Nieuwe kandidaat duikt op voor kapiteinsband Duivels

door
Nieuwe kandidaat duikt op voor kapiteinsband Duivels

De Rode Duivels werken zaterdag de eerste van een reeks oefenwedstrijden af in aanloop naar het EK. Ierland vormt dan de tegenstander van dienst. Daarbij wordt het ook uitkijken naar wie de aanvoerdersband zal dragen bij de Belgen.

Jarenlang was er bij de Duivels een duidelijke hiërarchie wat de rol van kapitein betreft. Onder het bewind van Marc Wilmots als bondscoach, ging de band steevast naar Vincent Kompany. Door aanhoudend blessureleed en uiteindelijk ook het spelerspensioen van de verdediger, gooide Wilmots' opvolger Roberto Martinez het over een andere boeg.

Zo besloot de Spanjaard om Eden Hazard tot aanvoerder te benoemen. Op die manier hoopte hij de aanvaller extra te prikkelen en nog wat meer te motiveren. Dat plan slaagde slechts met mondjesmaat. Maar uiteindelijk zou Hazard de band wel blijven dragen tot hij na het WK 2022 definitief afzwaaide als international.

LEES OOK: ‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Trio van Tedesco

En dus was het aan Domenico Tedesco om een nieuwe kapitein aan te duiden. Uiteindelijk viel zijn keuze op Kevin De Bruyne. Romelu Lukaku en Thibaut Courtois werden op hun beurt aangeduid als vice-aanvoerders, ook al leverde die rolverdeling zoals geweten de nodige commotie op.

Maar aanstaande zaterdag zullen De Bruyne, Lukaku én Courtois er om uiteenlopende redenen niet bij zijn. In hun afwezigheid zou record-international Jan Vertonghen het geschikte alternatief vormen. Maar ook hij wordt wellicht gespaard tegen de Ieren. En dus zal Tedesco iemand anders moeten aanduiden.

Tijd voor Tielemans

Eén van de kandidaten is alvast Youri Tielemans. Met zijn 65 caps hoort de middenvelder inmiddels al bij de ervaren krachten in de selectie. Zelf ziet hij een rol als aanvoerder alvast zitten. "Het is de trainer die die keuze moet maken. Ik maak wel deel uit van de ‘kapiteinsgroep’ binnen de selectie, dus waarom niet. Maar ik weet het momenteel echt niet", werd Tielemans geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Indien iedereen fit, staat Tielemans dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

3
3
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

31
31
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

295
295
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

266
266
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

75
75
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

213
213
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

23
23
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

59
59
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

30
30
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

219
219
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

191
191
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

87
87
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

64
64
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

481
481
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

119
119
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

72
72
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

93
93
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

94
94
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

223
223
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

112
112
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

948
948
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

126
126
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

151
151
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

179
179

Meer sportnieuws