Nieuwe kandidaat duikt op voor kapiteinsband Duivels

door
Nieuwe kandidaat duikt op voor kapiteinsband Duivels

De Rode Duivels werken zaterdag de eerste van een reeks oefenwedstrijden af in aanloop naar het EK. Ierland vormt dan de tegenstander van dienst. Daarbij wordt het ook uitkijken naar wie de aanvoerdersband zal dragen bij de Belgen.

Jarenlang was er bij de Duivels een duidelijke hiërarchie wat de rol van kapitein betreft. Onder het bewind van Marc Wilmots als bondscoach, ging de band steevast naar Vincent Kompany. Door aanhoudend blessureleed en uiteindelijk ook het spelerspensioen van de verdediger, gooide Wilmots' opvolger Roberto Martinez het over een andere boeg.

Zo besloot de Spanjaard om Eden Hazard tot aanvoerder te benoemen. Op die manier hoopte hij de aanvaller extra te prikkelen en nog wat meer te motiveren. Dat plan slaagde slechts met mondjesmaat. Maar uiteindelijk zou Hazard de band wel blijven dragen tot hij na het WK 2022 definitief afzwaaide als international.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Trio van Tedesco

En dus was het aan Domenico Tedesco om een nieuwe kapitein aan te duiden. Uiteindelijk viel zijn keuze op Kevin De Bruyne. Romelu Lukaku en Thibaut Courtois werden op hun beurt aangeduid als vice-aanvoerders, ook al leverde die rolverdeling zoals geweten de nodige commotie op.

Maar aanstaande zaterdag zullen De Bruyne, Lukaku én Courtois er om uiteenlopende redenen niet bij zijn. In hun afwezigheid zou record-international Jan Vertonghen het geschikte alternatief vormen. Maar ook hij wordt wellicht gespaard tegen de Ieren. En dus zal Tedesco iemand anders moeten aanduiden.

Tijd voor Tielemans

Eén van de kandidaten is alvast Youri Tielemans. Met zijn 65 caps hoort de middenvelder inmiddels al bij de ervaren krachten in de selectie. Zelf ziet hij een rol als aanvoerder alvast zitten. "Het is de trainer die die keuze moet maken. Ik maak wel deel uit van de ‘kapiteinsgroep’ binnen de selectie, dus waarom niet. Maar ik weet het momenteel echt niet", werd Tielemans geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Indien iedereen fit, staat Tielemans dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

22
22
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

51
51
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

71
71
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

163
163
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

14
14
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

143
143
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

54
54
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

330
330
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

169
169
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

122
122
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

230
230
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

822
822
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

86
86
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

853
853
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

120
120
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

490
490
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

672
672
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

825
825
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

177
177
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

222
222
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

213
213
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

90
90
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

132
132
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

774
774

Meer sportnieuws