacht."

Libois vindt de aanstelling van De Mil dus ethisch onverantwoord. "We hopen dat 'Felice-Time', dat in het verleden danteske emoties opriep, geen plaats maakt voor 'Rik-Time', waarbij de laatste minuten synoniem zijn voor bevroren voetbal door partijdige belangen. Als De Mil erin slaagt om de Carolo's in de JPL te houden, realiseert hij dit seizoen wel een fameuze triple: Charleroi, Westerlo en ... Genk redden."

Charleroi maakt een goede keuze met De Mil ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

26
26
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

135
135
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

918
918
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

899
899
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

299
299
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws